Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Lupy - žlutooranžové fleky v kůži

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

Re: žluté fleky na zádech

Příspěvekod Zuza » 15 črc 2012 19:35

Dej fotku, jestli se ti to podaří vyfotit, možná je to fakt jen kožní maz a třeba by pomohla změna jídelníčku :whistle:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Dragita » 15 črc 2012 19:49

posílám foto. lepší se mi nepodařilo teď zachytit. Dosatává Xtravital, tvrdý chleba, rohlíky, párkrát do týdne rajče, okurku, skoro denně kus jablka a občas brokolici a mrkev. Teď jsem jim koupila zeleninové tyčinky.
Obrázek
Dragita
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Chip Zverimexák od 18.2. 2012
Dale Zverimexák od 18.2. 2012
Wesley Sankari *11.2. 2012

Za Duhovým mostem:
Queshm van Rattenburg alias Speedy * 9. 4. 2010 +19. 1. 2012
Zagato z Nippilandu *22. 3 2010 +16.6. 2012
Naval Ze Svahu *30. 5. 2010 - + 21.6.2013

Příspěvekod Zuza » 15 črc 2012 19:58

No já nevím, ale řekla bych, že to opravdu není žádná choroba, podle mě je to opravdu jen kožní maz, který je u samců úplně běžný :up: neškrábe se třeba spíš z nervozity, že je sám? I krmení je ok, tak nevím, ale on se někdo ještě ozve. Nicméně k tomu vetovi už bych nešla ani v nouzi největší, když nepozná ani tohle a cpe ti šíleně drahý přípravky, který jsou k ničemu :roll:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod chesterfield » 15 črc 2012 20:00

také se mi to tak zdá, někteří klucí to tak maji, možná jak je v pubertě tak se mu kožíšek mastí víc. Si z Brna, zajdi na fakultu, tam jsou výborní a opravdu poradí.,
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Dragita » 15 črc 2012 20:08

o fakutltě jsem přemýšela, ale je strašně daleko. 45 minut šalinou. V kleci se nijak zvlášť nedrbe, ale venku pořád.
Tento týden na Fakultu pojedu. Protože delší dobu občas hrčí a buble, pak si odpšíkne a dobrý. Pak to bylo nějakou dobu dobrý, teď jeto horší. Echinacea nezabrala, ani antibiotika. Minulý týden jsem mu nic nedávala, a když teď chvíli hřčí echinacea pomáhá :lol: já jsem z něho na větvi. Moji staří miláčkové co odešli, byli jiný kafe. Celý život nic, až na stáří.
Dragita
Malý potkan
Malý potkan

Za Duhovým mostem:

Příspěvekod chesterfield » 15 črc 2012 20:14

držíme palce at se vše spraví - dej pak vědět co ti na faktultě řekli.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Kimik » 15 črc 2012 20:14

Mám taky rexíka a přesně tohle má, možná i trochu víc, ale nikdy jsem to neřešila, podle mě je to jenom kožní maz (mám pocit, že mastění kůže souvisí trochu i s dominancí, ten můj je děsnej agresor). Jak víš, že ho to svědí? Opravdu se drbe nějak moc? Rozdrbává si to třeba i do krve? Divný mi přijde, že by se drbal jenom mimo klec.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Dragita » 15 črc 2012 20:20

Do krve ne, drbe se normálně - ale venku se často zastavoval a drbal se a záda si "namokřil" slinama. Už jsem měla jednoho Rexe a neměl to. Tento - Wesley- je poslední dovbě agresivní a je alfa v kleci. Taky má veliké kulky už odmala a žluté fleky na svělém ocase(a ty jsou prý je tukové buňkyú :smi: Kdyb mě to slinění (a ty fleky) nevyděšilo, ušetřila bych litr za veta :dozey: nebo jsem se hned měla zeptat tady :oops:
Dragita
Malý potkan
Malý potkan

Za Duhovým mostem:

Příspěvekod Kimik » 15 črc 2012 20:46

No tak to je jasný, to zastavování a drbání se nesouvisí se svěděním zad, ale s jeho dominancí, to dělají všichni "šéfové" :lol:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Dragita » 15 črc 2012 20:53

Kimik píše:No tak to je jasný, to zastavování a drbání se nesouvisí se svěděním zad, ale s jeho dominancí, to dělají všichni "šéfové" :lol:

takhle se to projevuje taky? Mě klepne :lol:
Dragita
Malý potkan
Malý potkan

Za Duhovým mostem:

Příspěvekod Kimik » 15 črc 2012 21:04

Jo, projevů dominance je hodně, zkus si přečíst třeba toto viewtopic.php?f=29&t=3345&hilit=dominance
tam se dozvíš víc.
Kimik
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Dragita » 15 črc 2012 21:31

díky ;) až na to "znásilňování" co tam píšou, to sedí. U nás ostatní obsakoval Chip, ale povedlo se mu to jen u Dale, Wesley ho vždy přepral. Teď je Chip omega a už si nic nedovolí. Dokonce mám pocit, že se bojí sejít dolů a nažrat se. 8)
Dragita
Malý potkan
Malý potkan

Za Duhovým mostem:

Re: Lupy - žlutooranžové fleky v kůži

Příspěvekod womi » 16 črc 2012 07:47

témata jsem sloučila, dominanci prosím dále řešte v jejím tématu :up:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Mastné, oranžově zabarvené místo

Příspěvekod Haimi » 21 srp 2012 14:05

Zdravím všechny chovatele a žádám o radu.
Mám doma jednu samičku, které se nedávno na boku vytvořila oranžová skvrnka. Nejdříve jsem si myslela, že se o něco zašpinila. Hledala jsem na internetu, jak se vyhnout koupání. Lehce navlhčeným hadříkem jsem ji párkrát pohladila, avšak dolů to nešlo. Později jsem narazila na zmínku o porfyrinu. Myslela jsem si, že to zřejmě bude zdroj problému, tak jsem se tím přestala zabývat. Jenže skvrna stále nezmizela, spíše mi přijde, že se zvětšila a navíc místo začíná být lysé. Četla jsem si o kožních chorobách, ale nic na ni nesedělo. Vši určitě nemá, ani jiného parazita, předpokládám. Srst má jinak krásně čistou, budící zdravý dojem, týká se to pouze toho jednoho místa. Skvrna je mnohem patrnější, než na fotografiích. Víte, jak špatně se potkani fotí...

V poslední době je ve stresu, nebudu nikomu nic nalhávat. Před dvěma týdny zemřela její sestra, se kterou žila od narození. Též jsme ji začali na noc dávat do menší klece domů, jinak léto tráví venku ve velké kleci, na noc bývala v otcově dílně. Docela si ji teď rozmazlujeme masem, příjem bílkovin se určitě zvýšil (což může být zdrojem tvorby porfyrinu). Jelikož bývá venku, není vyloučeno, že přijde do kontaktu s prachem. Žije též v blízkosti koček a psa. Není odřená, kůže bez srsti je růžová, bez strupů nebo šupin. Není stará, má teď rok a pár týdnů.

Setkali jste se s tím někdy? Možná jen panikařím kvůli ničemu, ale přijde mi to lepší, než něco zanedbat. Myslíte, že by pomohla změna jídelníčku, nebo kdyby k sobě dostala novou kamarádku? Nechceme riskovat, že by se s novou společnicí nesnesla, tak uvažujeme o nakrytí a ponechání ji s potomkem. Budu vděčná za rady a případnou pomoc.

Obrázek
Obrázek
Haimi
Růžovka
Růžovka
Potkani: Steevee
Vall († 9. 8. 12)

Re: Mastné, oranžově zabarvené místo

Příspěvekod kawi » 21 srp 2012 14:17

imho snizit mnozstvi bilkovin na puvodni uroven plus, protoze to misot je malo osrstene, zajit za veteirnarem ;) pokud nema stroupky ani kuze nevypada jinak spatne, tak treba budete mit to same, oc my, tedy alergii na nejakou potravinu.
ja byhc ji kazdopadne zacla krmit stejne, jako predtim, a po tydnu kdyz by se nic nezlepsilo, zasla na veterinu :smi: jinak to oranzove je zvysena tvorba kozniuho mazu, to neni porfyrin, ten je u nosánku ;)
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

PředchozíDalší

Zpět na Kožní problémy