Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Stroupky

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

Re: Stroupky

Příspěvekod Kimik » 20 led 2016 23:01

Jestli jsou ze zverimexu, tak stroupky budou na 90 % svrab.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod 321Petra123 » 19 dub 2016 16:54

Dobrý den,přidávám se k dotazům. Hank má za ušima takovéhle stroupky, myslíte že by to mohlo být způsobeno jídlem nebo nějakým vnějším vlivem? Co by jste mi poradili, abych mu od stroupků mohl odpomoc. Děkuju za jakékoliv rady :)
Přílohy
12966577_995160290573625_1162815735_n.jpg
321Petra123
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Veselka » 19 dub 2016 17:13

Z fotky to fakt nepoznám. Jde o to jestli to jsou stroupky, protože se např. o něco poranil a ránu si pak podrápal, protože ho svědila a nebo, což se také může snadno stát, jde o nějakého parazita, nejčastěji kožní svrab. V obou případech je dobré zajistit, aby stroupky byly měkké a nesvědili (obecně na regeneraci kůže používám Infadolan, ale lze použít obyčejnou lékařskou vazelínu apod.), čili si je potkánek ještě víc nedrápal a v případě parazitů nasadit vhodnou léčbu. Na svrab se běžně používá injekčně Imovec. To už ale správně určí veterinář a případně aplikuje. V případě parazitů není mazání nutné (byť není na závadu), zhojí se samo jakmile zabere léčba.
Potkaní kluci Neposeda, Honzík, Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Ferda, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku a Arwinku
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík a spol.

Příspěvekod Vorva » 19 dub 2016 18:57

Jestli to je svrab, tak co vím tady od holek, tak ivomec nepíchat. Dává se kapička za krk a po 10 dnech se aplikuje znovu. JInak šetrnější je stronghold. Ten se aplikuje jen jednou.
Je po dešti, a kosové si štěstím pletou noty...
Vorva
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Veselka » 20 dub 2016 04:51

Nám doktorka píchla Imovec. Nicméně je to sajrajt, to je fakt, že by se dával za krk, to nevím. Stronghold je rozhodně mnohem šetrnější, ale i u něj mi bylo řečeno, že se musí zopakovat.
Já brala Imovec pro potkanku, všechny králíky a Stronghold pro všechny kočky, protože ty pro ty je Imovec víc rizikový a i když potvrzený svrab byl jen u dvou králíků, přeléčit jsem je musela všechny.
Ne, že bych nechtěla dopřát Stronghold všem, ale tři dávky pro 18 zvířat byla dost velká darda, tak jsem byla ráda, že to lze takhle nakombinovat.
Je, ale fakt, že mít jich méně, je Stronghold lepší varianta.
Potkaní kluci Neposeda, Honzík, Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Ferda, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku a Arwinku
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.

Příspěvekod kysna » 27 kvě 2016 20:27

Ahojte, mam jednu otazocku.
Dnes sme boli u veta, chalani dostali sprej Arpalit Neo lebo im nasla švole. tak som aplikovala podla instrukcii a asi po 20 min som ich nechala behat na cistych dekach na posteli (vyprane na 90°), kym som im cistila a dezinfikovala klietku. zaujimalo by ma, ci mam tie deky znova oprat predtym ako ich tam znova dam, alebo ked uz boli nasprejovani tak by to malo byt safe?
a este by ma zaujimalo - na obale sa pise ze dalsie 2 dni zviera nekupat - mam tomu rozumiet ze po tych 2 dnoch ich musim okupat, alebo netreba a proste tie mrchy odumru a opadaju?
vdaka za odpovede :)
kysna
Růžovka
Růžovka
Potkani: Miško
Chico
Beuys
-------
♥ rip Pogo (jún 2013 - december 2015) ♥

Příspěvekod Veselka » 28 kvě 2016 15:55

Na první část Ti neodpovím, některá slovenská slovíčka neznám:).
Na druhou část ano..... to, že nesmíš potkánky dva dny koupat, znamená to, že se nesmí 48 hodin po aplikaci namočit, aby přípravek fungoval a nebyl odstraněn dřív než se vsákne/zaschne.
Není důvod potkánky koupat.
Tohle je obecné opatření, protože některá zvířata chodí třeba ven a mohou zmoknout nebo jsou z různých důvodů koupána.
Veselka
Malý potkan
Malý potkan

Předchozí

Zpět na Kožní problémy