Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Holá místa v srsti

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

Holá místa v srsti

Příspěvekod MoonDark » 18 bře 2006 17:25

Mojí 4 mesíční potkance najednou vylisala ( ne úplně ) srst na horní části předních tlapek a ve dvou pruzích na stehnách. Můžou to být paraziti nebo plíseň? Přijde mi divné, že by obojí bylo tak simetricky umístěné. :roll:
Nemo: Chci jít domů, nevíte kde je můj táta? Hvězda: Promiň dítě, táta asi zůstal ve zverimexu.
MoonDark
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Lucka » 18 bře 2006 19:18

a svědí jí to?? Drbe se??
Lucka
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Danny » 18 bře 2006 19:35

ja bych rekla, ze je to plisen... ale je to divne, jestli je to hodne pravidelne...
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Yurinka » 18 bře 2006 23:37

A bydlí sama? Pokud vynechám plíseň a podobný příčiny... u jedný mojí myši se taky objevily lysiny. Vzala sem ji k vetovi, ale ten nic nenašel. A myš lysala pořád a pořád na stejných místech. No a pak jednoho krásnýho dne koukám, jak u ní sedí jiná myš a zoubkama přejíždí po těch vylysalejch místech. Normálně ji těma hlodákama holila jak elektrickej holící strojek. :lol: :lol: :lol: Netvrdim, že to musí být ono, ale jestli vet nenajde jinou příčinu...
Jinak bych to taky typla na plíseň.
Yurinka
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod MoonDark » 19 bře 2006 12:17

Je sama a docela se drbe. Už jsem ji několikrát odblešovala arpalitem, bylo mi jí vždycky líto, hrozně to nesnáší. :wink: A k tý plísni, copak plíseň umí být pravidelná? :lol: A co mám dělat kdyby to byla plíseň? A má vůbec cenu chodit k veterináři? Nezdá se mi, že by jí dělat odběry a vzorek srsti zkoumal v laboratoři aby to identifikoval. 8)
Nemo: Chci jít domů, nevíte kde je můj táta? Hvězda: Promiň dítě, táta asi zůstal ve zverimexu.
MoonDark
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Morrigna » 19 bře 2006 12:44

No do laboratore by to chtelo, zkus o to veterinare pozadat.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod MoonDark » 19 bře 2006 19:21

Zkusim, jen si nejsem jistá jestli mu za to potkan stojí :wink:
MoonDark
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Morrigna » 19 bře 2006 19:37

Jestli mu za to nestoji, zmen veterinare.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod MoonDark » 20 bře 2006 18:56

Děkuji všem za rady, snad to nějAK ZVLÁDNEME :D
MoonDark
Růžovka
Růžovka

lysinka.....

Příspěvekod pafka » 24 dub 2006 08:14

Nazdárek:-) S lysinkami máme stále problémy. Anísku jsme léčili na parazity, plíseň, alergii a všechno možné. Po měsíci pozorování a injekcí se veterináři zdálo, že se to lepší (nic proti, ale bylo to stále stejné) Nicméně olysané nožičky má stále stejně (no oni nejsou úplně olysané, má na nich malé, krátké chloupky, někde chmýří a zůstává to stále stejné, nemenší se to ani nezvětšuje) V době sbližování s Vanilkou se jí objevila další lysinka i se strupem na boku. Po pozorování jsme zjistili, že si to udělala sama. Opravdu si vykousala chlupy, stup zmizel ale lysinka zůstává, trošku se zlepšila a já se těšila, že zmizí úplně ale teď se občas zvětší, občas zmenší podle toho, jakou má Aníska náladu a v jakém je psychickém stavu. Opravdu si sama vykusuje chloupky a já začínám přemýšlet, zda si to neudělala i na těch nožičkách. Každopádně mám stále na některým místech lysého potkánka a s výrazným pokrokem jsem se zatím nesetkals :( Jo a s tím veterinářem jsem se taky setkala (to za to nestojí) změnila jsem ho a u něj to dopadlo stejně (pořiďte si novýho) :x :cry:
pafka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Phoca » 24 dub 2006 09:38

mňa napadla taká vec... určite je standart?
Stát, stát, někde na kopci stát
a zapálit ohně, višňový sad
potichu kousám a deru se ven,
ve dne jsou noci a v noci je den

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
Potkani: ----------------------------------------
6 BUFEŤÁKOV:
*Sardinka - OdAdush (d, pearl self)
*Čiman - LMG (r, beige irish)
*Otario - Yawner's (d, rus.blue self)
*Eduardo - Niflheim (d, topaz self)
*Ugomon - Sibirskij (burmese self)
*Dr. Emmet Brown - Yawner's (d, beige self)
-----------------------------------------
SPOMÍNAME na:
Myšiho, Axíka, Milkyho, Ájinka, Hasiho, Ufinka, Bertíka, Alfíka, Jogiho, Vinýska, Darwina, Budulínka
------------------------------------------
Chovatelská stanice: Chiquitos de Phoca

Příspěvekod Danny » 24 dub 2006 10:19

kup rakytníkový olejíček, a maž mu ty olisalá místa. Taky ho v malych davkach muzes pridavat do jidla. Tento olej dobre regeneruje a podporuje rust vlasu - chlupu. Vestinou ho maji ve zdravych vyzivach a tak.
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Yurinka » 29 dub 2006 07:09

Jj, nebo rakytníkovej odvar. Ten může vpohodě i bumbat. Je výbornej nejenom na srst, ale i na imunitu apod. Prostě taková potkaní bylinka.
Yurinka
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod Adéla » 01 kvě 2006 23:20

MoonDark, Arpalit zahoď, pro potkany je nebezpečný, můžeš ho otrávit. Na parazity používej Frontline, Stronghold nebo Biokill a jen tehdy, když si budeš jistá, že opravdu nějaké parazity má (nebo to potvrdí veterinář).
Plíseň může být i symetrická, ale až takhle asi ne :) Taky mě napadlo, že si to vykusuje sama nebo jí to dělá jiná myš. Zkus si vygooglit "barbering mice" nebo "barbering rats".
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod withoutme » 02 kvě 2006 15:09

já už to píšu pokolikátý.arpalitem normálně stříkám a je to v pohodě.dřív nebezpečnej byl protože byl moc silnej.ale teď je v poho.znám dost lidí co s nim stříká a žádný problémy nejsou
withoutme
Malý potkan
Malý potkan

Další

Zpět na Kožní problémy