Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Svrab

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

Re: Svrab

Příspěvekod Veselka » 08 kvě 2017 21:06

U nás stačila octová voda a samozřejmě po dobu léčení desinfekce rukou před manipulací se zvířaty, na tu používám běžné desinfekce např. Cutasept F, ale je i mnoho dalších.
Potkaní kluci Neposeda, Honzík, Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Ferda, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku a Arwinku
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík a spol.

Příspěvekod Kačkač » 08 kvě 2017 21:37

Octová voda, dobrá. Používala jste ji jenom na klec nebo i na místo, kam pouštíte myšáky proběhnout?
Kačkač
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Veselka » 09 kvě 2017 01:05

Vzala jsem všechno z gruntu...povrchy, misky atd..
Tedy, abych byla přesná, čistila/desinfikovala jsem komplet všechno po celý měsíc. Už nikdy se svrab nevrátil, je to víc než rok zpátky.
Potkaní kluci Neposeda, Honzík, Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Ferda, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku a Arwinku
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík a spol.

Příspěvekod nevi » 09 kvě 2017 21:14

Hamaky určitě vyprat - existuje dezinfekce na prádlo, mělo by to snad stačit v ní chvíli ponechat. Na koberce by bylo možná možné použít alkoholovou dezinfekci ve spreji, ale zjistila bych, zda je vhodná na kuchyňské linky apod. Alkohol se z toho vypaří. Klec možno namočit do Sava.
Dřevěné věci do klece bez milosti vyhažte.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Kačkač » 10 kvě 2017 22:29

Ještě jednou moc díky za rady, včera jsem vzala octovou vodou komplet klec včetně hamaku a poliček - ty jsou sice dřevěný, ale lakovaný, tak snad budou ok. A dneska jsem octovou vodou polila i koberec, jsem na sebe docela pysna. :) Ted už jenom domluvit schůzku s vetem a znova vycidit klec, a budeme mit správně nakrocino. Pardon za kostrbatou interpunkci, pisu z mobilu.
Kačkač
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kačkač » 18 črc 2017 15:27

Ahoj,
tak svrab je (snad) vyléčený - Válečkovi do toho ještě vlezla bakteriální infekce či cosi, takže chudák dostal nejdřív protisvrabové injekce, pak ATB, pak další injekce... Byly to ošklivý dva měsíce, ale tfuj, máme to za sebou.
Proč píšu; ráda bych se poradila, co s hamaky, které kluci v době svrabu používali. Výše zmiňovanou desinfekci na prádlo nemám a máma mi ho kvůli myším koupit nejspíš nedovolí, protože co pak s tím, žeano. Takže se chci zeptat: stačí hamaky vyprat normálním pracím práškem/vymáchat v octové vodě (a o jaké koncentraci cca)? Nebo je lepší je rovnou vyhodit? Hrozně nerada bych udělala chybu a natahala klukům svrab zpátky.
Kačkač
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Haslerka » 18 črc 2017 21:21

ta desinfekce na prádlo stojí pár korun (tak do 60, maji ji v DM) a jednou za čas se hodí třeba na vyprání spodního prádla...je to vlastně desinfekční aviváž.
http://www.dm-drogeriemarkt.cz/cz_homep ... redek.html
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Kačkač » 19 črc 2017 11:39

A v naší drogerce za ni chcou dvě stovky. :roll: Zajedeme teda do DMka, snad se zadaří.
Kačkač
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kačkač » 19 črc 2017 23:55

Fíha, tak jsme to sehnali za pade. Dík moc!
Kačkač
Růžovka
Růžovka

Předchozí

Zpět na Kožní problémy