Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

paraziti

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

Re: paraziti

Příspěvekod krysa » 18 bře 2008 14:35

byla jsem sice na stejné klinice, ale u jiného pana doktora - toho samého, který se mnou řešil myšinkovu otravu, nejdřív jsme uvažovali nad frontlinem, ale nakonec ho napadlo, že účinnější je jakási injekce (jméno jsem bohužel zapomněla), která se normálně sice vpichuje do krve, ale mým miminkům jednoduše dal kapičku za krk (stejně jako u frontlinu), říkal že za hodinu zapůsobí, šíří se krví, a tak spolehlivě všenky zahubí. jestli nezmizí, prý za deset dní opakuje.
ze strachu mám kluky odděleně, aby si to troubínci neslízali a až uběhne ta hodina, za oušky a na krku je raději pořádně umyju; jistota je jistota. jinak arpalit neváhám použát na desinfekci klece (ovšem za předpokladu, že ta potom bude pořádně vymyta).

tohle je už zacházení podle mého gusta 8) myslím si, že nebezpečí už je minimální, ale raději dávám pozor a kluky nespustím z očí… :(
krysa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Kiwi "ušatý torpédo" Vykřičník od Johanky
Uriáš "tryskomyš" Uracis of Gremleen's
---------
sladkým spánkem spinká Myšina aus zverimex

Příspěvekod krysa » 18 bře 2008 15:32

už jsou spolu, lopatky mají hezky umyté a zatím se neprojeví nijak zvláštně :)
jinak přípravku věřím, když se má dostat do krve, nemyslím si, že by jeho pozření bylo zvláště nebezpečné, ale mám teď panickou hrůzu, jestli jim něco není, takže budou pod mým neustálým dozorem… není tam ale stejná účinná látka, nemyli se od té doby ani nic jiného podezřelého, takže se uklidňuju… :)
krysa
Malý potkan
Malý potkan
---------

Příspěvekod krysa » 18 bře 2008 16:50

tak mě napadá, ještě mám dotaz:
celou klec jsem vypláchla horkou vodou, následně vystříkala arpalitem a poté ještě dvakrát velmi velmi důkladně vypláchla. hamaky jsem taky namočila, přestříkala, vyprala v jemným prášku a třikrát vymáchala (zase tamto o jistotě), utřu všechno okolí klece a vyměním (to je snad samozřejmé) podestýlku. jinak dneska v noci budou v přepravce, protože druhou klec to za chvíli čeká taky a patra jsou ennalakovaná, tudíž budou pravděpodobně ještě mokrá, ale uvidíme večer ;-)
no, myslíte, že stačí? nebo ještě něco byste doporučovali/y? netuším, co by se dalo udělat víc :(
krysa
Malý potkan
Malý potkan
---------

Příspěvekod chesterfield » 18 bře 2008 16:59

já jsem zapřísahlým fandou prostředku SAVO - protože nevím jka arpalit působí na ty bestie mimo kožíšek. takže klec savuju, při normálním čístění pak pořdně vytřu a nechám vyvětrat, při napadení parazitama nechávám dezinfekci působit tak 2-3 hodiny a už ji neotírám.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod krysa » 18 bře 2008 17:02

tohleto by mělo být právě i na klece, ale fakt to tam nechci nechávat, takže to akorát pořádně vytřu… eh, jak by se tam ty všenky asi taky udržely? (samozřejmě, že všechno až na řádně vyprané hamaky bude vyhozeno, nejsem blázen ;-) )
krysa
Malý potkan
Malý potkan
---------

Příspěvekod nevi » 18 bře 2008 17:36

Ty hamaky hoď do pračky a pokud už se rozpadají, jak vyhoď. A můj oblíbený dezinfečkní prostředek na dno klece je konvice s vařící vodou:)
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod krysa » 18 bře 2008 17:39

díky za rady, myslím, že už jsme to s klukama docela zvládli :)
krysa
Malý potkan
Malý potkan
---------

Příspěvekod chesterfield » 18 bře 2008 17:40

šikulka :up:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod krysa » 19 bře 2008 13:31

kluci jsou v pořádku, otrava se nekoná a myslím, že paraziti taky už ne, opravdu pochybuju, že by stihli i naklást hnidy, natož se nějak rozmnožit :up: :)
krysa
Malý potkan
Malý potkan
---------

Příspěvekod Cookie » 12 pro 2010 17:44

Ahoj, dneska jsem byla na veterině svých dvou potkanek (4 měsíce a 3 měsíce) měly nějaké parazity a dostali obě injekci a takový lék... myslíte, že je dobře, že dostali injekci? nemohou dostat nekrozu? Děkuji
,,Nikdo se mě neptal, jestli se chci narodit, tak mi neříkej, jak mám žít."

ObrázekObrázek ~ Cookie *17.8. 2010
Cookie
Skákavka
Skákavka
Potkani: Za duhovým mostem čekají:
Pepinka (2,5 roku)
Cookie
Bonny

miluji vás
Chovatelská stanice: Sch-Potkaní Packy

Příspěvekod kawi » 05 úno 2011 12:17

zkousim to i tady, co je takove male ovalne svetle az pruhledne prilepene na chlupech v hojnem mnozstvi? jde to sundat, ale tezce, nic hejbaciho v srsti ale nevidim :oops: a cim to osetrit? mam jen ivomec
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod nevi » 05 úno 2011 12:20

nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod zdeninka3 » 10 zář 2012 21:03

Ahoj, moje Natálka má taky asi parazity, není vidět žádný pohyb v kožíšku, ale neustále se drbe, nejdříve to byly jen dva fleky na zádech, to jsme byly dvakrát na injekci, pak nám dal doktor nějakej hnusnej prášek do jídla, jenže nic v čem prášek byl Natálka nejedla... pak jsme jí teda nedávala nic, mazala jsem jí to různýma mastičkama vždy se to trochu zlepšilo a pak se to začalo ještě víc a víc horšit..teď má strupy snad na polovině zad a zadečku, postupuje jí to na krk, jsou jí 3 roky bojím se že už nic nepomůže, že se jen trápí..nevím co mám dělat, přijde mi že doktoři u nás se "jen" potkany nebudou přece zabývat..nevím jesrli to nemá ze sladkého piškoty atd. jenže ona už ani nic jiného nechce max. jogurty..dnes ani jednou nevylezla sama, bojím se o ní..neporadíte někdo co se dá dělat mimo doktora ?
zdeninka3
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 10 zář 2012 21:10

no asi vyměnit doktora - to je základ. A jinak v tomto věku neduhy přijdou, a co doktor říkal že to je, když ji dal prášky a injekci? Také mne napadá jenom mazání, skus dát foto, možná bychom ještě na něco přišli

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod kvalouchova » 14 kvě 2013 11:17

Dobrý den,
mám takvý neobvyklý dotaz. Zjistila jsem, že mám alergii na prach, roztoče, parazity atd - tudíž i na potkánky. Proto se chci zeptat, zda nevíte jestli existuje nějaký přípravek nebo nějaká metoda na minimalizování roztočů a potvůrek v srsti potkánků. Holky miluju a jsou moje velká radost, nerada bych je dávala pryč :( .
Děkuju za odpovědi.
kvalouchova
Růžovka
Růžovka

PředchozíDalší

Zpět na Kožní problémy