Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Náhrada za Stronghold

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

Náhrada za Stronghold

Příspěvekod Qeezle » 04 led 2015 21:58

Nevíte náhodou někdo, jestli se kromě Strongholdu (a Ivomecu) může kapat nějaké jiné antiparazitikum? Advantix, Advocate nebo něco na ten způsob - zkrátka volně prodejná náhrada. Kluci se mi už pár dní dost drbou, už jsem našla i první stroupky, jak mají ostré drápy - jinak mají kožichy úplně čisté, tak je chci pro jistotu nakapat. Nechce se mi ale kvůli tomu letět na veterinu a nechávat to na konec ledna, kdy půjdu přeočkovat psa se mi taky nechce... :roll:
Bára + Myall, Rampastos, Cornelis, Cider a Coriander :)
Qeezle
Růžovka
Růžovka
Potkani: Gremleen's Meloe, Gremleen's Myall, Gremleen's Rampastos

Re: Náhrada za Stronghold

Příspěvekod kawi » 05 led 2015 07:08

advocate se dat da, ale pokud mas veteirnu blizko, co jen zaskocit bez zvirat? stronghold ti prodaji v pohode, pokud reknes ze mas odma nalezene kotě a ivomec pokud chces jenom kubík do stříkačky bez jehly ti daj take, minimalne treba na andělu jak je ta zastavka lidická tak poblíž je veterina kam chodim ja pro ivomec a ot me jinak vubec neznaji. navic nemaji nikdy plnou cekarnu jen vejdu koupim u sestry a jdu pryc ;)
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Qeezle » 05 led 2015 09:36

Veterinu poměrně blízko mám, ale nejezdí tam pořádně žádné spojení, takže vždycky chodím pěšky a šplhám do kopce :D čemuž jsem se chtěla vyhnout i proto, že nikdy nevím, kolik tam bude lidí a jestli vůbec Stronghold mají. Vet je v pohodě, prodá mi ho i na krysáky, všechny nás už roky zná, jen nevím, co budu dělat se zbytkem. Mám doma malou kočku (tak do dvou max. tří kil) tak leda to v rámci domácí série odblešování vykapat na ni? A mám rovnou koupit ten na větší kočky a klukům dát menší kapky? Je fakt, že fena se taky trochu odrbává, i když jsem blechu nenašla, tak bych měla preventivně ošetřenou všechnu zvěř. :sweep:

Edit: ÁÁÁ, já jsem blbá, ono je to oboje 6%, takže klidně můžu použít na potkany a zbyde i na kočku, že? :lol:
Bára + Myall, Rampastos, Cornelis, Cider a Coriander :)
Qeezle
Růžovka
Růžovka
Potkani: Gremleen's Meloe, Gremleen's Myall, Gremleen's Rampastos

Příspěvekod VOTA » 26 pro 2015 12:42

myšáky jsme zakápli Advocatem kvůli všenkám.. při podezření, že jsme nezlikvidovali uplně mame za 2 tydny prekapnout znovu (dostali jsme zbytek do strikacky)... mam dojem, ze veterinarka rikala, ze to nemam davat do lenicky a mame skladovat ve tmě, takze jsem to dala do krabicky do supliku, ale ta moje pamet :oops:.. nerada bych aby jim to po spatnem skladovani neco udelalo.. nevíte náhodou jak to je? a případně jak dlouho po otevření je možné přípravek ještě použít? (na veterine mají dovolenou a já je nechci zbytečně otravovat :) )
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Holky: Casey, Joe Jared Jane, Johny, Sebastien, Alex, Daisy, Stormy, Black Cherry, Kessy, Amy, Shira, Yuki
Kluci: Hei, Ricky, Crash, Ash, Ikuto, Yoru, Ichiru, Gray, Stiles, Shadow, Sinister, Seth
Chovatelská stanice: -

Příspěvekod womi » 26 pro 2015 13:02

Stronghold skladuju v lednici, vydržel mi půl roku. Kupuju to největší balení na dospělé psy a ředím ho 1:1 lihem. Pro malý počet bych koupila to nejmenší balení a pak ho strčila do lednice. Advocate, Frontline a podobně bych potkanům nedala, nemám to ozkoušené a nerada bych řešila alergickou reakci. Ivomec je ok, ale musí se třikrát po deseti dnech opakovat. Bacha, Ivomec nedávat na mláďata tak do 2 měsíců a na kočky.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod VOTA » 26 pro 2015 13:22

Kluci mají dva měsíce. Stronghold na animal hope ( MVDr. Kastlová) nema. Kluci mi prijdou v pohodě a doufám, že uz jsme bez vsenek :lol: ... ivomec jsme kdysi jednou davali a jeden klucik byl z opakovane aplikace celkem vystresovany (takovy muj maly hysteracek ustraseny :smi: ). Vím, že jsem u strongoldu slysela, ze lidi skalduji v lednici, proto jsem ted tak mimo s tim advocate :lol: netusím jestli jsem si to zapamatovala dobre :D
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Holky: Casey, Joe Jared Jane, Johny, Sebastien, Alex, Daisy, Stormy, Black Cherry, Kessy, Amy, Shira, Yuki
Kluci: Hei, Ricky, Crash, Ash, Ikuto, Yoru, Ichiru, Gray, Stiles, Shadow, Sinister, Seth
Chovatelská stanice: -

Příspěvekod Haslerka » 26 pro 2015 16:06

womi advocate má dokonce i oficiální dávkování pro hlodavce, což stronghold nemá. Takže uplně v pořádku.
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod womi » 26 pro 2015 23:08

Tak vím něco nového. Jak je to s březíma a kojícíma samicema?
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Zpět na Kožní problémy