Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Otlaky na patách

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

Re: Otlaky na patách

Příspěvekod Cayro » 24 led 2009 18:40

Krysi, i na tohle počáteční radím mazat Bepanthen mast, koupíš jí v lékátně, naní zrovna levná, ale je fakt dobrá, dává se i miminkům. Na ten spodek by se ti možná vyplatily dávat inkontinenčná podložky, pokud bys dávala dvě vrstvy utěrek, tak ti to cenově vyjde nastejno, ale můžeš zkusit sehnat hrubé hobliny, ty jsou měkké a my je používáme právě aby nebyly otlaky od začátku a žádná alergie se nekoná.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Deppo » 24 led 2009 19:45

Používal som dermazulen, tiež sme mali otlaky. Bojovali a vyhrali :up: Chce to len mazať a tie podložky čo doporučila Cayro sú určite vynikajúci nápad.
Deppo
Růžovka
Růžovka
Potkani: Iko, Ró a dark Henry:)

Příspěvekod krysa » 24 led 2009 20:21

tak sjem byla v lékárně a mám nějakou hojivou měsíčkovou mast, prý je výborná, říkala paní. no uvidíme :-)
koukám, že skartovaný papíry jsou zbytečnost, akorát si je naházeli do misky :-D
krysa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Kiwi "ušatý torpédo" Vykřičník od Johanky
Uriáš "tryskomyš" Uracis of Gremleen's
---------
sladkým spánkem spinká Myšina aus zverimex

Příspěvekod Cayro » 25 led 2009 10:50

Krysi, skutečně zkus sehnat ty hobliny. Opravdu jsou dobré. Jsou hrubé, vůbec nepráší, ale přitom jsou měkounké. Myšík je má od samého začátku a kluci si je teď taky užívají.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod refugee.ph » 25 led 2009 12:20

nám nezabralo bohužel nic. ale na dno jsem dávala několik složených ručníků či utěrek a na to kus složeného prostěradla.
kapky vody stékají po těle
aby odplavily veškerou špínu
za vše přeci já nemůžu
ale na koho hodit vinu
refugee.ph
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod krysa » 28 led 2009 20:47

tak když jsem mazala dva až třikrát denně, zůstalo jen lehce zarudlé místečko, ale teď mi přijde, že je to zas o něco horší. no, budu víckrát denně mazat, ještě víc jsem vystlala pelech (nakonec jsme koupili hadry na podlahu, co se prodávají po třech a jsou jen o kousek větší než rozměry dna mojí klece. mají tam dva na sobě a pod nimi ještě ručník a je to měkké dost :-) no a na všech patrech máme podložky vycpané vatelínem, v košíčcích... a vůbec, žijou si jako králové. a dokonce, což mě tedy udivuje, už na ta patra a hamaky ani moc nečůrají:-O taková prasata to vždycky byla :-) )
tak nám držte palce :(
krysa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Kiwi "ušatý torpédo" Vykřičník od Johanky
Uriáš "tryskomyš" Uracis of Gremleen's
---------
sladkým spánkem spinká Myšina aus zverimex

Příspěvekod refugee.ph » 28 led 2009 20:54

určitě budu držet palečky!!my jsme to bohužel asi nestihli včas podchytit a teď je myšounek už snad někde za duhovým mostem. ale vy to určitě zvládnete...kdyby to bylo fakt horší tak radši šup k veterináři.
za vše přeci já nemůžu
ale na koho hodit vinu
refugee.ph
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod vranitko » 04 úno 2009 07:36

Krysa: Taky po dlouhých a předlouhých zkušenostech s otlaky doporučuji veterinu dokud je to maličké - další stádium je, že v zarudlém místě se udělá malá boulička a to už je na vet. zákrok urychleně - vždycky jsme dostali ATB ( poprvé to pomohlo, podruhé už ne )

jinak si troufnu říct, že při troše trpělivosti člověka i potkana se dají zavázat pacinky i těm nejdivočejším potkanům - sice to je prvních pár dní boj, další dny se musí sledovat protože jinak si to okamžitě sundá ale když je velký problém, tak časem si to nechá třeba i tu hodinku, dvě...

ale i Lukýsek zpoza Duhového mostu by určitě potvrdil - řešit co nejdřív a klidně i s dobrým veterinářem
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Příspěvekod refugee.ph » 14 úno 2009 19:10

nejde než souhlasit. taky sem si myslela že zavázat se to nedá. ale ve dvou to jde. sice to dlouho nevydrží a je boj to udělat tak aby to nebylo utažené moc ani málo..ale s troškou praxe to přijde..
za vše přeci já nemůžu
ale na koho hodit vinu
refugee.ph
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Makushka » 30 bře 2009 08:19

My jsme Bačutkovi vyhojili i pokročilé otlaky jenom pečlivým vázáním nožičky s betadinovou mastí a hlavně tlustým měkkým podkladovým obvazem. Vázání bylo sice příšerná operace plná srdcervoucího pištění, ale nakonec se to vyplatilo a Bačutek vydržel ještě tři čtvrtě roku bez otlaků, samozřejmě za cenu doživotního měkkého stlaní v kleci.
Samotné mazání nám nepomohlo.
Tady nejde vidět, jak ten otlak vyčníval nad úroveň okolní kůže, ale dobrých 5 mm vysoký kopeček tam byl:
Obrázek

První vázání na veterině - hokejka. :-) Bačut byl naštěstí fňukna, takže si to ani moc vehementně nesundával.
Obrázek

Naše x-té domácí vázání... (Viditelně méně elegantní :-) )
Obrázek

A tady je výsledek asi po dvou týdnech, zahojená pracinka...
Obrázek

První se přiloží obvazový čtverec s mastí (Betadine, Bactroban...), k samotnému vázání je vhodný proužek podkladového obvazu (Cellona), kterým se vytvoří bambule, následně se upevní proužkem samopřilnavého obinadla nebo i páskovou náplastí. Vždycky by měly aspoň trošku vyčuhovat prstíky, aby člověku neunikl případný otok z nadměrného zaškrcení.
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod Alweira » 08 říj 2009 14:07

refugee.ph píše:určitě budu držet palečky!!my jsme to bohužel asi nestihli včas podchytit a teď je myšounek už snad někde za duhovým mostem. ale vy to určitě zvládnete...kdyby to bylo fakt horší tak radši šup k veterináři.

Ježiši, oni na to můžou i umřít?
My mažeme Bactrobanem 2x denně, máme jako podestýlku 2 ručníky, hyg. podložku a spoustu rozcupovaných kapesníků, ale cca po týdnu nevidím ani malinký zlepšení... :cry:
Alweira
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Rupert of Rattery (*16.2.2010)

moje zlatíčka ze zverimexu čekají na druhém břehu: Alfrédek (♣2,3), Richard (♣2,5), Agátka (♣2,6) a Beátka(♣2,5), Xsichtíček of Rat4U (*3.2.2010- ♣23.7.2010)

Příspěvekod Alweira » 09 říj 2009 06:35

Myslíte že když jí to čistím a mažu a že ji to hodně bolí? Dneska ráno, když jsem ji chtěla vyndat s klece mě totiž poprvé skoro po 2 letech co ji mám 3x kousla, a až do krve :cry:
Alweira
Malý potkan
Malý potkan

moje zlatíčka ze zverimexu čekají na druhém břehu: Alfrédek (♣2,3), Richard (♣2,5), Agátka (♣2,6) a Beátka(♣2,5), Xsichtíček of Rat4U (*3.2.2010- ♣23.7.2010)

Příspěvekod Kimik » 09 říj 2009 08:49

Jestli to je v nějakém pokročilejším stadiu, můžou se tam udělat abscesy a to potom rozhodně pořádně bolí. Já musela nechat utratit Alfíka, měl nohy úplně napuchlé, jeden absces vedle druhého, ale u něj to bylo složitější, protože se po dlouhodobém podávání ATB zbláznil a nenechal na sebe šáhnout, tudíž nějaké ošetřování nepřicházelo v úvahu, museli bychom pokaždé uspat a protože byl po zápalu plic, tak by takovouhle léčbu stejně nepřežil. Ale u normálních potkanů doporučuji začít s léčbou co nejdříve, aby k takovým případům nedocházelo.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Alweira » 09 říj 2009 09:05

Ach jo, já věděla, že to bude boj a běh na dlouhou trasu, ale jestli mě teď nebude chtít nechat na sebe sáhnout, tak to bude ještě horší. Už teď vždycky předstírá, že nemá žádný nohy, jen mám v ruce mastičku... :whistle:
Alweira
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Cayro » 09 říj 2009 13:19

Nic proti, já tedy nejsem ani doktor ani veterinář, ale Bactroban jsme kdysi někdo doma dostal na plísně na nohou. nějak nemám pocit, že by to na otlaky bylo něco platný. Jo, je to asi dobrý, aby se tam nedostal nějaký hnus, jelikož je to atb, ale jinak nic. Pokud vím, lidem se na otlaky a proleženiny dává buď Betadina mast nebo velmi účinný višňák. ten je opravdu dobrý. Takže já bych spíš doporučila ten. A vím, že zavázat - a hlavně udržet zavázané - potkaní nožičky je boj, ale stejně bych to zkusila. i kdybych měla vrážet peníze do těch nejmenších prubanů, co se dělají a balit nožičky gázou, zkusila bych to. Jinak mne napadlo, místo ručníků - dneska jsem koupila v Lídlu utěrky na podlahu od firmy Aquapur. Jsou tam dvě, hodně velké, tedy ten balíček stojí 25,- Kč, ale myslím, že jedna by na dno klece stačila, jsou fakt velké a poměrně silné, ale měkké a sají a dají se i vyprat v ruce. Jo, také jsen objevila v chovatelských potřebách podložky pod šťěňátka, které sjou velmi adekvátní inkontinenčním podložkám, tak ty by asi taky šly...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

PředchozíDalší

Zpět na Kožní problémy