Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Holá místa v srsti

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

Re: Holá místa v srsti

Příspěvekod chesterfield » 03 úno 2009 17:30

:roflmao: fíííígaroooooo figaro figaro figaro fíííííííígaróó :lol:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Sharkie » 25 lis 2009 22:59

dotaz na majitelov rexov: tiez maju vase mysi okolo usi vypelichane miesta? :? vsetci standardi co mam, maju srst okolo celeho ucha uplne v poriadku a vsetci rexovia maju mensie alebo vacsie prazdne miesta spredu pod uskami..

tu je to dobre vidiet u Artika
Obrázek

inac maju srst vsade v poriadku bez akychkolvek problemov.. uz som to kedysi riesila, ale nejak som nedosla na to, ci je to normalne, alebo nie :roll:
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 25 lis 2009 23:53

Gizmo když byl malý, okolo oušek byl dost proplešlý, má řidší srst než Gusťa, ten je chlupatý úplně celý hustou srstí i u oušek...oba jsou rexíci. U Artíka mi to přijde jako od škrábání nebo, že mu to někdo vykousal. Každopádně se v srsti rexíků nevyznám, třeba je to normální. No ale jestli to už má hodně dlouho a jinak vypadá zdravě, může to mít od přírody jako Gizmo.
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod eva.jingle » 26 lis 2009 01:07

Sharkie náš Bačík byl něco mezi rexem a velveteenem a kůže mu na některých místech také prosvítala.
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Sharkie » 06 pro 2009 12:41

Mali ste doma niekto mys, ktorej by pravidelne vypadala srst na casti tela, chvilu na to jej narastla krasna nova a tak zase vypadala a narastla a tak dokola?

Ide teda konkretne o LHcko, celkovo tu srst nema podla mna moc kvalitnu, ale to bude asi varietou. Uz 2x sa mu stalo, ze prisiel skoro o vsetku srst na prednej casti tela - krk, predne packy a este kus hrude. Veterinarka mi akurat povedala, ze na parazity alebo iny vonkajsi problem to ma moc pravidelne. Problem bude vraj niekde vnutri, pravdepodobne hormonalny. Doporucila mi kastraciu, ale to mi pride len kvoli vypelichanosti zbytocne velky risk. Mne teda osobne plesata mys nevadi, ale neviem, ci by z toho nemohol mat aj on problem, ked ju bude takto stale dokola stracat a obnovat. Co vy na to? Nejake napady?
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod Domča » 06 pro 2009 16:30

Já si taky myslím , že je to z hormonálních příčin :? Ale kastrace , to je podle mě zbytečné . Určitě jde i jiné řešení . Skus jí obohatit vitamín E . Vitamín E se nachází v obilných kličkách , v ovesných vločkách , ve vajíčkách , v ořechů , ve slunečnicových semínkách ve špenátě ..

Nekteří doporučují dát do vody několik kapek polívkového koření Maggy .
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ŠPEKOUNI:
Loras Tyrell Womi's Rats - rex, béžová
Dusty LMG Rattery - dumbo, americká modrá
Aquino LMG Rattery - dumbo, coffee hooded
Mr. Hankey - černá, solid

NUDLIČKY:
Dracona od Pekelného strážce - dumbo, černá
Sharon - aguti, dumbo
Sheila - ?? :-D

Příspěvekod Cayro » 06 pro 2009 18:50

Maggi bych tedy nezkusila, ale jestli je to nějaké vitamínová nebo hormonální porucha, zkus se podívat po netu, možná něco šetrného najdeš, akorát možná může být problém, že se jedná o samečka, prostě pro ty kluky toho moc není :(
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Domča » 06 pro 2009 18:56

Byla o tom vedena diskuze , a někteří si to přichvalovali .. ale já osobně bych to asi taky nedala 8)
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ŠPEKOUNI:
Loras Tyrell Womi's Rats - rex, béžová
Dusty LMG Rattery - dumbo, americká modrá
Aquino LMG Rattery - dumbo, coffee hooded
Mr. Hankey - černá, solid

NUDLIČKY:
Dracona od Pekelného strážce - dumbo, černá
Sharon - aguti, dumbo
Sheila - ?? :-D

Příspěvekod Kukla » 06 pro 2009 20:43

Osobně jsem se setkala s několika psy, kteří byli vyplešatělí z hormonálních důvodů, ale neměly to na svědomí pohlavní hormony, nýbrž štítná žláza. Takže bych se do kastrace taky nehrnula. Ale nedostatek hormonů štítné žlázy má vliv i na důležitější věci, než jenom na srst, jenomže nevím, jestli je možné potkanovi udělat nějaké vyšetření krve...
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod Sharkie » 28 pro 2009 10:14

Tak sme zase bez srsti :| Tentokrat sa hole miesta posunuli trochu dalej, krk je v pohode, ale okolie prednych paciek a boky za nimi ma uplne hole. Zase pekne symetricke, ciste, bez ran, alebo nejakych vad na kozi. Uz ma napadlo, ci mu to niekto nevykusava, ale to by asi nezvladli tak symetricky a navyse by mu to asi cistili sustavne a nenechali mu to vzdy narast nanovo, nie?

Mne pride divne, ze vzdy vyplzne, chvilu je bez srsti a tak mu narastie krasna nova. Keby mal nejaky vaznejsi problem neostal by bez nej? Pripadne nemalo by to nejake dalsie prejavy?

edit: Este ma napadlo... Co vsetko by ste doporucovali vysetrit? Posledne veterinarka hovorila len o steroch z koze. Lenze to mi pride nejak malo, kedze sa tvarila, ze problem bude skor vnutorny. :roll:
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod nevi » 28 pro 2009 15:07

Možná i krev. Zhoršení kvalita srsti může ukazovat na hormonální problémy nebo problémy s ledvinami, ale v tom druhém případě by hubnul.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Sharkie » 28 pro 2009 15:12

on ju ma ale stale rovnako kvalitnu, len mu proste sem tam vypadne a zase narastie :roll:

tu krv asi najlepsie na Stodulkach, co? resp. celkovo s tym asi skusit Mikulcovu :? v Kolmej nanho akurat povedali, ze je to divny rex a este som musela vysvetlovat, coze ma to oranzove vzadu na chrbte na kozi :roll:
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod Sharkie » 28 pro 2009 15:49

este pokus o foto, ale moc to nezvladam vyfotit, aby to bolo poriadne vidiet :roll:

Obrázek

hore nad nozkou uz sa objavuje nova husta srst, take to zvlnene.. inac je to myslim uz tretia "vymena", pokial dobre pocitam
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod Ajka » 28 pro 2009 16:01

Sharkie: a není to u LH normální? Já co jsem kdysi přebírala Budulínka od Verči, tak byl taky takový vypelichaný.. Zkus se zeptat Shari, jestli to nemají i ostatní LH z vrhu..
Oficiální CHS laboratorních potkanů Mandarin´s
http://www.mandarins.wz.cz
Ajka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: HOLKY: Arwen z Reefu, Jedi od Adélky, LMG´s Gerlinda, Jenny´s Loco, Jenny´s Relajado, Snow Flake fon Niederland, Mandarin´s Hope
KLUCI: Xius von Edrimea, Mandarin´s Hippie, Marf fon Niederland, Finn fon Niederland, Whiskey fon Niederland, Milky Way fon Niederland, Husky fon Niederland, Toffe fon Niederland
Chovatelská stanice: Mandarin´s

Příspěvekod Sharkie » 28 pro 2009 16:03

jj, chystam sa jej napisat hned jak spravim rozumnu foto, na ktorej to bude poriadne vidiet ;)

nad tym, ze by to mohlo byt tym LH som rozmyslala, ale nikde som nenasla zmienku o tom, ze by to niekomu mys robila
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

PředchozíDalší

Zpět na Kožní problémy