Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Blechy

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

Blechy

Příspěvekod BlackButterfly » 03 říj 2010 16:45

Přítel cca před měsícem zachránil dvě koťata, které jsme druhý den dali do útulku a teď jsme zjistili,že se nám rozmnožili na potkanech blešky, které samozřejmě ty koťata měli. Když odešli, všechno jsem desinfikovala, ale bohužel nějaká přežila. Myslíte, že stačí sprej Diffusil V nebo mám zajít za vetem pro něco speciálního? Četla jsem v tématu vši, že injekci ne.
BlackButterfly
Obrázek
Guliverek Bonbon, Ikoušek Ikaros Bonbon, Roo Rybíz Bonbon, Emílek Vašnosta Bonbon
BlackButterfly
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Guliver Bonbon, Iky Ikaros Bonbon, Roo Rybíz Bonbon, Emílek Vašnosta Bonbon

Re: Blechy

Příspěvekod Domča » 03 říj 2010 17:00

BlackButterfly, a to jdou na potkanech normálně vidět ? Protože nám kocouři taky dotáhly domů blechy, pokousaná jsem i já :dozey: tak jestli to nemají i potkani ..
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ŠPEKOUNI:
Loras Tyrell Womi's Rats - rex, béžová
Dusty LMG Rattery - dumbo, americká modrá
Aquino LMG Rattery - dumbo, coffee hooded
Mr. Hankey - černá, solid

NUDLIČKY:
Dracona od Pekelného strážce - dumbo, černá
Sharon - aguti, dumbo
Sheila - ?? :-D

Příspěvekod BlackButterfly » 03 říj 2010 17:03

No,právě že to mají ti potkani. Hlavně na tom světlejším to jde vydět, ale jen semtam nějaká. Taky jsem pěkně dokousaná :?
BlackButterfly
Obrázek
Guliverek Bonbon, Ikoušek Ikaros Bonbon, Roo Rybíz Bonbon, Emílek Vašnosta Bonbon
BlackButterfly
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Guliver Bonbon, Iky Ikaros Bonbon, Roo Rybíz Bonbon, Emílek Vašnosta Bonbon

Příspěvekod Domča » 03 říj 2010 17:05

Jakože takové ty černé tečky v srsti nebo na nich někdy vidíš fakt blechy, ty stejné jako mají kočky ? Kouknu se, mám taky bílou potkanici ale nic jsem nezpozorovala .. tak doufám !
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan

NUDLIČKY:
Sharon - aguti, dumbo

Příspěvekod BlackButterfly » 03 říj 2010 17:10

Ano, jsou černé, placaté a skáčou. Teda, v té srsti spíš lezou
BlackButterfly
Obrázek
BlackButterfly
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Zuza » 03 říj 2010 17:14

Naše kočka tahala domů blechy rezavé. Jinak Domčo bych doporučila kocoury odblešit, naše kočka si zvykla na obojek proti blechám bez problémů a nemá ani blechy, ani klíšťata.
Jinak já někdy stříkám preventivně klec arpalitem. Někdo ale říká, že Arpalit je přímo na srst docela sajrajt pro potkyše :smi:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Domča » 03 říj 2010 17:15

Aha, tak to jsem si u nich nevšimla, ani těch teček, uff ... Zuza, my jsme je odblešovaly, ale nějakým záhadným způsobem je dotáhl domů Mikeš znova :o
Domča
Superpotkan
Superpotkan

NUDLIČKY:
Sharon - aguti, dumbo

Příspěvekod Domča » 03 říj 2010 17:15

Aha, tak to jsem si u nich nevšimla, ani těch teček, uff ... Zuza, my jsme je odblešovaly, ale nějakým záhadným způsobem je dotáhl domů Mikeš znova :o
Domča
Superpotkan
Superpotkan

NUDLIČKY:
Sharon - aguti, dumbo

Příspěvekod BlackButterfly » 03 říj 2010 17:20

Odblešit potkyše asi není takový problém, ale ty vajíčka prý kladou do koberců a podobně tak snad bude stačit je vystříkávat, ať ty potkyše nemusíš odblešovat každý měsíc. Ten sprej je sice neškodný, ale tak často by to nebylo dobré
BlackButterfly
Obrázek
BlackButterfly
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Zuza » 03 říj 2010 17:23

No dokud jsme měli kočku jen v bytě a blechy chytla na prázdninách u babči v Úvalech, tak jsme kočku jen vykoupali a zakápli protiparazitní kapkou, ale ta působila relativně krátkodobě, což bylo ale v bytě jedno, neměla je kde chytnout znovu. No a co je z ní kočka "polovenkovní" tak nosí obojek a je klid, jednou za půl roku dostane nový a paraziti se nekonaj a to je dlouhosrstá.
Ale kocour nám jednou dotáhl domů dravý roztoče a to je mnohem větší svinstvo než blechy a blbě se to likviduje, to jsou maličký černý tečky co jsou špatně vidět. Zbavovali jsme se toho taky Arpalitem, potkanice to tehdá nechytli, ale chudák pískomil a já s tatíkem jo :roflcry:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 03 říj 2010 18:23

My jsme taky měli jednou blechy, pes je dostal, přenesl na mě, naštěstí krysy je nedostali, ale strongholdem jsem je vzala všechny a pak jsme postupovali stejně jako u vší...vše vydezinfikovat, vysát, umejt, vystříkat arpalitem. A byly pryč. :up:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Cayro » 03 říj 2010 18:59

Taky mne napadla Stronghold, sice je to drahý, ale mělo by to zabrat snad na všechno, ne?
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

blechy

Příspěvekod kawi » 11 lis 2011 09:19

se docela divim, ze tu to tema neni :shock: nebo nefunguje vyhledavani :lol:

vubec nevim, jeslti potkani mohou mit blechy a kdyz ano, tak jake? psi? kocici?
totiz, uz nekolik dni me v noci desne pokousavaji blechy, dokonce je sem tam najdu v posteli nebo i mimo domov na mem tele :grc: desne me to stve, pry to jsou blechy kočičí ( venkovni kocky v baraku jsou, pravda ), ale mame odma i venkovne-domaciho psa bez protiblesi ochrany a ten se drbe a kouse porad, tak nevim, jake blechy tu jsou, asi oboji :dozey:

kazdopadne me zajima: jak na ne? kdyz vynechame moznost odbleseni zvirat ( pes a kocka ), jak si muzu chranit alespon svuj pokoj a, pokud mohou i na potkany, i potkany?
:smi:

ono to téma tu je - stačí použít tlačítko HLEDAT - kožíšek
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Re: blechy

Příspěvekod khaty » 11 lis 2011 09:28

Niekde som čítala, že na blchy v byte používali biokill a frontline. Vystriekali tým byt (aj psa), v byte ešte pár krát opakovali podľa toho, či ich ešte niekde našli alebo nie. A vraj sa väčšina z nich tých potvor zbavila cca do tyždňa. Niekto písal aj o takých ako reid a biolit ale to by som nepoužívala ja osobne kvôli zvieratám a mne osobne teda tieto spreje strašne smrdia. (babča tým striekala barák protí muchám, mravcom a pod. a tam sa pár hodín po tom nedalo sedieť). Tak skús ten biokill alebo frontline.
khaty
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Igy
Malton (13.3.2010-03.7.2012)
Gangster (17.4.2011-18.5.2012)
Coffey (22.3.2009-12.5.2011)
Jingles (22.3.2009-8.3.2011)

Příspěvekod Pepinie » 11 lis 2011 11:53

my jsme teď likvidovali blechy - samozřejmě je náš pes chytil na veterině...a co jsme se divili tak je měl jenom jeden pes, druhý ne a potkanky taky nic...ani my nejsme pokousaní...prostě se těm blechám líbilo jenom na tom našem jednom psovi...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Další

Zpět na Kožní problémy