Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Radfordia affinis

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

Radfordia affinis

Příspěvekod sherill » 26 říj 2015 00:50

ahoj, setkal jste se prosím někdo s tímto ektoparazitem? Naši potkani toho měli plný kožíšek. Přede dvěma měsíci jsme to na nich objevili prvně. Ošetřili jsme je Diffusilem, po týdnu je viděla veterinářka, řekla, že znovu je koupat nemusíme, byl klid. Ale teď to přišlo znovu. Bohužel jsme si to nespojili s kousanci starší dcerky. Domnívali jsme se, že máme na zahradě sametky nebo něco podobného. Dokonce i teď veterinářka brebery označila za sametky. Bylo nám to ale už divné, protože jejich sezona už měla dávno skončit. Ulovila jsem jich i pár na sobě na izolepu a vzala k veterinářce. Laboratoř poslala výsledný rozbor na roztoče Radfordia affinis.
Můj dotaz pro toho, kdo se s tím setkal, zní: Jak se toho zbavit?
Potkaňáci dostali u veterinářky spot-on, teď po týdnu jsme potírali sprejem Bolfo, za měsíc máme zopakovat spot-on.
Dům jsme obrátili naruby. Vše, co jsme posbírali, včetně dětských plyšáků apod. budu prát snad ještě na Vánoce... strašný... postele jsme vystříkali sprejem Sanytol na roztoče, ostatní věci (např.koberec v dětském pokoji) sprejem Bolfo, jiné podlahy Biokillem. S dvouletým a pětiměsíčním dítětem vážně super zábava... Myslíte, že to bylo nutné? Nemůžeme o tomto roztoči nic najít. Jaký má cyklus. Kdy máme čekat, jestli se mu podaří přes to všechno u nás zase vyrojit. Kde se množí, jestli v prostředí nebo v srsti. A tak dál. Víme jen to, že je to ektoparazit na potkanech, ale když nemá dost, nepohrdne člověkem.
Naposledy upravil sherill dne 26 říj 2015 16:12, celkově upraveno 1
sherill
Růžovka
Růžovka

Re: Radfordia affinis

Příspěvekod goldie » 26 říj 2015 09:34

Jo s tím zkušenost máme, u psa, jsme ve fázi zaléčování. nevím jestli jde přesně o stejného trudníka, ale u psa to spočívalo v tom, že jí lysaly místa na srsti, a ona si je ještě rozrdrbávala... Zbavujeme se toho tak, že momentálně zakapáváme psa avocatem, což je nějaká cca 3měsíční kůra (3x za 3 měsíce se kápne kapka za krk). U potkana nevim jak to řešit, prvně jednoznačně návštěva u veterináře, který píchne nějaký antiroztočový a antiparazitní medikum (jestliže veterinářka nerozpoznala tak navštívit jiného veta - taky mi řekli u morčete že šlo o svrab, přes moje tvrzení, že to svrab není, na jiné veterině moji domněnku potvrdili, šlo jen o rozdrbaný kousanec od druhého morčete). Případně pak nějaké zakapávání do srsti (nějaký Stronghold nebo něco podobného, k dostání na veterině), ale asi bych být na vašem místě navštívila jiného veterináře..
Potkaní slečny Dumbínka, Barbucha, Kiwi a Endynka.
Sbohem a mnoho piškotků za Duhovým mostem Emylko, Lízinko, C#inko, Metinko, Mininko, Eowyn, Liči, Delphi, Papájo, Arwen a Sumínko...
goldie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod sherill » 26 říj 2015 16:15

To asi nebude to samé, protože výsledek z laboratoře jasně zněl, že to je parazit potkaní. Jiným druhem, že nepohrdne, ale v případě nouze. Mně jde spíš o to, kde se to množí, jestli v srsti nebo v prostředí. Tedy jestli je nutné celý dům deratizovat.
sherill
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 26 říj 2015 16:33

Zkoušela jsem něco vygooglit i v angličtině nebo němčině, ale všude píšou akorát, že to existuje, žije na myších a potkanech a tím to končí, o životním cyklu ani slovo, takže bohužel neporadím. :( Ale podle toho, co psali, že se to živí šupinkami kůže, tak bych předpokládala, že se to bude na hostiteli i množit, mimo něj by to asi dlouho nepřežilo.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod womi » 26 říj 2015 16:39

život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Kimik » 26 říj 2015 17:29

Asi to bude podobná potvora, ale jinak jsou to dva různí paraziti. Myslím, že moc lidí tady se s tím zatím a naštěstí nesetkalo.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod sherill » 26 říj 2015 23:08

náš problém = Radfordia affinis = roztoč, který cizopasí na potkanech. Je okem viditelný, sama jsem ho na sobě ulovila. Zajímá mě jeho životní cyklus, kde ho hledat, kam klade vajíčka, kudy lezou larvy. Roztoč byl diagnostikován laboratoří, tam se asi opravdu nepletou
sherill
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod sherill » 26 říj 2015 23:18

to kimik: dekuju :) uz jsem se bála, že jsem to popsala nesrozumitelně. Vůbec nechápu, kde to vzali. Je mi divné, že by zrovna tohle přežilo v krmivu nebo podestýlce, jak se píše, že se potkani různými breberami nejčastěji nakazí. Krmivo už nekupujeme, začali jsme dávat lidské müsli, a jinak dostávají ovoce, zeleninu, sýry, zkrátka to, co zrovna máme my :) a podestýlku asan... Veterinářka z laboratoře zjistila, že to potkany slušně vysává... Naše dítě se s nimi kamrádí nejvíc, takže byla i nejvíc pokousaná. Jenže leze i do psí boudy a vyválí se, kde jen to jde, takže nebylo zrovna v létě lehké určit, odkud kousance bere. Dětský doktor řekl, že to nejsou kousance od zvířat, a kožní nám doporučila nechodit v létě na zahradu :-D Víc informací sháním všude možně, protože naše veterinářka je velmi vytížená, dotazy mě napadaly během vyklízení domu postupně, tedy jsem jí logicky nechtěla stále volat... Ještě k ní chceme pár let chodit :-))
sherill
Růžovka
Růžovka

Zpět na Kožní problémy