Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Plíseň

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

Plíseň

Příspěvekod petruska.xy » 18 kvě 2006 17:43

Muj potkanek ma s nejvetsi pravdepodobnosti plisen - ma na boku lyse misto, ktere se docela zvetsuje, nejdriv mi to pripadalo jako rozskrabany stroupek, ale ted kdyz se to zvetsilo a precetla jsem si tady diskuze, tak si myslim, ze je to plisen (kterou asi chytil ode mne :wallb: nenapadlo me, ze se to muze prenaset :oops: ). Jak se plisen leci? Muzou se na ni pouzit lidska antimykotika? U nas totiz neni zadnej veterinar, kterej by potkanum nejak vic rozumel...
petruska.xy
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Morrigna » 18 kvě 2006 18:39

Léčí se to speciálními přípravky - lidské bych neriskovala. Zkus někam zajet, třebe do Brno, předepíšou ti je a bude to. Doufám.
Pro celý svět jsi jen jedním z mnoha. Pro potkana jsi celý svět.
Morrigna
VIP
VIP

Re: Plisen

Příspěvekod Elenloth » 18 kvě 2006 20:48

petruska.xy píše:Muj potkanek ma s nejvetsi pravdepodobnosti plisen - ma na boku lyse misto, ktere se docela zvetsuje, nejdriv mi to pripadalo jako rozskrabany stroupek, ale ted kdyz se to zvetsilo a precetla jsem si tady diskuze, tak si myslim, ze je to plisen (kterou asi chytil ode mne :wallb: nenapadlo me, ze se to muze prenaset :oops: ). Jak se plisen leci? Muzou se na ni pouzit lidska antimykotika? U nas totiz neni zadnej veterinar, kterej by potkanum nejak vic rozumel...
Plísně se přenáší a to docela lehce.Některé druhy jsou univerzální,takže vlezou i na zvířata,ale jinak ti stačí když vlezeš do sprchy s někým, kdo má plíseň na nohách a je to.Do antimykotik nechci moc kecat,protože tomu zas až tak nerozumím, na to tu máme povolanější. :lol:
....:Carpe Diem et Memento Mori:....
Elenloth
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Už bohužel žádný :o(

Příspěvekod Makushka » 19 kvě 2006 13:50

Já pochybuju o tom, že se lidská antimykotika nějak zásadně liší od zvířecích, problém může být s požitím léků pro lokální použití (záleží na konkrétním léčivu).
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod petruska.xy » 19 kvě 2006 19:12

Takze zitra jedem k vetrinari, snad to dopadne dobre, je to MVDr. Jekl, jeho syn se v Brne na Veterinarni fakulte zabyva malymi savci... Asi to bude komedie - mys mi pri prvni prilezistosti zaleze do mikiny a zustane sedet vzadu a bude delat neviditelnou (teda neviditelnyho :) )
petruska.xy
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod paja » 14 srp 2006 15:33

Tak ted sem prisla od veterinare..Gracy ma pupinky na usich a cumaku..vypada to na svrab ale prej je to plisen..moc tomu neverim..muze plisen takhle vypadat?a muze to mit z hoblin?
paja
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Danny » 14 srp 2006 15:37

No nevím, ale viděla bych to spíše na svrab. Ale nevidela jsem to, tak to nemohu rici určitě :-). Co jsi na to dostala za mazaní? Chtělo by to máznout za ucho Ivomac. (píšu to správně :oops: já si to snad nikdy nezapamatuji :oops: )
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod paja » 14 srp 2006 19:59

jo tak to mi nerek...naky mazadlo..uz to jednou mela a pomohlo to a na 2 mesice mela pokoj..ted ma to samy..co sem tady cetla a co sem si prohlizela ruzny fotky nemocnych potkanu se svrabem vypadalo to uplne stejne.tak sem si mu rekla aby mi dal ten ivomac,ale on mi rekl ze se jen picha a ze to u potkanu nikdy nedelal takze mi radsi dal to mazani a mam zkusit vymenit podestylku za neco jinyho..
paja
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Danny » 14 srp 2006 20:35

staci to potkanovi maznout za ucho a do tydne se svrabu zbavis. Tou mastickou mozna zmizi priznaky, ale svrabu se uplne nikdy nezbavis...
Proste tam zajdi (nebo jinam) a at mu da za kazde ucho kapku a vmasiruje do kuze a je to :-). Musi se to dostat do krve a ti hnusaci svrabaci se otravi a odemrou :-)
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Tkanu » 15 srp 2006 07:17

Makushka píše:Já pochybuju o tom, že se lidská antimykotika nějak zásadně liší od zvířecích, problém může být s požitím léků pro lokální použití (záleží na konkrétním léčivu).
Kdysi dávno jsme celkem úspěšně vyléčili kocoura Canestenem, dělaly se mu stroupky na hlavě...
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Sametka
Vzpomínáme: Tkanička Mašlička Hvězdička Knoflenka

Příspěvekod Makushka » 16 srp 2006 10:40

Tkanu píše:Kdysi dávno jsme celkem úspěšně vyléčili kocoura Canestenem, dělaly se mu stroupky na hlavě...

Já myslela jakože problém může nastat, kdyby si potkan ten přípravek olízal.
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Re:

Příspěvekod miska.buri » 10 srp 2011 18:25

paja píše:Tak ted sem prisla od veterinare..Gracy ma pupinky na usich a cumaku..vypada to na svrab ale prej je to plisen..moc tomu neverim..muze plisen takhle vypadat?a muze to mit z hoblin?

Můj potkan má stroupky za ušima a často se drbe, veterinářka nám řekla, že má plíseň z hoblin. Dala nám na to sprej Clotrimazol... akorát je problém, že potkánkovi se to vůbec nelíbí a tak máme problém mu to vylečit. Potřebovala bych radu jak ho tím nastříkat a aby mu to bylo co nejméně nepříjemné.
miska.buri
Růžovka
Růžovka
Potkani: Dumbiček, Šerinka

Re: Plíseň

Příspěvekod Hayam » 10 srp 2011 18:38

A jak veta napadlo, že jde o plíseň a ne o svrab? Dělala seškrab a podívala se pod mikroskop na svab a udělala kultivaci na plísně? Já bych si normálně došla k jinému veterináři pro stronghold a kápla ho za krk. Když si stronghold přetáhneš do inzulínky, tak by ti měl chvíli vydržet. Podle popisu se jedná o úplně ukázkový svrab.
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod Scarita » 13 srp 2011 10:09

Holky potřebovala bych poradit, co účinného a cenově dostupného na plíseň. Niky se zase zhoršily stroupky, byly jsme sice u vetky, ale ta mi toho moc neřekla, takže ještě uvažuju od MVDr. Mravíkové, která má ordinaci o kousek dál, ale tam se dostanu až příští týden. Vetka kam chodím mi doporučila Nizoral šampon, ale v lékárně mi řekli, že se tím léčí spíše lupy. Tak jsem se chtěla zeptat co byste mi poradily, ve vedlejší lékárně mi poradili zkusit něco jiného, ale nevzpomenu si teď jak se to jmenuje. Ale je mi jasné, že je potřeba, aby Niky viděla vetka. Spíš se ptám tak pro informaci
Scarita
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Barborka - *6. 3. 2011

Za duhovým mostem:
Melichárek - listopad 2008 - 1.6.2010
Fífulka - srpen 2009 - 2.8.2010
Monty - květen 2010 - 19.11.2011
Terezka - *červenec 2010 - 12.7.2012
Mufíček - *duben/květen 2010 - 8.8.2012
Niky - *březen 2010 - 10.11.2012

Příspěvekod adahradska » 13 srp 2011 12:27

Ahoj, my jsme měli na plíseň taky Nizoral a když nazabral, tak Imaverol:

http://www.potkani-forum.cz/viewtopic.php?f=48&t=3809

Ale že by to nějak moc zafungovalo se říct nedá, měli jsme to pro naši starušku a až do smrti se toho zcela nezbavila, bylo to sice po důsledné aplikaci lepší, ale už měla v háji imunitu, tak to nezmizelo úplně, třeba vy byste měli větší štěstí... držím palce.
adahradska
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nany ILLEGAL Rats, *14.2.2014
Qíčala OdAdush *27.5.2014
Sušenka of NippyLand,* 6.9.2014
Vafle OdAdush,*24.11.2014

naše malá fuzzinka Hryzantéma-přineseniny 12.10.2008-čeká na obláčku od 13.6.2011
Fuzzatá Františka OdAdush,*26.7.2011, v nebíčku od 6.7.2014
Ředitelka zeměkoule OdAdush *27.5.2014 †27.8.2014
Í OdAdush, (Mimino) *16.6.2012 †19.11.2014
Koudelka Z Hamaku, *13.8.2011 †5.5.2015

Další

Zpět na Kožní problémy