Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Nekroza po injekční aplikaci ATB

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

Re: Nekroza po injekční aplikaci ATB

Příspěvekod Scarita » 05 led 2011 12:00

Tak se nám nekrózky vylouply. Když jsem viděla ty červený flíčky na pacičkách, lekla jsem se, že si je Niky strhla. K mé radosti byly ale místečka po stržených nerkózkách krásně suché. Tak už jen doufám, že nenastanou další problémy :angel:
Scarita
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Barborka - *6. 3. 2011

Za duhovým mostem:
Melichárek - listopad 2008 - 1.6.2010
Fífulka - srpen 2009 - 2.8.2010
Monty - květen 2010 - 19.11.2011
Terezka - *červenec 2010 - 12.7.2012
Mufíček - *duben/květen 2010 - 8.8.2012
Niky - *březen 2010 - 10.11.2012

Příspěvekod Dandali » 11 pro 2011 23:30

Děkuju za tohle téma.
Při čekání v čekárně na jedny z posledních ATB (po operaci), kdy je měl Edie už skoro 14 dní, protože je dostával i před operací, protože jsme doufali, že nebude nutná, jsem si všimla něčeho na jeho boku. Doktorku jsem na to upozornila a ta mi řekla, že se jedná o nekrózu, která se při aplikaci Baytrilu (který dostával) docela vyskytuje. Řekla, že to vypadá dobře a že by se to mělo odhojit samo. Neměla jsem důvod jí nevěřit. Poté, co jsem si ale přečetla tohle téma, začnu mazat. Ediemu se totiž těch fleků udělalo víc (řekla bych, že tři, naštěstí jen dva jsou docela velké) a ač s tím zatím nemá žádný problém, tak po týdnu se jeden možná o trošičku zmenšil, ale pokrok skoro žádný nevidím. Takže mazat, mazat. Dnes zatím jen kalciovkou, zítra koupíme ten pana-veyxal, myslím, že se bude hodit i na jiné ranky.
Díky moc! :)
Dandali
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Osík, Ossifer (Bebešin Ocelot)
Žaky (Jaquen Iletis)
Vicky (Victarion Iletis)

† Edie (Edmure od Ddus)
† Yoren Iletis
† Harmen od Ddus
† Bertík (Oberyn von Percy)

† Kory (Qhorin Iletis)
† Jaime (Bebešin Šach Mat)

Příspěvekod Dandali » 15 pro 2011 00:31

Tak jsem přítele vyslala pro pana-veyxal, ale přišel z veteriny se suspenzí Tetra-Delta. Že mu to doporučili. Znáte to? Co jsem tak našla a pochopila, tak jsou to taky antibiotika (což je ale vlastně třeba i framykoin), nicméně jsem našla jen, že se to používá pro krávy a kozy :lol: Nepochopili se špatně na té veterině?
Dandali
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Osík, Ossifer (Bebešin Ocelot)
Žaky (Jaquen Iletis)
Vicky (Victarion Iletis)

† Edie (Edmure od Ddus)
† Yoren Iletis
† Harmen od Ddus
† Bertík (Oberyn von Percy)

† Kory (Qhorin Iletis)
† Jaime (Bebešin Šach Mat)

Příspěvekod nevi » 09 lis 2013 17:13

Dostala jsem od sestřičky na Kolmé radu, že místa po vpichu mám natírat Alpou, aby se neudělaly Rikovi nekrozy. Pícháme už 6. den a zatím nic - takže doufám, že to zabralo! Na jaře bral taky Marbocyl a měl po každém vpichu nekrozu a lysinu...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod VOTA » 15 dub 2016 19:18

co jsem koukala tak odkazy na fotky nekrozy uz nefunguji, takze kdyby nekdo potřeboval vedet jak to vypada ;)

ATB - ENROGAL

Nestržená nekroza - 16 dní stará, vypada ze to za chvíli sleze
Obrázek

Stržená nekróza, hned první den co se objevila - (1. den) - srst okolo oholena
Obrázek

Stržená nekroza - 13. den
Obrázek

další foto doplním později ;)
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Holky: Casey, Joe Jared Jane, Johny, Sebastien, Alex, Daisy, Stormy, Black Cherry, Kessy, Amy, Shira, Yuki
Kluci: Hei, Ricky, Crash, Ash, Ikuto, Yoru, Ichiru, Gray, Stiles, Shadow, Sinister, Seth
Chovatelská stanice: -

Příspěvekod Veselka » 16 dub 2016 00:30

Holky (možná i kluci:)), u potkánků je problém ovazování, aby si krytí/obvaz nesundavali. Pokud se, ale někomu z vás podaří potkánka obvázat stoprocentně účinný na nekrózy je Antibakteriální krytí od Cosmoporu. (Ne, že bych chtěla propagovat zrovna Cosmopor, ale jiné se stejnými účinky jsem prostě nenašla).
Funguje nejen na už vzniklé nekrózy, ale i na dokonalé udržení hojící se rány v čistotě, aby nemokvala, abcesy po vyčištění atp..
Odsává z rány všechny nečistoty, nepropouští je zpět a udržuje ideální prostředí pro hojení.
Potkaní kluci Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Ferda, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku , Arwinku, Honzíčku a Neposedo
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík a spol.

Příspěvekod VOTA » 22 dub 2016 11:15

pruban si samozrrejme sundal hned na veterine bhem 3 sekund, navic je hystericky, kdyz ma na sobe cokoli "nesveho"... my dostali krém podporujici hojeni - alaptid :).. a bylo mi porazeno, ze rana musi dychat (odkryta) - proplachy betadinou, hypermangan - uz se nam brzy udela kuzicka, nic nam nehnisalo a krasne se to hoji :)
asi zalezi jak na kom :)
chovatelky mi strasne pomohly, jsou uzasne :)

edit: další fotky

22. den - nekróza dole i u druhého myšáka
Obrázek

Ztržená nekóza (hojení 22. den) - tady si akorát nejsem jistá, jestli mají být ty hrbolky v ráně :roll:, ale nevypadá, že by to bylo naplněné hnisem.. každopádně budu sledovat a kdyby něco, uděláme si opět výlet :dozey:
Obrázek
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Holky: Casey, Joe Jared Jane, Johny, Sebastien, Alex, Daisy, Stormy, Black Cherry, Kessy, Amy, Shira, Yuki
Kluci: Hei, Ricky, Crash, Ash, Ikuto, Yoru, Ichiru, Gray, Stiles, Shadow, Sinister, Seth

Příspěvekod VOTA » 05 kvě 2016 20:48

muzu se zeptat jestli vám místo po nekroze zarostlo srsti?.. jednomu částečně srst dorusta, ale ten co se mu sama sloupla, tam má furt lysý kruh :|
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod womi » 06 kvě 2016 12:29

zatím pokaždé zarostlo. I velká nekróza. Ale chvíli to trvá :/
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod VOTA » 06 kvě 2016 12:36

to ráda slyším :) - jako že to zarostlo :D
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan

Předchozí

Zpět na Kožní problémy