Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Drbe se zdravý potkan?

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

Drbe se zdravý potkan?

Příspěvekod Terezulinka » 19 čer 2006 10:07

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli se zdravý potkan drbe, případně jak často. Mám 5 ti týdenní potkánky celkem často se drbou, ale ne neustále. V kožíšku nic nevidím. Mám pro jistotou jít na veterinu? Díky moc.
Terezulinka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Phoca » 19 čer 2006 10:16

Moji sa škrabú...v minulosti sme mali všenky, a po Biokillovej kúre sa mi aj tak škrabali, mala som z toho paranoju, a stále som ich prezerala...tak som zistila, ze kozusky maju krasne ciste, po vsenkych ani stopy, a teraz uz som v pohode, ved aj ja sa x-krat denne poskrabem 8)
Stát, stát, někde na kopci stát
a zapálit ohně, višňový sad
potichu kousám a deru se ven,
ve dne jsou noci a v noci je den

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
Potkani: ----------------------------------------
6 BUFEŤÁKOV:
*Sardinka - OdAdush (d, pearl self)
*Čiman - LMG (r, beige irish)
*Otario - Yawner's (d, rus.blue self)
*Eduardo - Niflheim (d, topaz self)
*Ugomon - Sibirskij (burmese self)
*Dr. Emmet Brown - Yawner's (d, beige self)
-----------------------------------------
SPOMÍNAME na:
Myšiho, Axíka, Milkyho, Ájinka, Hasiho, Ufinka, Bertíka, Alfíka, Jogiho, Vinýska, Darwina, Budulínka
------------------------------------------
Chovatelská stanice: Chiquitos de Phoca

Příspěvekod Danny » 19 čer 2006 10:18

Potkan se narmálně drbáním čistí, ale to by se zase neměl drbat pořád. radši je hlídej, zda se neobjeví nějaké stroupky - parazité.
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Terezulinka » 19 čer 2006 10:19

A myslíš teda, že pokud nezačne mít stroupky nebo lysinky, že to nemám řešit?
Terezulinka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Terezulinka » 19 čer 2006 10:20

To Danny: Dobře díky, zatím je teda budu sledovat.
Terezulinka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Nergita » 19 čer 2006 10:20

Moji se taky občas za ten den podrbou a žádný parazity v kožíšku nemají, naštěstí :D
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Phoca » 19 čer 2006 10:26

až budú mat stroupky a lysinky... noo, pre istotu by som ich ale prehliadla.. drž si ich u tváre, ale aby si videla a prefukuj im srst.. u standardov je to dost narocne, rexovia sa prezeraju lepsie... ak by mali všenky, to uvidíš malé zrzavohnede podyblive "spinky", neskacu, ale rychlo behaju :?

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
6 BUFEŤÁKOV:
SPOMÍNAME na:
Myšiho, Axíka, Milkyho, Ájinka, Hasiho, Ufinka, Bertíka, Alfíka, Jogiho, Vinýska, Darwina, Budulínka

Příspěvekod Nergita » 19 čer 2006 10:37

Moje měla všenky pravděpodobně ze sena, večer měla malynký lysí místečko a ráno už to bylo o dost větší. Ošetřila jsem jí Arpalitem pěnou a holý místečko jí 1x-2x denně mazala kapičkou 100% olejem z čajovníku (Australian body care) a za pár dní jí tam narostly chlupy. Ten olej pouřívám i když se mezi sebou nepohodnou, tak k zatažení ranky.
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Phoca » 19 čer 2006 10:49

moji lysé miesta nemali, asi som na to dosla "skoro" , drzali sa najma u korena chvosta... seno som nikdy nedávala... Baby, vsetky tri boli krásne čisté, Hasi zo zveráča čistý, Myši zavšenkovaný až strach... chudák trpel, len čo prišiel domov :? v deň keď som priviezla prvych potkanov z Brna Myši umrel :cry: , novi potkani, podotykam este raz, ze z ChS mali vsenky, znova teda trpeli po dovoze domov...a dalsi potkani,zase z inej ChS mali vsenky a zase museli hned trpiet Biokillovu kuru :x posledny potkan z tretej ChS bol krasny a cisty...

Hasi ale musel preventivne pretrpiet tiez, a ocividne mu z toho ostalo trauma, lebo stale breberkuje chalanom kozuchy.... :wink: sam vsenky nikdy nemal, prezerala som ho snad milionkrat.

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
6 BUFEŤÁKOV:
SPOMÍNAME na:

Příspěvekod Morrigna » 19 čer 2006 11:13

Tea reee olej jsem taky používala, ale už bych to nedělala. Po pár aplikacích začal potkánek pištět hrůzou, divila jsem se a pak jsemsi jednou ruku od toho olejíčku olízla a pochopila - docela intenzivně pálí a když si potkan čistí kožíšek, musí to pro něj být hodně nepříjemné.
Navíc myslím, že je to zbytečné, po aplikaci správného prostředku brebery zmizí a drbání (tím pádem i strupy) brzo zmizí. Pokud by bylo třeba aby se zatáhly, použila bych spíš krapet sádla (doma škvařeného - nesoleného) ve kterém se zahorka vylouhují nadrobno nakrájené listy šalvěje. Šalvěj působí rovněž antisepticky, nepálí a sádlo navíc strupy změkčí.
Pro celý svět jsi jen jedním z mnoha. Pro potkana jsi celý svět.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Elenloth » 19 čer 2006 12:33

Pepa se vždycky hodně drbal, měla jsem z toho paranoiu.Pořád jsem ho prohlížela, když byl u vet,tak ho tak prohlížela,ale nikdy jsem nic nenašla, srst má krásnou,lesklou a hustou (prohlížení je dost horor a vůbec se mu nelíbí ). Prostě se drbe.Když měl dlouhé drápky, tak si udělal strup a ten ho svěděl,tak se škrábal ještě víc :roll: Zkus se podívat, jestli nemají pokyši taky stroupky,hlavně symetricky na bocích.
....:Carpe Diem et Memento Mori:....
Elenloth
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Už bohužel žádný :o(

Příspěvekod Makushka » 19 čer 2006 18:46

No, já myslím, že i potkani bez breber se drbou dost často a je dost obtížný stanovit, jak často je to ještě normální... Já bych to nechala, pokud na něm při důkladné prohlídce srsti není nic vidět a nemá defekty na kůži.
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Re: Drbe se zdravý potkan?

Příspěvekod Marqeette » 04 led 2008 02:31

potkani se drbou, moji jo, podrbou se a pak to "spapaji" :lol: - normalni ocista - ale kdyz se drbou moc ba dokonce do krve, tak to je jasny, to je problem! ta ocista je provadena casto za den - moji se myjou tak 5X denne, a to jsem je nesledovala cely den v kuse ;) ale kdyz by se drbali moc, tak je potreba kozisek nebo kuzi prohlidnout.. tento topic jsem necetla, takze myslim, ze uz to tu nekolikrat psano urco jest, co delat dal atd.. :)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Upozorneni ohledne ALERGIE - lidske(hl. pro ty, kdo ji maji) - - - http://potkani-forum.keep.cz/viewtopic. ... 17#p138817 a taky ZDE - - - viewtopic.php?f=20&t=2794
Marqeette
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Damkina.. Sjimik.. Dráček...Jeden a Dva

Příspěvekod Kukla » 12 říj 2009 09:40

Holy se hrozně drbou. Nejdřív jsem to pozorovala u Hany, teď se drbe už i Moped a Mája, akorát Mája je éro, takže jí na to nezbývá tolik času. Drbou se na bocích, jakoby za předními packami. Ale na pohled v kožíšku nic nemají, myslím, že v bílé Hanuš bych to objevila chtě nechtě. Dostaly do nový klece větev z venku, takže něco z ní klidně vylézt mohlo. Ale ani se nerozdrbávaj nějak fest, kůžui mají čisťounkou, růžovou. Použili byste "preventivně" nějakej sajrajt na případné parazity, nebo počkali, jak se to vyvine? Už to trvá určitě tak 14 dní, ale pořád to vypadá stejně - prostě jenom drbání. :?
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod nevi » 12 říj 2009 10:12

Taky jsem měli dlouho jen drbání a najednou stroupky - tu větev můžeš dát na dva dny na mražák nebo na minutu do mikrovlnky? Ještě ale můžou přepelichávat, koukni se po kleci, jestli nejsou všude chlupy...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Další

Zpět na Kožní problémy