Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Stroupky

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

Re: Stroupky

Příspěvekod ještěrkaa » 04 zář 2011 19:09

Nevi a ví se, z čeho to Mirja má? a léčili jste napřed něčím tu infekci, nebo rovnou koupeš?
Obrázek
ještěrkaa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Píďalka od Mati
Dekadence Al Gabal
Adélka z Mures Nobles

V sýrovém nebíčku:(
Josefínka von Zverimex (říjen 2008 - 2.6.2010)
Maruška (Copie) z Foobie (11.1.2009 - 11.3.2011)
Julinka (listopad 2008 - 21.12.2011)
Eliška (Aurelie) z Ngvadi (2.10.2009 - 12.3.2012)
Kája Zpodkurníku
Striko Fester alias Fesťa z VFU
Dášenka z Caldery
Bobinka (Aube) z Ngvadi

Příspěvekod nevi » 04 zář 2011 20:22

Měla už párkrát Ivomec, na seškrabu se Oravové zdálo, že tam vidí plíseň, ale jistá si nebyla - každopádně svrab tam nenašla a přeléčení Ivomecem nepomohlo. Zkoušíme teď tohle, a kdyžtak Stronghold...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod ještěrkaa » 06 zář 2011 12:15

Tak já včera holky překápla projistotu strongholdem, i když na seškrabu svrab nebyl, tak jistota je jistota...Píďu mi včera na veterině oholili, takže alespoň znám rozsah škod, jsou to malé stroupky, ale je jich dost :| dostala i injekci antibiotik, ve čtvrtek jdeme na přepich... a mažu teda tím panalogem a desinfikuji rozředěnou betadinou... Píďa dělá děsné scény, vříská, jak kdybych jí řezala na kousíčky :( ale co se dá dělat, léčit to musíme, tu kůži má asi dost citlivou, chudě moje malé upištěné....
Obrázek
ještěrkaa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Píďalka od Mati
Dekadence Al Gabal
Adélka z Mures Nobles

V sýrovém nebíčku:(
Josefínka von Zverimex (říjen 2008 - 2.6.2010)
Maruška (Copie) z Foobie (11.1.2009 - 11.3.2011)
Julinka (listopad 2008 - 21.12.2011)
Eliška (Aurelie) z Ngvadi (2.10.2009 - 12.3.2012)
Kája Zpodkurníku
Striko Fester alias Fesťa z VFU
Dášenka z Caldery
Bobinka (Aube) z Ngvadi

Příspěvekod chesterfield » 06 zář 2011 12:27

Píďušce posíláme foukáníčko, chudátko malé
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod nevi » 06 zář 2011 21:23

My zase koupeme :roll: zítra čeká Mirju třetí koupel. Zatím žádná změna.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod korbacek » 02 úno 2012 23:11

Ahoj, nechci zakládat nové vlákno a potřebuji poradit, už začínám být zoufalá, jestli mé myšce někdo pomůže bude zavalen nekonečnou vděčností. Takže popořadě ((bude to dlouhé ;) ):
Mé potkance se někdy v srpnu/září objevily stroupky, nejdřív jsem na týden nasadila místo podestýlky hadry, kdyby to náhodou byla alergie, nepomohlo to, tak jsem šla k vetovi a dostala tři injekce dermatoxu na svrab, přestože na seškrabu nic nebylo (ale tak je to prý dost často). Jakžtakž to pomohlo, ale postupně se to vrátilo. Nasadila jsem pár dní rýže, co kdyby to byla alergie na jídlo. Nic. Tak jsem se objednala k zde doporučované doktorce Lietavcové (Hůrka, mám to 5 min pěšmo) a někdy v říjnu/listopadu nakráčela znova na veterinu.
Doktorka Trissce udělala v přispání velmi pečlivý seškrab všech strupů, co našla, ale opět nic nenašla, přesto ji preventivně přeléčila injekcemi (opět dermatox) na svrab plus dostala antibiotika na kožní problémy (Noroclav, prý na ATB docela light). To pomohlo velmi, až na jeden velký strup všechny zmizely :up: . Jenže nikdo netušil, jestli to bylo ATB nebo injekcema.
Nicméně postupně se jí to po ukončení léčby zase vrátilo, takže o Vánocích jsem opět naklusala na již dobře známé místo. Tentokrát dostala jen ATB (ty samé), jestli to pomůže...docela to přes prázdniny kůži zklidnilo, stroupky už rozhodně nepřibývaly, na další prohlídce dostala pro jistotu Stronghold, kdyby to ještě náhodou byl ten svrab. Teď, v lednu, po vysazení ATB se jí to začalo zhoršovat a ani druhá dávka strongholdu to nezlepšila. Jenže už mě to štvalo, tak jsem si řekla, že to nechám chvíli být, třeba se jí to samo trochu spraví, že ty stroupky nebudou tak hrozné jako neustálé lítání na veterinu a braní ATB...
TEĎ, 2 týdny po vysazení ATB to má zase strašné a už se na to opět nemůžu dívat a nic s tim nedělat. :dozey: Dodávám, že její ségra po celou dobu neměla jediný stroupek (ale od ní to podle mě nemá). Kultivace na plíseň se nedělala, ale nemá žádné lysiny apod, co by na ní ukazovaly. Má někdo podobné zkušenosti? Nebo co je třeba dobré na dermatitidu? Nejvíce jí podle mě pomohla ATB...zase ty jí mohly třeba působit jen na sekundární infekci, kdo ví :roll: Prostě: Pomoc! Dík
korbacek
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod CZpavinka » 02 úno 2012 23:56

někde tady psala Hayam o své potkance, která měla hodně rozlezlé a velké strupy, ovšem byly hodně patrné a docela velké, ale nevzpomenu si jak se jmenovala :oops: snad ti sem napíše víc ona nebo jí zkus kontaktovat. Já teda nevím co jiného by to mohlo být, nejsem odborník, jen jsem si vzpomněla na podobný případ stroupků, třeba by ti pomohla
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Příspěvekod chesterfield » 03 úno 2012 00:04

někteří potkánci to tady měli jako alergii, u nás byli stroupky jednou opravdu zapříčiněné jiným potkánkem, vehementně čistil a Despero si to nechal líbit. Boj s nima jsem vzdala a když Hopkýsek zemřel zmizeli stroupky tměř hned. Na druhé straně jsme měli stroupky zapříčiněné zlatým stafylokokem - bylo to utrpení pro myš i pro mne. Pozoruj, jestli ji kamoška nečistí moc prudce, mohlo by to být z toho.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod korbacek » 03 úno 2012 12:29

Můžu je zkusit oddělit, 2. klec mám, ale když dostávala léky tak jí to skoro zmizelo, což by s kousáním od ségry nedávalo smysl....ledaže by jí v tu dobu nechutnala :D
Jak vypadal zlatý stafylokok na potkanovi? Jak jste to léčili? Jestli jako u mého bráchy (měl vředy v puse) tak :grc:
Jinak díky, zkusim se ozvat i Hayam
korbacek
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod korbacek » 03 úno 2012 13:07

Teď mě tak napadlo, že jsem vlastně nepopsala ty stroupky- většina je malinkatých, jen takové tečky (na zádech, hlavě) a na některých místech (hlavně na lopatkách) se jí to sbíhá do takových ložisek. Nejsou to obrovské rány, to ne, jen to má všude a mě to štve. Z mého pohledu nezkušeného chovatele to vypadalo na jasný svrab (předchozí potkan ho měl). Jo a zkoušela jsem někdy v mezičase i nějaký šampon na hlodavce a to nijak nepomohlo, jen jsem konečně vyděla úplný rozsah... :?
korbacek
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod korbacek » 03 úno 2012 16:57

Aaah! Viděla, ne vyděla :oops: (jinak pardon za tu dnešní tapetáž tady)
korbacek
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Hancula » 08 čer 2012 13:22

ještěrkaa píše:
ratus.s.i.m.o.n píše:hele muj potkan mnel strupy ja mu to namazal indulonou myslite ze je to ok?

myslím, že to ok určitě nebude... záleží na původu těch strupů...

Můj Queenie měl taky strupy, podle všeho to byl svrab, mazala jsem 3 dny Isoldou (téměř jako indulona) a po stroupkách nejsou ani památky. Neřikám, že to zabere na vše ale nám to pomohlo...Mimochodem už není tak protivný, otrávený a líný jako byl se stroupky :)
Hancula
Růžovka
Růžovka
Potkani: Queenie

Vykousávání/ vyškrabávání srsti do krve

Příspěvekod Bart3wik » 02 led 2013 12:51

V poslední době se náš potkán furt drbe, až má na bocích strupy a vypelichanou srst. strupy si furt drbe a ne a ne se to zahojit. Naposledy měl i trochu krve na čumáčku si to asi i vykousává. Prosím poraďte co mám s ním udělat :(
Obrázek http://bart3wik.rajce.idnes.cz/Koralky/ Prodávám náušnice ruční výroba 1 pár za 50 Kč
Bart3wik
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Za duhovým mostem: Kukyna (haskyška), Ferina (haskyška), Kukyna (hnědá), Ferin (plešounek), Ferda (dvoubarevnej), Chip (bílej) a Dejl (zrzavej), Chicco (adoptovanej bílej) a Fido (adoptovanej dvoubarevnej).

Re: Vykousávání/ vyškrabávání srsti do krve

Příspěvekod Vell » 02 led 2013 13:04

pokud se drbe, tak to vypadá na svrab.. doporučuju koupit na veterině ivomec nebo stronghold, potkana překapat.. všechno vydezinfikovat.. to samé s ostatníma potkanama, pokud je máš.. pak ještě preventivně zkontroluj drápky, jestli je nemá přerostlý.. drbat se můžu i kvůli prašný podestýlce..

nicméně ivomecem nebo strongholdem nic nezkazíš
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod Pifelka » 13 led 2013 14:56

Bohužel se do této diskuze musím zapojit taky. Mám stejný problém... Jeden z mých 4 potkanů se pořád drbe.. Už jsem si to u něho všimla dřív.. ale to nebylo tak vážný ještě... Dneska když jsem se dívala... tak má rozdrbaný za ušima a na boku břicha.... Už i předtím i teď jsem ho prohlížela... a samozřejmě i ostatní kluky... Ale nic jsem nenašla. Kdysi jsme už breberky měli (předchozí gererace, on je neměl) ale nevypadá že by měli něco v kožichu... Podestýlku prašnou nemám... Mám tier wohl super.. který by měli být neprašný...
Jak se vlastně pozná začínající svrab?
Pifelka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Bebešin Piškot, Felis Felicis de Loren, Laky, Infinito de Loren, Cody of Maine, Karbanátek OdAdush, Hryzalčin Faelin

PředchozíDalší

Zpět na Kožní problémy