Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Červené fleky po těle

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

Červené fleky po těle

Příspěvekod kelidna » 20 lis 2011 00:36

Potřebuji radu :) Mám dvě potkanky a obě mají po těle červené fleky. Myslela jsem, jestli si to nezpůsobily třeba při potyčkách, ale spíš to vypadá, jako by se postříkaly barevným sprejem na vlasy :lol:.Taky jsem přemýšlela, jestli to nemůže být ten porfyrin, ale to by si musely poprskat navzájem záda :lol: Nemyslim si, že by jim to nějak vadilo, ale trošku mě to znervozňuje, když nevim co to je :lol:.
kelidna
Růžovka
Růžovka
Potkani: Chuchu, Kráska, Noemi ( VŠECHNY TŘI teď už v nebíčku) a teď máme nové mazlíčky Adélku a Šarlotku

Re: Červené fleky po těle

Příspěvekod Hayam » 20 lis 2011 01:11

Jestli jsou to tečky na srsti a když se pořádně podíváš, tak se hýbou, tak to jsou všenky, paraziti. Je potřeba si dojít k veterináři pro nějaké antiparazitikum, například stronghold a překapat je ;)

Jestli je to něco jiné, tak by přišla vhod fotka, jinak nevím, co si pod tím představit.
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod kelidna » 23 lis 2011 20:32

Nene, mají to jen na vršku srsti. Jen nahoře na chloupcích. Proto mi to přijde takový divný :D Co nejdříve přidám fotku, ale obě protestují a nejde to tak lehce :D
kelidna
Růžovka
Růžovka
Potkani: Chuchu, Kráska, Noemi ( VŠECHNY TŘI teď už v nebíčku) a teď máme nové mazlíčky Adélku a Šarlotku

Příspěvekod kelidna » 23 lis 2011 21:50

Obrázek doufam ze se to zobrazi :D nejde moc dobre chytit a neni to ani moc dobre videt a ani moc dobre ostry :D
kelidna
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod kelidna » 23 lis 2011 21:50

kelidna
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Hayam » 23 lis 2011 22:36

Není to moc dobře vidět, ale mám svůj tip ;) Myslím, že tím, že je potkan světlý, tak je vidět ušpinění od porfyrinu. Porfyrin je tekutina, vzhledově podobná krvi, kterou produkují buď vystresovaní, nemocní potkani, případně s oslabenou imunitou a někteří dokonce bezdůvodně celý život. Jak si čistí čumáček a oči, kde se tvoří a pak s pomocí pacek i krk a záda, tak ten porfyrin rozetře a ten potom uschne na srsti a tvoří dojem červených fleků ;)

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové

Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat

Příspěvekod nevi » 23 lis 2011 22:47

Taky si myslím, že jsou to fleky od porfyrinu :up: moje albínky to mají taky
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod kelidna » 23 lis 2011 23:07

Jo to jsem si taky myslela. Kdybych je chtela vykoupat nebo aspon nejak utrit mokrym hadrem, nestane se jim nic s jejich jemnou srsti? Nebude pak drsnejsi?
kelidna
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Hayam » 23 lis 2011 23:20

Nekoupat! Se srstí se jí nic nestane, ale odrovnáš jí nervy. Kdo někdy musel potkana koupat kvůli nemoci jistě potvrdí, že to zvíře to většinou opravdu špatně snáší. Otřít můžeš zkusit, ale asi to moc nepomůže.

Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan

Pánové

Příspěvekod kelidna » 23 lis 2011 23:28

Ja jsem prave videla par videi, jak potkan sam chodi do vody a nejak mu to nevadi, tak prave nevim :D Ja bych to treba i zkusila jak by na to reagovala, ale bojim se ze ji ta srst zdrsni.
kelidna
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Hayam » 24 lis 2011 00:09

Ono je jedna věc, když si z vlastní vůle potkan vleze do mělkého bazénku v létě, zvlažit si čumák, nebo břicho, ideálně k tomu z vody vylovit mňamku a věc úplně jiná, když toho potkana namočíš nedobrovolně, snažíš se na něj aplikovat šampón jakéhokoliv druhu a pak ho znovu (a důkladně!) umýt. Já musela koupat dva potkany, jednu kvůli podezření na plíseň, druhého protože plíseň má a řeknu ti, teď jsem byla doškrábaná do krve zoufalým a nešťastným potkanem a to není nic proti tomu, co mi udělala ta předešlá. Potkan se ti stresem posere a jestli máš štěstí, tak si užene nervama mozkové aneurysma. Nám se skoro povedlo.

Pro ilustraci, velmi jemná verze, tedy PG rated, vidíš jak ten potkan kvíká strachy, snaží se utéct ven a když ho v tom nechala, pustil stresový bobek? Ujišťuju tě, že to je nejklidnější potkan při nedobrovolné koupeli, co jsem kdy viděla
Nejde mi sem to video vložit, takže link tady http://www.youtube.com/watch?v=gfQYeW7c ... re=related

Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan

Pánové

Příspěvekod Kukla » 24 lis 2011 13:37

Moje Pinponka - běluška měla taky tyhle fleky, občas jsem ji umyla vlhkým/mokrým hadrem, samozřejmě jsem dávala pozor, aby nenastydla a aby jí to nevadilo. Ty fleky trochu pustily. Ale ona byla hodně klidná. Pokud by to myš nějak víc štvalo, tak bych se na to asi vykvajzla a nechala fleky flekama.
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod nevi » 24 lis 2011 21:09

Já mám tu zkušenost, že nažloutlé fleky nepustí. Porfyrin se dá při troše snahy i utřít vlhčeným ubrouskem.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod womi » 26 lis 2011 10:11

Ty fleky jsou zaschlý porfyrin, světlí potkani to mívaj, pokud nezvládaj moc dobře hygienu (ať už nemůžou nebo nechtěj). Z Phobika jsem to nedostala vůbec ač jsem se snažila. Nicméně, mělo by to jít peroxidem na vatě nebo něčím takovým, tak jsme dostali porfyrin z Montyho čumáčku.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod kelidna » 28 lis 2011 00:18

Ježiši já nemyslela koupat je takhle, že je tam hodně vody a šamponem, ale jen v mělké vodě kam dosáhnou a jen vodou abych jim to smyla. Nechci je při tom takhle trápit. Jen jsem nevěděla jestli se jim nestane něco s jejich srstí, nechci aby ji měly drsnou zbytečně jen kvůli smytí těchto flíčků. Jako myslim, že to dělá jen jedna potkanka Noemi a vždycky poprská i Krásku, ale nejsem si jistá. Je tak nějak "nemocná" (v podstatě nikdo neví co s ní je: kýchá a teče ji porfyrin z čumáčku ale nijak ji to nevadí, ale to už jsem psala k jinému tématu). A když tak trošku odbočím k těm bobkům při strachu. Co se může potkánkovi stát? Já jen že Noemi se nás celkem bojí i když jí máme už asi 4měsíce, prostě se nám nepodařilo ji pořádně ochočit, tak když ji násilím (něžným násilím :D) vyndáme z klece, pokaždé strachem hodí bobky nebo se počůrá. Teď jsem se trošku polekala když jsem četla že si může uhnat mozkové aneurysma.
kelidna
Růžovka
Růžovka

Další

Zpět na Kožní problémy