Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Špatná, slepená oranžová srst

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

Špatná, slepená oranžová srst

Příspěvekod Khalia » 23 črc 2015 08:18

Zdravím. Moje potkanice mají už dva týdny něco se srstí, je taková hrubá, mastná, místy do oranžova. Vet říkal, že je to důsledek velkého příjmu bílkovin, že to oranžové je kožní maz. Ať prý bílkoviny omezím, že za týden by to mělo být v pořádku. Jenže.. nejen, že to není v pořádku, ale ani se to nezlepšilo. :( A než tam půjdu znova, tak chci znát ještě názor dalších chovatelů, jestli se s tím nesetkali a co případně pomohlo, abych tam taky neutratila majlant :? ... Přikládám foto.

Foto: http://s2.postimg.org/m9fxgw2nb/IMG_20150723_090320.jpg
"And then what," said her dæmon sleepily. "Build what?"
"The Republic of Heaven," said Lyra.
Khalia
Růžovka
Růžovka
Potkani: Ratter ♀ Argenta ♀ Shirli ♀

Re: Špatná, slepená oranžová srst

Příspěvekod M23 » 23 črc 2015 08:48

Mám podobný problém. Jedné mojí potkance se dělá na zádech takový rozježený "flíček", který se zbarvuje do zrzava. Kůže poškozená není. Ostatní holky to nemají tak moc, ale sem tam se jen srst také maličko zbarvuje do oranžova. Paní veterinářka mi řekla, že to může být přebytkem karotenu ve stravě. Nevím, každopádně bych tak též ocenila jakoukoli radu. :) ( krmím Rodentou, přimíchávám vločky, občas malinko slunečnice a granulky pro potkany)
M23
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Khalia » 23 črc 2015 09:20

Jo, taky krmím Rodentiou. Mrkev a tak podobně jim moc nedávám, schválně jsem to teď omezila, ale spíš mi přijde, že se to zhoršuje. No, tak musíme počkat na rady, no :D
"And then what," said her dæmon sleepily. "Build what?"
"The Republic of Heaven," said Lyra.
Khalia
Růžovka
Růžovka
Potkani: Ratter ♀ Argenta ♀ Shirli ♀

Příspěvekod M23 » 24 črc 2015 02:13

Njn... tak uvidíme :) Já právě mrkev ani nic moc v čem je karoten nedávám nebo mě nic nenapadá.. :smi:
M23
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 24 črc 2015 06:38

Tak tohle jsem měla jen na jednom samci a ne v takové míře. To byl dost testosteronový samec. U samice nevím, co by to mohlo způsobovat, ale preventivně bych jí zakápla strongholdem (tím se nic nezkazí, v nejhorším to nepomůže)
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Kimik » 24 črc 2015 06:46

Jo, já to mívám u samců docela často, teď to má jeden taky, je úplně oranžový, když se toho člověk dotkne, tak odpadávají šupinky, ale žádné brebery nemá. Mrkví nekrmím a ostatní to nemají, takže z krmení to není. Bohužel, radu na to žádnou nemám, jestli to má víc potkanů, tak opravdu snad ještě zkusit změnit krmení.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Zpět na Kožní problémy