Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

paraziti

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

Příspěvekod Phoebe » 26 dub 2006 20:11

Šalvěj bývá v lihu a když si jí kápnu na bolavý dásně to pálí jak čert, takže bych se taky přikláněla spíš k odvaru.
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod vranitko » 10 kvě 2007 20:46

naše kočka má v uších parazity, dneska s ní byli rodiče na veterině dokonce, kde jí to teda zjistili a dostala na to nějakou mastičku. Moje otázka se ovšem samozřejmě týká potkana? Jaká je pravděpodobnost, že je může dostat taky? Držím ho převážně v mém pokoji, kam kočka moc nechodí... mám zůstat jen u preventivního pozorování, nebo s ním preventivně zaběhnout na veterinu taky?
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Příspěvekod Nergita » 10 kvě 2007 22:04

vranitko píše:naše kočka má v uších parazity, dneska s ní byli rodiče na veterině dokonce, kde jí to teda zjistili a dostala na to nějakou mastičku. Moje otázka se ovšem samozřejmě týká potkana? Jaká je pravděpodobnost, že je může dostat taky? Držím ho převážně v mém pokoji, kam kočka moc nechodí... mám zůstat jen u preventivního pozorování, nebo s ním preventivně zaběhnout na veterinu taky?

Chtělo by to napsat, jakýho parazita vaše kočka má a pak by se dalo zjistit, jestli je to přenosný i na ostatní zvířata. Zeptej se veta na latinský název.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod vranitko » 11 kvě 2007 06:42

Hmmm... jenže na veterině s kočkou byli rodiče a ti mi určitě nebudou schopni říct, co je to za parazita... :? :(
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Re: paraziti

Příspěvekod Zuza » 19 zář 2007 22:21

Když jsme u těch parazitů, tak já netuším, jestli maj kluci parazity, či co to je, nic po nich neleze, ani se nijak moc nedrbou(normálně jak zdravý zvíře) ale v kožíšku maj takový jakoby zrzavý lupy a maj akovou nazrzlou kůži, nemám tušáka co by to mohlo bejt.. Mno zítra asi vyrazíme na veterinu..
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod eva.jingle » 19 zář 2007 22:45

Upotkaních samečků jsou tyhle nazrzlé lupíky běžné-mí kluci to maj taky,jedná se myslím o mazové šupinky...nebo tak něco,myslím,že je to tu v tématech nemoci-zkus mrknout...
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Zuza » 19 zář 2007 22:46

eva.jingle píše:Upotkaních samečků jsou tyhle nazrzlé lupíky běžné-mí kluci to maj taky,jedná se myslím o mazové šupinky...nebo tak něco,myslím,že je to tu v tématech nemoci-zkus mrknout...

Tjo fakt? Tak to se mi docela ulevilo, tak děkuju:) Jdu hledat:)
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod chesterfield » 21 zář 2007 08:41

můžou se také objevit při vysokém obsahu bílkkovin ve stravě.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Zuza » 21 zář 2007 15:21

Noo, já nevim, kluci baštěj všechno, milujou kočičí kapsičky, ale to nepřehníme (i když oni by se tomu nebránili), piškoty, zrní (první potkani co mám a žerou to) , slunečnice, směs pro křečky, potkaní mi nežerou ani v nouzi nejvyšší :whistle: No a zeleninu a ovoce, milujou papriku a rajčata a okurky a vůbec tak nějak asi můžou všechno :angel: Dostávaj dropsíky a vařim jim ovesnou nebo krupicovou kaši a dávám jim tam vždycky vitamíny od veta a med, příp. marmeládu, ovoce,... Mamka dává holkám do kaše müsli a to pak nechtěj vůbec žrát, protože to hnusný zrní ony prostěnemůžou pozřít :roflcry: :roflcry: :roflcry:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod ježka » 05 lis 2007 19:08

Já mám dotaz. Jak často se ještě potkan může drbat, aby to bylo normální - i když nemá parazity?
Kluci se oba drbou celkem často a na různých místech, ale v srsti jsem jim nic nenašla, ačkoli se nedá vyloučit, že tam nic nemají, protože se skoro nenechají prohlídnout... :roll:
Navíc jeden občas dřepí a jakoby v pravidelných intervalech pocukává hlavou, ale trvá to chvíli a pak sám přestane, nebo když ho začnu hladit... :|
ježka
Skákavka
Skákavka
Potkani: Bráškové Index a Idefix z chs Claire´s! Oba už za mostem...
Bráškové André, Alfons a Auguste :)

Příspěvekod Zuza » 05 lis 2007 22:20

:shock: Tak to opravdu netušim :smi:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod ježka » 05 lis 2007 22:21

Ale stejně dík! :smi:
ježka
Skákavka
Skákavka
Potkani: Bráškové Index a Idefix z chs Claire´s! Oba už za mostem...
Bráškové André, Alfons a Auguste :)

Příspěvekod eva.jingle » 05 lis 2007 22:42

S tím cukáním-nebude to škytavka?myslím že v chování(nebo nemocech) to téma určitě je....no a ti paraziti-zkus prohlédnout pelech,tam by se třeba něco hýbalo a myslím,že kdyby to byli paraziti,tak na chlupech bys našla hnidy...
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Nelliss » 06 lis 2007 11:19

mě příjdou že se ty moje mršky děsně drbou ...ale jak jsme chodila s Mojtem kvůli tomu abscesu tak jsme vzala aji Baka aby je rovnou prohlídla kvůli parazitům...a nic neměli..anis troupky ani brebery. Drbou se prostě jen tak.

Jinak ohledně toho cukání ...Bak třeba sedí a najednou začne cukat buď hlavou nebo tělem-trvá to chviličku. Myselal jsme že to je třeba z rozrušení,ale ne e ...bo on sebou trhá aji když leží třeba v hamaku ...není to častej jev ale občas to dělá + - 2x do týdne někdy i víc ...dělá to už pěkně dlouho ..nefím co to je.
Život není o počtu nadechnutí, ale o chvílích, které nám ten dech berou..

Moje ChS.CiriNell
Obrázek
Nelliss
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ♂ a ♀
Momentálně máme doma 14 potkaních potvůrek :)
Chovatelská stanice: CiriNell

Příspěvekod Nefertity » 06 lis 2007 13:45

Nelliss píše:Jinak ohledně toho cukání ...Bak třeba sedí a najednou začne cukat buď hlavou nebo tělem-trvá to chviličku. Myselal jsme že to je třeba z rozrušení,ale ne e ...bo on sebou trhá aji když leží třeba v hamaku ...není to častej jev ale občas to dělá + - 2x do týdne někdy i víc ...dělá to už pěkně dlouho ..nefím co to je.

Mně tohle holky taky dlouhodobě dělaj.. byla jsem s nima kdysi dvakrát kvůli tomu u veta, jenže tam mršky ani neškytly a vet na nich nic nenašel.. Dělaj to tak jednou denně.
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

PředchozíDalší

Zpět na Kožní problémy