Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Drbe se zdravý potkan?

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

Re: Drbe se zdravý potkan?

Příspěvekod Kukla » 11 lis 2009 10:04

Tak to asi bylo tím pelicháním, sice jsem žádnou záplavu chlupů moc nepozorovala, ale já jsem poměrně slepec, a hlavně to po nějaké době zase samo přešlo, bez jakýchkoliv dalších projevů. :smi:
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod Haslerka » 11 lis 2009 11:00

holky, pelichaj jen ptáci, savci línaj :-D
(profesionální deformace - za tohle by mě vyrazili od zkoušky:-D)
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Kukla » 11 lis 2009 11:22

Já vim, ale línání zní hnusně, kdežto pelichání je takový, že si to člověk hned představí :roflcry:
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod GynoPsyL » 01 úno 2013 13:12

Zdravím, mám takový problém... moji potkánci už jednou prodělali všenky, ale úspěšně jsem je vyléčila.. :up: nicméně pozoruji, že u jedné se znovu objevily stroupky.. :( přijde mi to dost zvláštní, když jsou ostatní v pohodě a to s nimi žije v jednom obydlí... zajímá mě Váš názor... smějte se
GynoPsyL
Růžovka
Růžovka
Potkani: holčičky: Lenička (již zesnulá cca před 2roky), Mamina, Kulička (mámy dcera), Giletka (Mámy dcera).\ hošíci: Mercedes (syn Leničky), Luu (mercedesovo syn), Lenny (Luuovo a Mámy syn)

Příspěvekod womi » 01 úno 2013 13:15

Na tom není nic směšného. Čím jste léčili všenky?
Ostříhej drápy, případně pokud se to do dvou dnů nezlepší, překápni strongholdem nebo ivomecem všechny potkany ve skupině.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod GynoPsyL » 01 úno 2013 13:19

však mě to také směšné nepřijde...:\ výraz ,,smějte se" má být jako ,,mějte se"... jinak jsem je vyléčila Arpalitem.. ten vždy zabral... ale děkuju, určitě to zkusím a uvidím..:)
GynoPsyL
Růžovka
Růžovka
Potkani: holčičky: Lenička (již zesnulá cca před 2roky), Mamina, Kulička (mámy dcera), Giletka (Mámy dcera).\ hošíci: Mercedes (syn Leničky), Luu (mercedesovo syn), Lenny (Luuovo a Mámy syn)

Příspěvekod womi » 01 úno 2013 13:42

Jak slyším arpalit, dělá se mi zle. je to pěkné svinstvo, ne vždy se dá uhlídat, aby si to potkan nezanesl do očí.... :grc: Ivomec a Stronghold je 100% a šetrnější.
Každopádně, třeba pomůžou ty drápky :up:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod bugynkaa » 14 čer 2013 21:04

Ahoj holky, moje potkanka se taky drbe jak blázen. Má máma mi kvůli tomu nedá pokoj, ani se jí nepodívá do kožíšku a už by kupovala mastičky (úprvní věc co si vygooglila). Já sleduju Bobinu každý den, ba i několikrát denně, prohlídnu jí tlapky, ocásek, bříško, ouška, kůži za ouškama, prohrábnu jí srst na bocích a zadečku. Všude je čisťounká, voňavá, růžová :-D občas má ve chloupkách bílé tečky, které jdou sfouknout - dle mého názoru jen kousky z podestýlky. Nic se tam nehýbe. Má jen trošku šupinatý ocásek, ale ten si zrovna nedrbe. Drbe se nejvíc za ušima, ale jak říkám, nic tam není. Moje máma to pochopila tak, že stroupky má pod kůží. Prosím pěkně napsala by tu některá z vás, jestli mám plašit, když se mi už 14 dní drbe, ale nemá nikdy stroupky ani krev ani pohybující se "bordel"? Děkuji předem. :smi:
ObrázekObrázekObrázek
bugynkaa
Růžovka
Růžovka
Potkani: Můj první potkánek je holčička Bobinka.

Příspěvekod Dr.Jenny » 15 čer 2013 08:18

1) šupinatý ocásek je u potkanů normální...jak povyroste, tak šupinky budou výraznější ještě...takže to je ok..:-)
2) stroupky se nedělají pod kůží....tam se dělaj modřiny, strup se udělá jen na vzduchu na kůži....může být červený nebo žlutý... Moji potkani se taky drbou. To je normální. Jestli se ti zdá, že to je víc než by mělo, tak s ní skákni na veterinu. Tam jí prohlídnou a kápnou jí třeba do kožíšku něco proti parazitům, nebo dostane injekci. Vajíčka všenek jsou taky nepohyblivý a bílý, ale bývají nalepený na chlupu... Jestli máš nižší klec a myška ti třeba spinká na podestýlce, tak to může být z toho. Co používáš??
Jinak opravdu nedoporučuju nic kupovat, když nemáš s potkanama zkušenosti....mohla bys ho přiotrávit... třeba pozor na tea tree..to je por ně jedovatý, takže tím je rozhodně nemazat!!! ;)

jinak svépomocí se dá použít arpalit neo...my máme doma šampon....umyješ tím potkanku jednou, případně to zopakuješ ještě za týden, ale rozhodně to neznamená, že by se měl potkan pravidelně koupat a mydlit, to ne....
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod chesterfield » 15 čer 2013 08:51

ještě mne napadá nervozita - oni když jsou nesví tak se drbou také, možná je to projev nepokojenosti, že je sama, to může být. Pokud nevidíš žádné stroupky, a kamoška je ve výhledu, tak bych zatím vyčkala.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod bugynkaa » 15 čer 2013 14:24

chesterfield píše:ještě mne napadá nervozita - oni když jsou nesví tak se drbou také, možná je to projev nepokojenosti, že je sama, to může být. Pokud nevidíš žádné stroupky, a kamoška je ve výhledu, tak bych zatím vyčkala.

děkuji... já tohle vše vím, ale chci to dát mámě přečíst, aby i ona měla klid :up:
ObrázekObrázekObrázek
bugynkaa
Růžovka
Růžovka
Potkani: Můj první potkánek je holčička Bobinka.

Příspěvekod chesterfield » 15 čer 2013 15:55

jo to je prima, a pozdravuj mamku, je super jak si ji oblíbila.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Předchozí

Zpět na Kožní problémy