Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Svrab

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

Re: Svrab

Příspěvekod Kimik » 19 lis 2013 17:40

Veterinář ti prodá přípravek, který pak kápneš VŠEM potkanům za krk. Karanténa není nutná, musí se přeléčit všichni. Většinou se dává Stronghold pro koťata, mám pocit, že se snad dá koupit i jinde, ale vet ho bude mít určitě, případně ti i poradí, jak ho aplikovat. Potkana s sebou nosit nemusíš.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Sharkie » 19 lis 2013 19:42

kupit u veterinara koteci stronghold, maznut vsetkym kapku za krk, klec a vybavenie vydezinfikovat, podstielku a zradlo vymrazit pripadne prejst mikrovlnkou

hlavne riesit komplexne cely chov, inac sa to bude vracat

edit: ehm, nejak som prehliadla predchadzajucu odpoved, tak to tu mas 2x :)
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Kimik » 02 kvě 2014 13:23

Potřebovala bych poradit, jestli nemáte nějaký tip nebo nápad, jak levně (nebo aspoň ne příliš draze) odbreberkovat 20 potkanů? Samozřejmě vím, že mi na veterině prodaj Stronghold, ale obávám se, že pro tolik potkanů tam nechám celou výplatu. Jenže ono asi nic jiného neexistuje, co? Ivomec mi už minule odmítli prodat, že ten se prý aplikuje jenom injekčně u nich a domů mi ho prodat nemůžou.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Vorva » 02 kvě 2014 13:40

A co zkusit jinou veterinu? Mně Ivomec prodali a žádnej problém. Brala jsem 5 ml a platila jsem 130Kč a stačilo mi to na 15 potkanů a na 3 dávky po 10 dnech.
Je po dešti, a kosové si štěstím pletou noty...
Vorva
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Elerían » 02 čer 2014 16:37

Ahojte, pridávam svoju dnešnú skúsenosť, išli sme na veterinu "len pre istotu" s týmito drobnými šupinkami, ktoré mal jeden potkan v jednom uchu:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/722 ... C08901.JPG
A bol tam ten svrab, potvora! Takže nezanedbať ani tie najdrobnejšie príznaky. ;-)

Inak potkanici chcela doktorka pichať ivomec, vydupala som si Stronghold, bohužiaľ som nevedela, že aj ivomec sa dá aplikovať ako spot-on, takže som si za to pekne zacvakala (pre 5 potkanov). :-/

A inak ako podstielku máme štiepky, krmivo miešam sama, zo surovín v potravinárskej kvalite, s inými zvieratami nie sú v kontakte. Tak z čoho to mohlo byť, hm.
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Je to svrab?

Příspěvekod Aneta.sev » 18 led 2015 17:04

Ahoj,
mohl by mi prosim nekdo poradit, jestli to je svrab nebo ne? Jsem zacatecnik u potkanku a nevim si rady. Potkanek se skrabe, ale nevim jestli je to casteji nez normalne. Stroupky ma jen pod hlavou. A jeste bych se chtela zeptat jestli to s tim ocaskem je v poradku? Dekuji za co nejrychlejsi odpovedi!
Přílohy
IMAG0049_1.jpg
Ctyri
IMAG0043_1.jpg
Tri
IMAG0051_1.jpg
Dva
IMAG0045.jpg
Jedna
Aneta.sev
Růžovka
Růžovka

Re: Je to svrab?

Příspěvekod Vell » 18 led 2015 17:29

Vypadá to, že ano.. nicméně překapání ničemu neuškodí
a s ocáskem má mít co?
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Re: Je to svrab?

Příspěvekod Aneta.sev » 18 led 2015 17:41

Jen jestli s tim ocaskem neco nema :-). Ale moc dekuju. Jen bych se jeste chtela zeptat, co ji mam koupit na to kapani?
Aneta.sev
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod MravecSK » 06 dub 2015 20:25

Zdravim, dnes som nasiel u jednej pravdepodobne svrab.
Pred par dnami mi to skor prislo, ako pozostatok po nejakom vybavovani uctov, ale ked sa to rozsirilo a pozrel som si fotky na nete, tak si skor myslim ze to bude ten svrab. :(
Takze makam zajtra k vetovi a uvidime.
Ale teraz potrebujem vediet ci mam odsvrabit pre istotu aj seba a byt, resp. ci je to prenosne na cloveka :D
MravecSK
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 06 dub 2015 20:26

Neboj, přenosné to není, takže stačí potkany, ale všechny.
Kimik
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod MravecSK » 06 dub 2015 22:08

To som rad, uz som sa osival a skrabal :D
Urcite, preliecene budu vsetky, nastastie zvysne dve nemaju zatial nic.
MravecSK
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 07 dub 2015 05:08

a hlavně vše vyprat a vydezinfikovat
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Drobné bouličky a stroupky pouze na uších

Příspěvekod .Nikol » 11 úno 2016 09:52

Zdravíčko.
Mám dvě potkaní holčičky, bohužel ze zverimexu, a jednu z nich už od přinesení domů trápí maličké bouličky na uších, které usychají a mají tendenci se odlupovat... Dostala jsem pro ni nějakou mast proti bakteriím, která sice trochu zabírala, ale nevyléčila to úplně, teď se to šíleně zhoršilo, má velké strupy na uších. Veterinářka moc neví co s tím, dala nám teď nějaký olej proti plísním... No a já se dost bojím, aby jí to vůbec zabralo. :(
Nemáte někdo zkušenosti s něčím podobným?
Druhá nemá vůbec nic, takže to zřejmě nebude přenosné/nakažlivé.
Snažila jsem se o foto, ale nemám zařízení, kterým bych to svoje třeštiprdlo zvládla vyfotit. :)
.Nikol
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 11 úno 2016 10:24

Předpokládám, že se jedná o svrab, zverimexáci tím hodně trpí. Doporučuju si koupit Stronghold a kápnout oběma za krk, další rady najdeš tady.
Kimik
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Kačkač » 08 kvě 2017 20:55

Ahojte,
kluci mají svrab, jeden už byl na injekci. Veterinářka se bohužel nezmínila, že klec potřebuje vydezinfikovat, a mě to nenapadlo, tož jsem to neudělala. Chci to napravit aspoň dodatečně, i kdyby to už k ničemu nebylo - poradíte prosím, jaký přípravek k desinfekci použít? Mám taky častěji měnit podestýlku a hamaky? A hlavně - co s kobercem a vůbec pokojem, kde se kluci (i se svrabem) volně pohybují? Doporučujete to něčím vystříkat?
Předem moc děkuju za každou odpověď.
Kačkač
Růžovka
Růžovka

PředchozíDalší

Zpět na Kožní problémy