Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Hnědé šupinky na hřbetě

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

Re: PARAZIT NEBO CO?

Příspěvekod chesterfield » 19 led 2010 13:58

jsou to spíš lupy, a když je kůže nahnědlá, nebo oranžová, je to větším přísunem bílkovin, zkus trochu omezit.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Zuza » 19 led 2010 14:16

Jó tak přesně tenhle problém jsem onehdá řešila u svých kluků, chudáčky jsem je vykoupala v antiparazitním šampónu a pak mi bylo vysvětleno, že šlo pouze o mazové žlázky, které samci prostě mají a není to žádný zdravotní problém, jen nevím, jestli by se to oranžové cosi mělo odlupovat, u kluků to bylo prostě na kůži :smi:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod nevi » 19 led 2010 15:04

Nemá to mastné? U xxxwoman jsem viděla potkana v těžké pubertě, má záda úplně hnědé a mastnou má i srst :grc:
Anebo má naopak suchou kůži a obyčejné lupy, co s tím, to nevím, ale nic nebezpečného to není. Snad se to časem spraví, až mu trochu klesnou hormony...
Mimochodem, jakou má strukturu srsti? Měkké nebo tvrdé chlupy, tenké nebo hrubší?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Re: Lupy

Příspěvekod adahradska » 05 bře 2010 10:46

Když jsme teď nedávno na veterině byli na operaci nádoru na mléčné žláze, ptala jsem se také co s bílými lupy na ploškách suché a drsné kůže hlavně za krkem, které naše fuzzina občas mívá (viz příspěvek výše), měla to zas dost rozjeté a pan doktor to uvedl do souvislosti s tím nádorem, že se mohla zhoršit i ta kůže a doporučil nám (s patřičným odstupem po operaci) vykoupat v Nizoralu - jako jedinou možnost.
Teď po zákroku má kůži jako dětskou prdelku, naštěstí, tak si to nechávám jako možnost pro rapidní zhoršení, tu koupel bych viděla jako velký stres, je teď jakékoliv manipulaci velmi nenakloněna :)
adahradska
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nany ILLEGAL Rats, *14.2.2014
Qíčala OdAdush *27.5.2014
Sušenka of NippyLand,* 6.9.2014
Vafle OdAdush,*24.11.2014

naše malá fuzzinka Hryzantéma-přineseniny 12.10.2008-čeká na obláčku od 13.6.2011
Fuzzatá Františka OdAdush,*26.7.2011, v nebíčku od 6.7.2014
Ředitelka zeměkoule OdAdush *27.5.2014 †27.8.2014
Í OdAdush, (Mimino) *16.6.2012 †19.11.2014
Koudelka Z Hamaku, *13.8.2011 †5.5.2015

Re: Hnědé šupinky na hřbetě

Příspěvekod shinzie » 09 říj 2010 08:48

Ahojky, můj potkys má za krkem suchou kůži a odlupují se mu z ní takové jakoby bílé lupy, zvýšení drbání zaznamenat nemůžu, protože už má chudák slabé zadní nožičky a nedosáhne si tam. Myslíte, že by na to zabral ten norkový olej? Nebo ho namazat nějakým jiným přírodním olejem?:-)
shinzie
Růžovka
Růžovka
Potkani: Za duhovým mostem: Remy, Morfík, Baki, Eddie, Bazil a Enzo :-( :-(

Příspěvekod Domča » 10 říj 2010 10:43

Nejsou to kvasinky nebo něco takového ? Já teď nevím jak se to přesně jmenuje, měl to křeček a dostal na to injekci Biocanu M plus ;) A pak se to zlepšilo. Měl to hodně na zadečku ale svým způsobem po celých zádech, nedrbal si to.
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ŠPEKOUNI:
Loras Tyrell Womi's Rats - rex, béžová
Dusty LMG Rattery - dumbo, americká modrá
Aquino LMG Rattery - dumbo, coffee hooded
Mr. Hankey - černá, solid

NUDLIČKY:
Dracona od Pekelného strážce - dumbo, černá
Sharon - aguti, dumbo
Sheila - ?? :-D

Příspěvekod shinzie » 10 říj 2010 11:19

Večer jsem mu to zkusla namazat bambuckým máslem a vypadá to líp, tak as má jen suchou kůži. Je mu už přes dva u půl roku. Vypadá to podobně jako suchý ekzém, drsnější kůže a při podrbání odpadávají částečky kůže. Z čeho by ty kvasinky mohly být?
shinzie
Růžovka
Růžovka
Potkani: Za duhovým mostem: Remy, Morfík, Baki, Eddie, Bazil a Enzo :-( :-(

Příspěvekod Petasek » 28 srp 2012 19:46

Ahojky, mám taky problém asi s lupy...nevím, zda mám jít k vetovi nebo myšku nestresovat - občas se podrbe, často kýchá, jinak nic. Mám celkem 4 potkanky a má to jen jedna (1,5 roku) bílé suché šupinky všude kromě bříška a hlavy. Přemýšlela jsem, že bych ji promazala kokosovým olejem, ale nevím, jak by pak voněla ostatním :) můžete mi tedy prosím někdo poradit?
Petasek
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 28 srp 2012 19:49

s tím kokosovým olejem bych to zkusila nejdřív jenom na malém místě aby viděla reakci ostatních.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Předchozí

Zpět na Kožní problémy