Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Otlaky na patách

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

Re: Otlaky na patách

Příspěvekod womi » 26 úno 2011 21:14

OK, zkusím si ten strašnej název zapamatovat a naběhnu v pondělí do lékárny. Do té doby musí stačit framycoin :smi:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Zuza » 26 úno 2011 21:16

To vystačí prozatím, hlavně ho dej na měkký, Asíkovi se hodně packy zlepšily když bydlel na hadrech místo válečků :smi:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod womi » 26 úno 2011 21:55

Což o to, má hobliny od maliny, ty měkké jsou. Ale není problém nacpat mu ručníky. Holt je to línej lenoch, ani se pořádně neumeje, většinou jen přeleze ze sputniku do košíku a nebo do hamaku, z toho může i papat :smi:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Zuza » 26 úno 2011 22:20

Hobliny od maliny? Já sháním kvalitní hobliny ne tu hnusnou drť co všude prodávaj :grc:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Haslerka » 26 úno 2011 23:30

Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Zzuzka612 » 15 lis 2011 20:37

Tak Rostík má stále oteklou nohu a teď se mu na ní objevil "puchýřek". Myslela sem si že ji měl zlomenou a špatně mu to srostlo, ale nemohlo by to být spojené s tím "puchýřkem"? jako že se třeba tvořil kdoví kde a teď vylezl na povrch?

Žádný z mých potkánků nikdy neměl otlaky tak si nejsem jistá jestli je to ono, co řikáte vy?

Obrázek
Zuzka a její zvěřinec.
Zzuzka612
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod nevi » 15 lis 2011 22:02

Taky jsem doma otlak nikdy neměla, ale pár jsem jich viděla a tohle určitě otlak je.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod PxNxDx » 31 bře 2012 21:23

náhodou jsem našla tuhle mastičku, kde píšou na tlapky a OTLAKY. Nevím, jak je na tom cenově s ostatníma volně dostupnýma mastičkama, ale nabízím jako varinatu, kdyby někdo nevěděl co ozkoušet :smi:
http://pro-fretky.cz/pece-o-telo/tlapky ... otlaky.php
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod wendy888 » 16 dub 2013 20:35

jj to je přesně to co má Janička takže ok hned zítra to běžím koupit a budu jí mazat doufam že jí to nebolí bohužel mi to říci nemuže .-((
wendy888
Růžovka
Růžovka

Otlak na nozičce, veškerá léčba selhává a horší se to!

Příspěvekod kejdym » 12 čer 2013 21:27

S mým ročním potkanem už se asi půl roku snažíme vyléčit bouličku/otlak na zadní nožičce, můj veterinář prve nasadil mastičku s vysokým masticím učinkem po dvou týdnech nebyla viditelná známka zlepšení, tak jsme zkusili kafr a jakésy orální antibiotikum opět bezvýsledně otok se pořád zhoršoval až začal viditelně krvácet a veterinář se dostal do uzkých dal mi dezinfekci a zásyp jako vysoce učinně lokální antibiotikum. Otok prve krvácel ještě mnohem víc ,ale poté se vše uklidnilo ale tak dva týdny z5 začal zase krvácet a po aplikacích dezinfekce a zásypu krvácet přestal ale začalo mu z rány vylézat maso viz obrázek) a každý den se to pomalu dál horší. Nechápu proč se pořád zhoršuje, celou klec má vystlanou vrstvami hader takže nemá šanci se stále otlačovat už nevím co mám dělat, u veterináře jsem nebyla ,protože mi minule sdělil, že už si neví rady a že kdyby se to zase zhoršovalo nohu chce amputovat, na potkanovi ale nejde vidět, že by nějak trpěl nebo mu ta noha vadila, je aktivní uplně normálně, takže by mi bylo líto ho připravit o nohu, tak prosím kdybyste mi někdo něco poradil budu jen ráda. :cry:
Přílohy
P6120008.JPG
Zdá se mi že to začíná mokvat
kejdym
Růžovka
Růžovka

Re: Otlak na nozičce, veškerá léčba selhává a horší se to!

Příspěvekod Vell » 12 čer 2013 21:36

máme to samé, tedy pán Filípek.. bohužel přes veškerou snahu se nám otlak taky dostal do tohoto stádia, jen to máme trochu víc větší.. maso to není, údajně granulační tkáň.. my už to nevyléčíme, protože to máme chronické.. nicméně jsme prošli tím samým.. jen jsme navíc měli několikrát antibiotika či injekce proti otoku, protože mu nožička celá otékala.. nejvíc nám na to pomáhá odvar z řepíku (nebo i odvar z hřebíčku byl dobrý).. hodně stará tkáň jakoby zaschne a odpadne.. poté mu to cca jednou za tři dny přestříkám akutolem - tekutým obvazem a každý den mažeme alaptidem.. Filípka to nebolí a má krásný život i s tím.. na nějakou amputaci to podle mě opravdu není.. jen je opravdu to potřeba hlídat, aby nedostal infekci atd.. pro zajímavost mu to můžu zkusit zítra vyfotit
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod kejdym » 12 čer 2013 21:48

Děkuju moc :) zkusím nasadít podobnou léčbu a uvidíme, snad se to nějak zredukuje, fotka by byla fajn :) Ještě jednou díky moc :)
kejdym
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Vell » 12 čer 2013 22:05

pan_Filipek.jpg
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod Vorva » 13 čer 2013 08:54

Tak s tímhle jsem taky dlouho bojovala, a nic nepomohlo. U nás to ale skončilo blbě, začal si to hodně okusovat do krve:(
Je po dešti, a kosové si štěstím pletou noty...
Vorva
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Dyfflin » 17 čer 2013 13:38

Doteraz nič také žiaden z mojich potkanov nemal, no a zrovna dnes som taký otlak objavila na Damonovej zadnej packe..nemá to síce ani zďaleka také ako tu na fotkách, ale predsa..dúfam len, že sa mu to nebude zväčšovať :|
Nugátka Daenerys Kosťa Freya Prašivka Centaurea Wolffia
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SydBeetlejuiceGraveEuphoriaBansheeSiouxsieEllisterPoisonMoonDorian GrayFuzzinkaCorallinaŠpliechotkaEvangelineBeautyDamonMaabLabariFidoBaruškaHalloweenDarylAndromedaVan DráculJazzOrionis
Dyfflin
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nugátka
Daenerys
Kosťa
Freya
Prašivka
Centaurea Rat´s Dream
Wolffia Rat´s Dream
----------------
Navždy v mojom srdci: Syd, Beetlejuice, Grave, Euphoria, Ellister, Siouxsie, Banshee, Poison, Moon, Dorian Gray, Fuzzinka, Corallina, Špliechotka, Evangeline, Beauty, Damon, Maab, Labari, Fido, Baruška, Halloween, Daryl, Andromeda, Van Drácul, Jazz, Orionis.. chýbate mi :(

PředchozíDalší

Zpět na Kožní problémy