Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Svrab

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

Re: Svrab

Příspěvekod dpos01 » 21 kvě 2012 18:43

Ell- já bych na tvém mísťe šla na veterinu setkala jsem se stím nevím jestli je to to samé ,ale určiťe je potřeba jít na veterinu.A vijde ti to asi tak na 245 kč. ;)
dpos01
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Buterflis Esi,Buterflis Eruwen, ButerflisEnigma
ti co už nejsou=Kiki, Áda, Fifi, Čiperka, Bezinka

Ouška

Příspěvekod TerezkaP » 12 črc 2012 16:02

nemoci oušek
TerezkaP
Růžovka
Růžovka
Potkani: Potkan Charlie
Chovatelská stanice: Litomyšl

Re: Ouška

Příspěvekod TerezkaP » 12 črc 2012 16:04

Ahoj chtěla jsem se zeptat přinesla jsem si domů potkánka ze zverimexu a má na pravém oušku pupínky nevíte někdo co by to mohlo být??

Mám strach :(
TerezkaP
Růžovka
Růžovka
Potkani: Potkan Charlie
Chovatelská stanice: Litomyšl

Příspěvekod Kimik » 12 črc 2012 16:06

Pravděpodobně se bude jednat o svrab, přesunula jsem ti téma do správného tématu. Není to nic strašného, veterinář ti poradí.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod maťa » 19 črc 2012 11:56

Se svrabem jsme měli před měsícem zkušenost taky, kdy jsme přinesli Olivera ze zverimexu a na ocásku měl hmatatelný pupínky, pak se mu to rozlezlo druhý den na ouška, tak jsme šli k veterináři, přičemž dostával dva týdny injekce a nakonec jsme skončili na antibiotikách protože svrab ne a ne zmizet. :roll: Ještě že už je to za námi, držet malinkatýho potkana na píchnutí injekce byl teda horor. :zip: :dozey:
maťa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Oliver,Oscar,Oggie

Příspěvekod Sharkie » 04 srp 2012 12:11

Co som rano nasla na mysiach, ked som odchadzala? Ano, uz dlho sme nemali svrab :dozey: som na zaciatku tyzdna nacinala druhu polku zradla a nejak mi nedoslo, ze tu som nepremikrovnkovala :wallb: takze zajtra poriadny uklid a vsetkych okapat.. asponze mimina mali predtym jedlo este z prvej polky a preprecene pre istotu druhy krat
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod od Sorky » 22 říj 2012 20:18

Ahoj, my už jednou svrab měli. Je to pomalu rok, možná víc. Teď ho máme znova, ale jen u kluků. V kleci jsou 3 a já koupila u veta stronghold 0,25ml asi 300,- děs tedy za pár kapek...A já nějak nevim jak to dát, jasný že zakapu všechny kluky, ale nevim jestli toho jednoho co ten svrab má trošku víc nebo stejně. A ted jestli se to kape pak po týdnu znova nebo jak?
Je mi jasné že vyčistim klec, pak kápnu jo? A pak už nic, nebo znova třeba po týdnu?
Se mnou je to jak s tatarem :lol: :lol:
Obrázek
od Sorky
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Žofka, Norka z Podkroví, Karosa Rat4u, Lionka Rat4u, Arway od Bailee, Ultima Sankari
Chovatelská stanice: Od Sorky

Příspěvekod womi » 23 říj 2012 07:28

stronghold stačí kapička mezi lopatky, nemusíš pak překapávat. A můžeš relativně šetřit a zbytek si dát do lednice, jedním strongoldem se zvládne překápnout 7 -8 potkanů v klidu. Možná by se ti aplikoval lépe, kdyby sis ho natáhla do inzulínky a pak ulomila jehlu.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod od Sorky » 23 říj 2012 18:50

Tak injekce tu někde mám bez jehel, tak to bude lepší, díky :)
Obrázek
od Sorky
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Žofka, Norka z Podkroví, Karosa Rat4u, Lionka Rat4u, Arway od Bailee, Ultima Sankari
Chovatelská stanice: Od Sorky

Příspěvekod Pifelka » 15 led 2013 15:09

Ahoj, předevčírem jsem psala v tématu STROUPKY... že se mi drbe potkan... říkali, že to bude asi svrab. Dneska jsem byla na VFU se všema 4 klukama (Flin 1r 2 m, Cody za týden půl roku, Karbanátek 2m, Faelin za týden 2 měsíce)... ikdyž pořádně se drbe jen Flin... Na VFU mi řekli, že ivomec se smí dávat až po 10 týdnech.. při nejlepším po 12 týdnech stáří... a to mimča ještě nemají no. Řekl, že mi může zakápnout toho, co se nejvíc drbe, ale musela bych ho mít odděleně... už se drbe i Cody, takže bych ho nechala zakápnout taky, ale nevím jestli má smysl dva kluky zakápnout a mít je na měsíc odděleně a pak ty dvě mimina jít zakápnout.. Nebo spíš dát injekci...
Jak je to se strongholdem? Tam je potřeba jaký věk?
Nemáte někdo radu, jak tuhle situaci vyřešit?
Pifelka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Bebešin Piškot, Felis Felicis de Loren, Laky, Infinito de Loren, Cody of Maine, Karbanátek OdAdush, Hryzalčin Faelin

Příspěvekod Descardea » 18 led 2013 13:20

Tak už nás to potkalo taky, našemu samotáři se udělali stroupky zespodu na bradičce, když se mi ho podařilo prohlédnout zjistila jsem, že to má o dál pod krkem a že tedy zřejmě svrab. Zajímá mě, jestli stačí přeléčit jeho, když je v kleci sám a zbytek je viditelně v pohodě, neměli jak spolu přijít do kontaktu, nebo je radši vzít všechny... Jak to řešíte?
Obrázek
Descardea
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Yewande z Mouseville
Odetta z Palety
Miranda z Palety
Roxana

Riško MyšMaš z Palety
Auberon z Mouseville
Chovatelská stanice: Pavor Nocturnus

Příspěvekod chesterfield » 18 led 2013 16:52

v tomto případě léčim samotáře, ale důkladně prohlížím ostatní.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod JDF » 29 led 2013 18:56

Cid a Seph byli minuly tyden na prvni injekci taky skrze svrab. Prokazatelne jej mel jen Cid, u Sepha bylo skrabancu minimum, ale preventivne jsem je vzal k vetovi oba.
Holy, ac oddeleny ve stejne kleci, na sobe nic nema.
JDF
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod monulka2000 » 23 bře 2013 08:03

Ahoj,poznáš to tak že tvůj potkan bude mít kolem ucha jakkdyby takový strup,já doma mám potkánka a ten to má :)
monulka2000
Růžovka
Růžovka

Re: kožní svrab

Příspěvekod kikulín » 19 lis 2013 16:55

zdravím :) mám zlé tušení, že se u našeho potkánka objevil kožní svrab :( má stroupky v okolí krku a za ušima., pořád se škrábe až do krve :( .. chtěla jsem se zeptat jestli je nutné chodit k veterináři a nebo jestli se to dá něčím přeléčit i doma? A máme ještě 3 další a jsou s ní v kontaktu je nutná karanténa nemocné, nebo můžou být po kupě? díky za odpovědi :)
kikulín
Růžovka
Růžovka

PředchozíDalší

Zpět na Kožní problémy