Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Stroupky

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

Re: Stroupky

Příspěvekod Sharkie » 10 srp 2013 15:08

mno, to je pekne.. vzhladom na to, ze svrab sa castokrat nepotvrdi ani zoskrabom pod mikroskopom, tak to "prohlizenie" je fakt spolahlive..

mas 2 moznosti: bud si zozen koteci stronghold a kapni mu jednu kapku za krk (ale zbytok ti ostane, na jednu mys je toho proste moc), alebo si na veterine vypytaj ivomec a tiez kapku za krk, to treba ale po cca 7-10 dnoch zopakovat (pripadne celkovo 3x, pokial by to uz mal v horsom stave).. a nedaj sa ukecat, ze to treba pichnut, obzvlast ked je veterinar zda sa s mysami naozaj "skuseny"

este by mohol byt doskrabany z toho, ze ma prerastene drapky, to si overis lahko tym, ze mu ich ostrihas.. a pokial nezaberie ivomec/stronghold, tak zohnat lepsieho veterinara a riesit, ci to nie je ine..

jo a samozrejmostou je klec a vybavenie poriadne umyt a vydezinfikovat.. pokial mas nove zradlo, tak prehnat mikrovlnkou, podstielku pripadne vymrazit
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Makushka » 04 lis 2013 13:42

Ahoj, nemáte někdo zkušenost, co by to mohlo být za brebery, které nejdou vidět, ale dělají u některých myší víc, u některých málo strupy na zadní straně hrudníku? Nikde venku nebyly, jen jsme jim v létě jednou přinesli klásky pšenice z pole a pak to začlo. :-/ Na chvíli zabral Biokill, ale teď to mají po několika měsících zase, jen jiné myši. Z jídla ani z podestýlky by to být nemělo, zrní doma leží měsíce než ho dostanou a steleme čistou buničinou.
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod chesterfield » 04 lis 2013 14:10

Makush a josu to určitě brebery? Není to nějaká plesen nebo tak? Ja mám jednu hodně stoupkovou myšku, vůbec nic nezabralo, takže jsem to vzdala, a nechávám ji být, ani sekškrabem se nic neukázalo. Takže by seškrab byl asi také vhodný
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Makushka » 04 lis 2013 14:46

No asi je někam vezmeme, je jich sedm a hodně strupatá je jedna, další 3 plus mínus do deseti ťupek a ostatní vůbec nebo jeden ojedinělý strup. V létě byla strupatá jiná myš, co teď vůbec není, dobře jí tehdy zabraly mazací kortikoidy. Snad bude stačit seškrat jen z té nejvíc postižené myši, jinak to bude pěkná pálka. :-) Plus vymyslet další opatření jako dát je na týden do jiné klece, aby vychcípaly všechny potvory, co se nepodaří vymýt (chudák Klobása, té z toho asi šlehne). Skoro to dle projevů vypadá na nějaké roztoče. :-/ Ale podle čeho si vybírají oběti, to je záhada.
Makushka
Moderátor
Moderátor

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod Kimik » 04 lis 2013 15:43

U nás se tenhle "občasný" svrab vyskytuje už docela dlouho :( Vždycky překapu, vyčistím ubikace a za nějakou dobu je zase strupatej někdo jinej. Podle mě se tohle prostě kupuje s podestýlkou, kupuju normálně čistý hobliny, ale bůhví, co se v nich předtím prohánělo nebo kde byly skladovaný, ven potkany neberu ani jim nenosím nic z venku. Většinou se objeví strupy na tom, co je zrovna nějak oslabený, ti zdraví nemají nic.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Makushka » 20 lis 2013 16:12

Ahoj, tak jsme s myšinkama bez dalšího vyšetřování vyfasovali (teda my ne úplně doslova :-) ) injekční dávku Ivomecu a po týdnu bylo po strupech veta. Tak snad nám to vydrží... V počtu sedmi myší by to namazat bez rizika olizování, zásahu očí apod. asi nešlo. Steleme zdravotnickou buničinou (vyjde to překvapivě levně a nepráší), tak kromě toho letního obilí fakt nevím, kde by k tomu mohly přijít.
Makushka
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod kvalouchova » 25 čer 2014 13:18

Ahojte, moje Jůlinka má už asi měsíc hlavně v přední části těla na bocích a za krkem takové stroupky a kolem nich červené jizvy, nejdřív jsem si myslela, že jsou to kousance od ostatních 2 holek, ale když se to nehojilo přišlo mi to divné. Dnes jsme byly na veterině, ale veterinář nám moc neporadil, jelikož jsem nevěděla zda to mohou být kousance nebo ne. Řekl mi ale, že kdyby to byly paraziti tak by to měly i ostatní holky a že se mám na ně doma podívat, prý první pomoc je to zkust vyčesat a sledovat zda se to nehojí. Tak jsem pořádně prohlédla i ostatní potkánky ale nikde nic a to vyčesávání ji akorát chudinku bolelo a má tam ještě větší jizvy. Příde mi divné, že by byla pokousaná, protože je to alfa samice a za ten rok, co jsou holky spolu nikdy pokousaná nabyla, jenže na ty parazity to taky moc nevypadá, protože se ani nedrbe a jnak se chová zcela narmálně, jelikož nám veterinář žádnou mastičku nedal, zkusila jsem jí to máznout marihuanovou matičkou, tak uvidím. Opravdu si teď nevím rady :( , poradí mi někdo?
Předem děkuji za odpověď.
kvalouchova
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 25 čer 2014 14:39

tohle vypadá na kožní svrab. A nemusí ho mít všechny. Ostatní mohou být jen přenašečky. Doporučuju koupit u veterináře stronghold pro koťata a všechny myšky ošetřit. Stačí jedna kapka za krk každé.
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Bart3wik » 06 lis 2014 10:24

Nevím, jestli to tady píši správně, ale Dejl ten menší bílý kouše pravidelně Chipa do zad a chudákovi se tam udělaly hnisavé ranky :( čim je nejlepší mu to ošetřovat? Stále si to rozškrabává zadní nožičkou
Obrázek http://bart3wik.rajce.idnes.cz/Koralky/ Prodávám náušnice ruční výroba 1 pár za 50 Kč
Bart3wik
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Za duhovým mostem: Kukyna (haskyška), Ferina (haskyška), Kukyna (hnědá), Ferin (plešounek), Ferda (dvoubarevnej), Chip (bílej) a Dejl (zrzavej), Chicco (adoptovanej bílej) a Fido (adoptovanej dvoubarevnej).

Příspěvekod chesterfield » 06 lis 2014 19:55

ostříhat drápky a betadinovat, čistit
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod Bart3wik » 18 lis 2014 19:11

Drápky jsme ostříhali a už se mu to hojí, ošetřujeme, už to má daleko lepší ;)
Obrázek http://bart3wik.rajce.idnes.cz/Koralky/ Prodávám náušnice ruční výroba 1 pár za 50 Kč
Bart3wik
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Za duhovým mostem: Kukyna (haskyška), Ferina (haskyška), Kukyna (hnědá), Ferin (plešounek), Ferda (dvoubarevnej), Chip (bílej) a Dejl (zrzavej), Chicco (adoptovanej bílej) a Fido (adoptovanej dvoubarevnej).

Strupy

Příspěvekod MaxičekPotkanek » 20 kvě 2015 18:37

Dobrý den,mohli by jste mi prosím poradit ohledně kožního problému mého potkánka. Má pár vyčnívajících stroupků po těle,stroupky jsou černé,ale nejsou klasicky zaoblené,ale ostré. Bohužel nevím,jak to víc popsat,ale pokud by někdo z vás věděl o co jde,prosím o radu,děkuji :)
MaxičekPotkanek
Růžovka
Růžovka
Potkani: Maxíček

Re: Strupy

Příspěvekod chesterfield » 20 kvě 2015 19:38

zřejmě se jedná o svrab - má něco také na ouškách, bradičce ? U veterináře zakup Stronghold pro koťata a kápni kapičku mezi lopatky. Je zapotřebí také vydezinfikovat klec a celé vybavení. Pokud má kamaráda, tak tomu také kápnout mezi lopatky preventivně.

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod tamiiinka » 20 led 2016 14:00

Zdravim, možná uz nekdo o tom psal, ale je tady toho strasne moc... Pritel mi koupil k Vanocum 2 potkanky, sou to oba kluci. Iggy je o dost vetsi a nejdriv se s mensim Denym vzdycky jen prali.. normalka... Jenze ted ho zacal strasne okusovat, Deny sedi a proste strasne piska, ale ani se nehne... Teda pokud ho nekouse az prilis...No proste neda se to poslouchat, fakt jak kdyby ho strasne trapil..nejdriv sme si mysleli ze ho jen cisti jenze to takhle nerval, okusuje ho takhle cim dal vic, proste celej den da se rict. vcera sme malyho Denyho vyndali a ma na zadech a za krkem jakoby jizvy a stroupky, dokonce zacal rvat kdyz sem ho prohledavala.. dnes sem koukala i na Iggyho a nasla sem mu jen jeden stroupek... Tak fakt nevim co s tim... fakt sem z nich uz zoufala...poradte prosim
tamiiinka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Vell » 20 led 2016 21:51

normální čištění potkanů.. ten druhej píská, když ten čistič třeba zabere moc nebo tak.. a stoupky bych spíš tipla na svrab
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

PředchozíDalší

Zpět na Kožní problémy