Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Lupy - žlutooranžové fleky v kůži

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

Re: Źlutý výsev na kůži po odsvrabování

Příspěvekod Kimik » 13 čer 2014 18:05

Podobné téma už tu máme, takže jsem to sloučila.

Já bych potkany rozhodně nekoupala, je to pro ně obrovský stres a podle mě to stejně nic nepřinese. Potkani občas mívají oranžové nebo žluté skvrny na kůži, bývá to třeba zvýšenou produkcí mazu, ale většinou to žádný problém neznamená. Takže bych to spíš nechala, pozorovala, jestli se to nezhoršuje a až pak případně řešila, ale spíš to nebude nic vážného.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Re: Lupy - žlutooranžové fleky v kůži

Příspěvekod Alessa » 17 čer 2014 15:10

Na zahraničním fóru jsem četla,že pravidelně mytí potkanů je důležité,ne denně samozřejmě.Když to tak vezmu tak potkan je zvířátko které vyhledává vlhké prostředí a vydrží dlouho plavat,tudíž jsem na vážkách.
Zkusila jsem vydrbat holcinu se slabším výsevem johnsnem a strašně si užívala frotakovani:-) lehce lepší to je,takže zkusím ten spesl šampon zda to zabere lip a pokud ano,tak to aplikují na ostatní příšerky.Je fakt,že je zvlastbi,ze se to udělalo po tom odsvrabovani a lékaři říkali,že je to je důležité,aby se to nezhorsilo,že s tímhle typem skvrn na kůži zkušenosti mají a nepřišlo mi,že by na tom chtěli vydělat,vyhledali mi levnější,menší a slabší balení,místo drahého.psího,co.měli skladem.tak snad se toho brzo zbavíme,plesnivky mít nechci,ono ani moc nepomáhá ze to.sou cunatka a curaji po sobe.
Croodsovi: uděláme hromadu, kdo neviděl, musí vidět
Alessa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Remi, Jamie, Beshbetka, Apolenka, Gingerie, Lord Sníh a zatím nepojmenované Pískle

Re: Lupy - žlutooranžové fleky v kůži

Příspěvekod Alessa » 30 čer 2014 09:44

Nakonec jsem vydrbala všechny, jen 1 příšera mě celou zdrapala, i přes senzitivní přístup:D ale froťákování se líbilo všem. Bohužel flíčky úplně nezmizely:( takže to asi nebude jen maz..zajímavé jak podle typu srsti každá zareagovala jinak, některé mají srst hezčí a naše heboučka Bětuška naopak ošklivější. Vonět dlouho nevydržely, prostě čuňata
Croodsovi: uděláme hromadu, kdo neviděl, musí vidět
Alessa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Remi, Jamie, Beshbetka, Apolenka, Gingerie, Lord Sníh a zatím nepojmenované Pískle

Předchozí

Zpět na Kožní problémy