Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Lupy - žlutooranžové fleky v kůži

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

Re: Mastné, oranžově zabarvené místo

Příspěvekod Haimi » 21 srp 2012 14:33

kawi píše:imho snizit mnozstvi bilkovin na puvodni uroven plus, protoze to misot je malo osrstene, zajit za veteirnarem ;) pokud nema stroupky ani kuze nevypada jinak spatne, tak treba budete mit to same, oc my, tedy alergii na nejakou potravinu.
ja byhc ji kazdopadne zacla krmit stejne, jako predtim, a po tydnu kdyz by se nic nezlepsilo, zasla na veterinu :smi: jinak to oranzove je zvysena tvorba kozniuho mazu, to neni porfyrin, ten je u nosánku ;)

Její jídelníček se před tím skládal jen z tvrdého pečiva a zeleniny. Přijde mi to dost chudé, myslím, že by měla přijímat více ovoce a bílkovin. Co se chovu potkanů týče, jsem stále začátečník. Asi bude přeci jen nejlepší zajít na veterinu. Děkuji za odpověď.
Haimi
Růžovka
Růžovka
Potkani: Steevee
Vall († 9. 8. 12)

Re: Lupy - žlutooranžové fleky v kůži

Příspěvekod Kukla » 21 srp 2012 14:40

Já jsem podobný mastíící se flek v srsti omývala kdysi mojí potkance odvarem z heřmánku, vždycky to aspoň na nějaký čas trochu pomohlo. Taky jsem jí dávala pupalkový olej, ten zlepšuje kvalitu srsti.
Místo pečiva by určitě tady každý doporučil směsku zrní (v tématu Krmení je spoustu návodů na domácí směsky), tam bude víc výživy než v pečivu. Bílkoviny určitě potřebuje, ale možná ne tolik- z toho co píšeš nevyplývá, kolik masa dostává. Normálně by měl stačit kousek 1 - 2x týdně.
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Re: Mastné, oranžově zabarvené místo

Příspěvekod kawi » 21 srp 2012 14:51

Haimi píše:Její jídelníček se před tím skládal jen z tvrdého pečiva a zeleniny. Přijde mi to dost chudé, myslím, že by měla přijímat více ovoce a bílkovin. Co se chovu potkanů týče, jsem stále začátečník. Asi bude přeci jen nejlepší zajít na veterinu. Děkuji za odpověď.

tak ja predpokladala, ze ma "normalni" stravu :smi: muj zaklad je hodne zeleniny, mene ovoce a k tomu torchu smesky a jako bilkoviny maji kousek masa jednou tydne a trochu jogurtu nebo bileho tvarohu taky jednou tydne plus sem tam nejaka ta fretčí nebo koťátovská granulka :smi:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

oranžový flek

Příspěvekod bartuska689 » 01 črc 2013 18:43

Ahojky,mám rok starou potkanku(albín)a ta má v podpaží na obou ručičkách takové oranžovozlaté fleky,nevíte co by to mohlo být?
Děkuju za odpovědi! :up:
bartuska689
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 01 črc 2013 20:39

podle místa by to mohla být i nějaká plíseň nebo kvasinky....prostě něco co má rádo vlhko
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Hnědé fleky na srsti

Příspěvekod Hančík » 28 črc 2013 10:29

Nejsem si jistá kam tohle téma zařadit, doufám, že patří aspon trochu sem. Měla bych dotaz ohledně srsti mých potkánků. Oba mají na srsti světle hnědé fleky, ale na kůži jsem nic nenašla, ta je čistá. Když jsem se to snažila umýt moc to nešlo i když mám pocit, že jedno jsem umyla, ale za nějaký ten den to tam bylo zas. Staršímu je rok a sice nevím jak je to s přesrsťováním, ale asi to je jen u miminek ne? Hlavně už to tam má delší dobu, takže takhle možnost asi padá. Setkali jste se s tím někdo? Jestli jde o jídelníček tak prosím o radu jak ho napravit, co vyzkoušet. Děkuji
Hančík
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 28 črc 2013 10:36

Myslím, že to spíš bude patřit sem ;)
Vypadá to na nějaké lupy, starší kluci mívají mastnější srst a občas se různé šupinky a pod. objeví. Nijak bych si s tím nelámala hlavu ani bych je nemyla, někteří to mají víc, někteří míň, ale v rozumné míře je to normální.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Hančík » 28 črc 2013 11:23

Já si tohle téma právě pročítala a zdálo se mi, že to není úplně to o čem se tu píše, ale nevadí :) Všichni tu psali, že je to vidět na kůži, když já na kůži nic nevidím :) ale radši je oba ještě skouknu. Právě mi bylo divné, že to je jen na chlupech. Ještě jsem se na něco chtěla zeptat, vím, že je to jiné téma, ale snad by mohl někdo pomoct. Na srst doporučujete jenom syrový žloutek nebo celé vajíčko?
Hančík
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 28 črc 2013 20:00

Hančíku, pokud je to jakoby zbarvení srsti - tedy opravdu chloupků, to bývá i z přemíry bílkovin, ve stravě omezit na nějakou dobu bílkoviny a uvidíš.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Hančík » 29 črc 2013 10:10

Dobře děkuji za radu :) zkusím to a uvidíme, ale očividně jim to nijak nevadí :D tak to asi nebude nic tak vážného. I když kromě obilovin jim nedávám moc věcí, kde by se našlo větší množství bílkovin. V jakém množství a jestli vůbec jsou v granulkách? Dávám pro kočky a pak kroužky s vojtěškou.
Hančík
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 29 črc 2013 16:13

prosím pěkně Tvoji potkani žerou KROUŽKY S VOJTĚŠKOU???????? :shock: tak to asi mají krizi identity :lol: , takových potkánků co tohle žerou je tak na prsty jedné ruky
Ale možná kdybys dala fotky, tak bychom ještě něco poradili
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod Hančík » 30 črc 2013 09:25

:lol: No to je možné :lol: Sameček jako malý moc nechtěl, ale postupem času jim přišel na chuť a teď u něj zmizí jako jedny z prvních :D Ty válečky z vojtěšky nebo z čeho jsou, ty které jsou snad ve všech směsích, ale nepapá ani jeden :D Zkusím vyfotit, ale myslím, že to nebude moc dobře vidět. Hned jak budu mít volnou chvíli tak zkusím :)
Hančík
Růžovka
Růžovka

Źlutý výsev na kůži po odsvrabování

Příspěvekod Alessa » 13 čer 2014 14:04

Zdravím,

holky dostaly tento týden poslední, 3. dávku odsvrabování v rozmezí 10 dnů a dnes při kontrole na veterině u samičky s cystitidou jsem si všimla že má žluté skvrny na kůži, dr. si myslí, že to je po tom svrabu, že jsou náchylnější a objednali mi šampon, který si mám v pondělí vyzvednut.
Vzhledem ke skepticismu vůči veterinářům v oblasti potkanů se chci zeptat, zda se s tím někdo setkal a mám to řešit? Za 1. nechce se m potkany koupat, nesnáší to, můžou prochladnout a šampon se musí nechagt 10 min.působit, za 2. je docela drahý, za poslední měsíc jsem nechala na veterině už necelý litr a žádné pořádné zlepšení ani diagnóza se nekonaly..(cystitida asib vyléčena, krev v moč stále, asi nádor; apatická samička dostala jen injekci na peristaltku a vitaminy, co jim nechutnaly, jedině svrab je snad pryč, ačkoli sem četla, že ten ivomec je docela svninstvo, sameček kvůli špatné diagnóze přišel o prst a následná operace již na jiné veterině přišla dost draho)
Jen aby bylo jasno, není mi líto peněz, nechala jsem operovat 2 samičky kvůli nádoru, ale nechc platit něčí neschopnost.

Děkuji za názory, přiložím foto

Obrázek
Obrázek

líp to nešlo, překáží ty chlupy, vrtí se a mám jen mobilní foťák
Naposledy upravil Alessa dne 13 čer 2014 16:45, celkově upraveno 1
Croodsovi: uděláme hromadu, kdo neviděl, musí vidět
Alessa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Remi, Jamie, Beshbetka, Apolenka, Gingerie, Lord Sníh a zatím nepojmenované Pískle

Re: Źlutý výsev na kůži po odsvrabování

Příspěvekod chesterfield » 13 čer 2014 14:20

projdi si sekci Veteřináři jsou tam doporuční veterináři přímo na potkánky a ne tahači openěz

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Re: Źlutý výsev na kůži po odsvrabování

Příspěvekod Alessa » 13 čer 2014 15:18

Dík, já vím, ale v Plzni moc velký výběr není a v zásadě doporučují jen 1 veterinu a tam jsem byla s potkany už mockrát, 3 úspěšné operace, fajn přístup ale 1-2h v čekárně a střídající se personál, takže nikdy nevíš, ke komu půjdeš a když mám akutní problém nemůžu čekat týden až tam bude ta skvělá paní doktorka..a pan doktor se s malými zvířaty nemaže, je to prostě typický pejskař
Obrázek
Croodsovi: uděláme hromadu, kdo neviděl, musí vidět
Alessa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Remi, Jamie, Beshbetka, Apolenka, Gingerie, Lord Sníh a zatím nepojmenované Pískle

PředchozíDalší

Zpět na Kožní problémy