Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Všenky

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

Re: Všenky

Příspěvekod Wolfka » 13 čer 2013 23:37

po arpalitu to začalo padat už za pár minut a pak jsem myšáky potýdnu ještě přestříkala a nebyl problém
Obrázek
Wolfka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Bloodwing, Moe, Marley, Dukino, Mordecai,Brick, Jackie

Příspěvekod bugynkaa » 19 čer 2013 17:10

Ahoj holky, ach jo, jak tu čtu ty debaty, už se celá drbu. Dnes jsem si poprvé chovala déle svoji malou holčičku - ona totiž kaká jakmile se jí pokusim vzít. Teď se chvíli nechala mazlit, tak jsem jí prohrabávala pořádně kožíšek. Pár malých škrábanců mi nepřijde nic tak hrozného, ale v kožíšku jí lezla zdůrazňuji JEDNA malá breberka. Podlouhlá a červeno bílá. Malou jsem pak prohrabávala důkladněji, ale nic víc jsem nenašla, má ještě chloupky hebké jako chmýří, tak nevím, jestli bych v nich našla vajíčka nebo něco. Skoro vůbec se nedrbe, jen trochu kýchá (když ji vezmu, tak "vrká") a oko nosu má občas trošku toho červeného... Mám šílet, nebo je to jen náhoda :-D po přinesení potkanky jsem celou klec vymyla a veškeré její vybavení vymáchala ve vodě s octem. Oboum potkankám dávám navíc akorát echinaceový sirup. Ta velká má kožíšek úplně bez strupů. S jiným zvířetem nepřišla do styku. Snaha o nafocení, mimochodem, ještě to třepe nožičkama, ale je to tak malé, že ta fotka je focena přes lupu
Obrázek
Edit: jéé ono se to kroutí a otáčí :-D
ObrázekObrázekObrázek
bugynkaa
Růžovka
Růžovka
Potkani: Můj první potkánek je holčička Bobinka.

Příspěvekod Dr.Jenny » 20 čer 2013 13:02

to že má stroupky může být od toho, jak se třeba vzájemně pošťuchujou ale i od toho jak se drbe....
co je tohle za breberu, to nemám tucha :lol:

kýchání a vrkání s tím asi nemá nic společnýho...dávej echinaceu a možná bych jí dala ještě hedelix...pár kapek olízat třikrát denně...
jestli se to zhorší nebo nezlepší, šup na veterinu...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod bugynkaa » 20 čer 2013 21:35

díky, no dávám i piškot namočený do nějakého průduškového čaje nebo co jsem našla tady na fóru... dneska jsem tu breberu našla ještě jednu, mrtvou přilepenou na chloukách. Říkám si, jestli to nemůže mít z podestýlky nebo tak... protože kdyby to byl nějaký potkanní parazit, má jich asi víc - kontroluji ji fakt důkladně, pokud se nechá. Na druho ustrnau to by to pak měla i ta druhá. Uvidím :)
ObrázekObrázekObrázek
bugynkaa
Růžovka
Růžovka

Jak jste se zbavili všenek, respektive hnid

Příspěvekod dna » 29 čer 2013 11:38

Zdravím, pořídila jsem si potkánky, jeden je ze zverimexu, asi tři měsíce, druhý od chovné stanice, dva měsíce, s jedním jsem byla na veterině, všenky, dostal Ivomec kapku mezi lopatky. Druhý dnes dostal to samé. Za jak dlouho je můžu dát k sobě? ??Momentálně jsou každý zvlášť, pro jistotu. Hlavně pořád přemýšlím jak se zbavím hnid. Veterinář mi nebyl schopen říci, zda je ten Ivomec zabije či ne, prý by to mělo odpadnout samo. Ale, co když se vylíhnou další a další :D Dostala jsem do stříkačky Ivomec na další dávkování. Tak snad to zabere.

Někde se uvádí, že se dá použít i Frontline, jen nevím jaký. Pro kočky? Potkany chovám už jak dlouho, ale tyhle brebery se mi dlouhých x let vyhýbaly. Takže nevím, co s nimi.

Děkuji za rady :)
dna
Růžovka
Růžovka
Potkani: Tříska (2005-2007), Babsinka (2008-2010), Pacey (2010-2012), Jessie (2010-2013), současný Itchy a Lister (oba nar. 2013)

Re: Jak jste se zbavili všenek, respektive hnid

Příspěvekod Vell » 29 čer 2013 11:48

nám Ivomec pomohl, dokonce jenom jedna dávka, přestože se dávají tři.. po dvou dnech to všechno poodpadalo.. takže bych se nebála a rozhodně nekombinovala s něčím jiným
pokud jsou oba překapaný, tak bych je normálně šoupla dohromady.. stejně je léčíš stejně ne? :smi:
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod dna » 29 čer 2013 12:29

Jednoho mám od středy, čtvrtek kapka Ivomecu, druhého mám od pátka a dneska dostal kapku. Tak asi nechám, aby to odpadlo i u něj a pak bych je asi dala k sobě. Jenže na tom prvním vidím stále ty hnidy a to už je vlastně tři dny po Ivomecu. Tak nevím...
dna
Růžovka
Růžovka
Potkani: Tříska (2005-2007), Babsinka (2008-2010), Pacey (2010-2012), Jessie (2010-2013), současný Itchy a Lister (oba nar. 2013)

Příspěvekod Vell » 29 čer 2013 17:01

tak popadnout potkana a normálně stahovat prstama :)
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod bugynkaa » 29 čer 2013 18:08

no kdyz pujdou stahnout, tak bych zkousela potkanka vycesat, tim "vsivackem" nebo treba starym kartackem na zuby. Jestli stahnout nejdou, tak budou potvory jeste zive
ObrázekObrázekObrázek
bugynkaa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod dna » 02 črc 2013 21:45

zdravím, tak jsem koupila toho všiváčka :D a to nejde, ten mladší potkánek už se mi zdá být relativně v cajku, jen pár hnid tam možná má, ale opravdu jen pár, ono to moc na té srsti vidět nejde...Ten druhý jich má požehnaně, veterinář říkal, že to může vypadnout, ale taky to není jistota.

Včera jsem si vzpomněla, že jeden potkánek, ten první (cca před osmi lety) měl tyhle potvory a vystříkala jsem ho difusilem? nebo arpalitem? (poradil mi to veterinář, ke kterému už dávno raději nechodíme), teď už přesně nevím a fungovalo to, i potkan byl v pořádku, ale byl to starší potkan. Tohle jsou prcci a něco takového na ně napatlat, nevím nevím.

Jen si nevzpomínám, jestli to zabilo i ty hnidy. Za pár dní kápnu další kapičku Ivomecu, myslíte, že to zabere i na ty hnidy? Ta jeho šedivoučká část srsti je posetá tečkama. Nechce se mi ho trápit pořád nějakou kapkou a veterinářem. Za jak dlouho jste se toho zbavily?

Děkuji za odpověď
dna
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 03 črc 2013 19:37

normálně třikrát, vždy jednou za 10 dní překapat ivomecem, hnidy vyčesávat všiváčkem a klidně je šoupni k sobě, když je oba léčíš. a rpalitem bych vystříkala po každé aplikaci iomecu všechno, s čím přijdou do styku.
bugynkaa píše:díky, no dávám i piškot namočený do nějakého průduškového čaje nebo co jsem našla tady na fóru... dneska jsem tu breberu našla ještě jednu, mrtvou přilepenou na chloukách. Říkám si, jestli to nemůže mít z podestýlky nebo tak... protože kdyby to byl nějaký potkanní parazit, má jich asi víc - kontroluji ji fakt důkladně, pokud se nechá. Na druho ustrnau to by to pak měla i ta druhá. Uvidím :)

ostříhej drápky, pokud stroupky nebudou do dvou dnů lepší, tak ivomec nebo stronghold, všem potkanům.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod bugynkaa » 04 črc 2013 16:00

Womi: uz jsem si jista, ze to bylo z podestylky, dala jsem ji na 3 dny do mrazaku a zatim zadne zive brebery nevidim. Dopotrebuju zasoby a koupim ten Asan. Drapky bych rada ostrihala, ale ta mala se vubec nenecha, ma je uz jak jehly, ze me i omylem drapne do krve a jakmile ji vemu, knuci, kaka a utika. Ta velka to take nema rada, ale necha si je ostrihat.
ObrázekObrázekObrázek
bugynkaa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Trezzka » 21 říj 2013 07:51

Dobry den,
Mam 4 tydenni potkanky, myslim, ze jsem u nich obevila vsenky, ale jen bile tecky na kuzi. Chtela bych se zeptat jaky pripravek pouzit na takovehle male potkanky. Diky za odpoved.
Ps: prelejza to na lidi?
Trezzka
Růžovka
Růžovka

všenky

Příspěvekod Trezzka » 21 říj 2013 08:04

Dobrý den,
Vím, že už tu takovéhle téma už je, ale chtěla bych rychle zjistit, jak u malých 5.týdenních potkanek odstranit všenky, nenašla jsem broučky, ale pouze jen bílé "lupy" na kožíšku, jaký přípravek použít na takovéhle malé potkyše?
Ps: lezou ty mrchy na lidi? Od té doby co to vím mě vše svědí. Děkuji za informace!
Trezzka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 21 říj 2013 20:23

To jsou blechy psí...ty na lidi nejdou... :roflcry: :roflcry:

Ne teď vážně. Pokud vim, tak na lidi jako na hostitele nejdou. Můžou se ti zachytit na rukách nebo oblečení a přenýst se na jiný zvíře. Přípravek vhodný pro mimina je Stronghold myslím. Dostaneš ho ale jen na veterině. Nic volně prodejnýho bych si asi miminům netroufla dát. A samozřejmě překapat všechny i když nejeví známky zabreberkování :-)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

PředchozíDalší

Zpět na Kožní problémy