Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Otlaky na patách

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

Re: Otlaky na patách

Příspěvekod Dr.Jenny » 17 čer 2013 14:33

já jsem začala okamžitě mazat alaptidem a sice to úplně nezmizelo, ale nezhoršovalo se to.... :smi:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Dyfflin » 17 čer 2013 15:02

Ďakujem.. niečo som si tu už čítala..na začiatku bola spomenutá aj nejaká harmančeková masť Dermazulen...tak niečo nato kúpim, hádam to aspoň trošku pomôže :) pozriem sa či majú ten Alaptid u nás na veterine..
Nugátka Daenerys Kosťa Freya Prašivka Centaurea Wolffia
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SydBeetlejuiceGraveEuphoriaBansheeSiouxsieEllisterPoisonMoonDorian GrayFuzzinkaCorallinaŠpliechotkaEvangelineBeautyDamonMaabLabariFidoBaruškaHalloweenDarylAndromedaVan DráculJazzOrionis
Dyfflin
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nugátka
Daenerys
Kosťa
Freya
Prašivka
Centaurea Rat´s Dream
Wolffia Rat´s Dream
----------------
Navždy v mojom srdci: Syd, Beetlejuice, Grave, Euphoria, Ellister, Siouxsie, Banshee, Poison, Moon, Dorian Gray, Fuzzinka, Corallina, Špliechotka, Evangeline, Beauty, Damon, Maab, Labari, Fido, Baruška, Halloween, Daryl, Andromeda, Van Drácul, Jazz, Orionis.. chýbate mi :(

Příspěvekod 18B » 23 črc 2013 20:26

Zdravím všechny myšomily... :-)
prosím o radu. Moje potkana se také potýkala s otlaky na obou packách, jelikož začaly hnisat, skončilo to operací. 10 dní ATB jsme poctivě dávali a stehy si vynadala sama po týdnu. Dnes jsem s ní jela na kontrolu - ranky se zahojily krásně. Jako prevence (prý se tyto otlaky velice rádi vrací) - mazat mastí na změkčení kůže a pravidelně nožky dezinfikovat (roztok Betadine). Ale...
Nevím, jestli ji hojení svědilo či co, nad kotníkem si vykousala kolečko až do masa. Paní doktorka doporučila Betadine a "ponožku" z elastického obinadla, aby se k tomu nemohla dostat. Vynechám popis nandavání ponožky - jistě si to umíte představit :-D
Jenže, pokud ji dám ponožku volněji, během minuty je dole. Pokud ji trochu více utáhnu, nožka začíná během pár minut otékat :-( Nemáte někdo podobnou zkušenost a radu co s tím?
18B
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 24 črc 2013 09:23

jo tohle je věčnej problém... jak to udělat aby si to nekousal...ty plastový trychtýře jako maj třeba psi se na potkany nevyrábí... :smi: mě se nikdy nepovedlo jim v tom zabránit... jedině častějc čistit a mazat mastí na hojení rány... s packama to je vždycky svízel no... :?
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod 18B » 24 črc 2013 10:27

Popravdě si nemumím představit nic, z čeho by se nedostala :-) Máchám nožku 2x denně v tom Betadinu. Mast na hojení - může být framikoin? Mám trochu obavy, že když to olíže, aby jí to nemohlo ublížit...
18B
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 24 črc 2013 10:46

framykoin být může...dobrej na hojení je i alaptid... to je přímo pro zvířata a vim, že když to slížou tak se neotráví...
na promazání nožiček jako prevence proti otlakům jsem používala Aviril mast (dětská proti opruzeninám)... je to hodně hutnej krém a blbě se slízává... (není to na hojení ran ale, jen prevence)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod 18B » 24 črc 2013 12:22

Takže by se dal použít asi i Bepanthen (též proti opruzeninám kojenců). Super, díky moc!
18B
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kukla » 25 črc 2013 07:33

Ze zkušenosti s miminem a sebou (na potkany jsem to zatím nikdy nemazala) - Bepanthen je řidší, asi ho potkan snadno olíže, ale dobře hojí. Aviril asi moc na hojení nebude, ale zato se ho zbavit je fakt fuška (jednou jsem si s ním omylem namazala xicht, protože jsem si myslela, že je to normální krém, ne na zadek určenej :roflcry: a vůbec jsem to pak nemohla dostat dolů).
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod 18B » 25 črc 2013 07:48

Tak tvářička jako dětská prdelka taky není k zahození :-D

Včera jsem ji to namazala... vydržela to nelízat, dokud jsem ji měla u sebe a hlídala, ale jen co jsem ji dala do klece, měla na půl hodiny práci a bylo vymalováno.
18B
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 25 črc 2013 10:04

ten Aviril je opravdu jen na prevenci a změkčení tý kůže...na hojení není tak úplně... :) a na ten obličej to muselo být supr...když dá člověk trochu větší množství, tak to nechává bílej povlak...na opruzenou prdelku supr, ale na obliček pak člověk vypadá jak mim... :lol:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod konemy » 03 čer 2016 06:48

Taky teď řešíme pododermatitidu, zkoušeli jsme vše-Dermazulen, Infadolan, Bepanthen, Alaptid, Framykoin, Betadine a Hypermangan... na jedné pacce to má obrovský, je to starší samec 2,5, operace nepřipadá v úvahu...takový mohutnější, drží teď dietu, je na lehkém "nízkotučném" domácím zrní a na zelenině, bílkoviny nedáme, ledviny si musí odpočinout... bydlel na Tier Wohlu s ostatními, teď je sám a bydlí na dekách a přebal. podložkách. Měl i ATB.
Má někdo tip, jak udržet potkana v klidu při mazání? Třeba límec nebo tak?
Naposledy upravil konemy dne 06 čer 2016 16:53, celkově upraveno 1
konemy
Růžovka
Růžovka
Potkani: Remy- Black hooded- Přinesen únor 2015
Riki II.- Fawn capped- Přinesen léto 2014
Dixi- Aguti hooded mismarked, spotted- Přinesen 6.11.2015

+ Riki- Přinesen 14.5.2014- Zemřel 21.5.2014 na vrozenou vadu- Fawn, hooded
+ Texi- Přinesen 14.5.2014- Zemřel 4.11.2015 euthanasií- Aguti hooded

Příspěvekod womi » 03 čer 2016 08:52

límcem ho zabiješ. To je takový stres, že to snáší fakt zle. Co přesně myslíš tím "udržet v klidu"? zafixovat ho na namazání nebo ho udržet v klidu po aplikaci?
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Předchozí

Zpět na Kožní problémy