Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Všenky

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

Re: Všenky

Příspěvekod Kukla » 20 lis 2012 08:05

Já jsem všenky stříkala biokillem a dokonce tím isekticidním, fakt je to totéž (i se to tu někde píše) a dostala jsem to na veterině, myším to nijak neublížilo. Je pravda, že jsem s tím neošetřovala ale úplný mrňouse, ale asi tak až ve třech měsících. Hlídala jsem to olízání, dokud byly mokrý, když to uschlo, tak už jsem to nechala být.
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod Kimik » 20 lis 2012 08:20

Já bych se Biokillu nebála. Stříkala jsem s ním nejen potkany, ale i jiné hlodavce, dokonce i minimyšky, což jsou tvorečkové velcí tak 5 cm i s ocáskem a nikdy nebyl žádný problém. Jenom aby to zabralo, tak se to musí dostat zvířeti až na kůži, nestačí jenom kapka za krk jako třeba u Strongholdu, ale musí se s tím potřít zvíře celé, což může být docela náročná procedura.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Markus » 20 lis 2012 16:55

chesterfield píše:no nevím, jestli to je vhodné, my na ty brebery dostáváme buď stronghold nebo Ivomec. Počkaje až co napíšou ostatní, ale asi bych si to netroufla.

Právě jsem slyšela, že Ivomec je docela jakože silný pro takové prcky a že i Stronghold je taky dost silný. I když zase jsem slyšela i to, že právě Stronghold není tak agresivní nebo co. No nevím, nejsem veterinářka, tak budu věřit těm, co na to mají papíry.

Jinak jsem to teda včera večer na prcky napatlala. Bála jsem se to na ně stříknout, tak jsem si to nejdřív nastříkla na vatový tampon a pak jim to do toho kožíšku vetřela a možu říct, že se jim to ani trochu nelíbílo :D A zatím nepozoruju žádné negativní reakce, vypadají dobře a zdravě. Běhají, šplhají, perou se, papkají a kakají jako předtím. Tak doufám, že to bude dobré =)

A o tom Biokillu mi vet říkala, že obě ty varianty byly stejné, prý to byla jen reklama nebo neco takového, to měla od výrobce nebo prodejce nebo někoho z tohoto okruhu. Ale stejně jsem se bála, přece jen, jsou to hrozní drobečci.

EDIT: Tak po víc jak týdnu jsou myšáci bez breberek a jsou oba v pořádku, žádný negativní účinek to na ně nemělo =) Akorát za kontrolu jsme zaplatili pomáli víc než za samotný Biokill =/
Markus
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Taruška » 30 led 2013 20:38

mám asi měsíční mimčo ze zveráku tak je jasné že parazitům jsme se vyhnout nemohli tak nám na veterině něco píchli a už 3 den žádnou veš ani hnidy nevidím myslíte že ji můžu dát k ostatním ??
u PC se mnou sedí Kofina,Žába,Taruša a Cappuccina :)
Taruška
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Kofi
Žába
Tarča
Cappy

Příspěvekod Emko » 08 kvě 2013 16:51

Ahoj, u mé malé potkanice se také vyskytly všenky, na radu veterináře mám použít Arpalit Neo. Chtěla jsem se jen zeptat, za jak dlouho všenky zmizí a jak často mám ten postřik opakovat?
Díky moc :(
Emko
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 08 kvě 2013 17:14

v návodu na něm to není?? jinak asi dokud všenky nezmizí :smi: máš sprej nebo šampon používat?

tady je výtažek z inof letáku pro sprej:
ZPŮSOB A CESTA PODÁNÍ
Před upotřebením protřepat. Nádobku je nutné při aplikaci držet dnem vzhůru.
Velikost dávky se odvíjí od velikosti ošetřovaného zvířete. Na ruku ošetřujícího v rukavici nebo přímo na povrch těla zvířete se aplikuje pěna velikosti tenisového míčku. Stejnoměrně se rozetře po povrchu těla zvířete, pročeše se hřebenem, kartáčem nebo se rukou v rukavici promne, aby přípravek prostoupil až na kůži. Ošetření se provádí jen do lehkého zvlhčení kůže nebo srsti přípravkem po celém povrchu těla zvířete. Při ošetření obličejové části se postupuje opatrně, aby nedošlo k zasažení otvorů. Po ošetření je nutné zvíře po dobu 48 hodin nekoupat. Ošetření je možné po 1 týdnu opakovat. Při ošetření plazů, ptáků a drobných živočichů dbejte zvýšené opatrnosti.
Po aplikaci přípravku zabraňte olizování ošetřené srsti
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Emko » 08 kvě 2013 18:20

Mám sprej, protože se moc nerada koupe...je ji docela težké udržet:) Teď je po tom nějaká zmatená..:(
Děkuji moc
Emko
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 12 kvě 2013 21:33

mám v paměti, že arpalit je pro potkánky jedovatý - najdi si arpalit v hledání, tam je toho víc, určitě bych jej potkánkům nedala.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Dr.Jenny » 12 kvě 2013 21:39

já jsem párkrát použila arpalit šampon a nic ani jednomu nebylo... :smi:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod chesterfield » 12 kvě 2013 21:45

nemám vlastní zkušenost, ale tady na foru se už otrava stala -
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod Dyfflin » 13 kvě 2013 13:50

My máme doma Arpalit ale penu..je tam napísané že je vhodná aj pre "plazy a drobné živočíchy" čiže nie len psy a mačky..o otravách a jedovatosti som sa dopočula neskôr, avšak s viacerými som sa o tom radila a vraj sa zloženie Arpalitu zmenilo, kedysi bol jedovatý ale teraz by to malo byť v pohode..myslím, že pena (alebo šampón) by bola pre potkaníky najvhodnejšia...my sme žiaden problém nemali a zabrala :) ale po aplikácii som ich mala vždy u seba pod dozorom a nedovolila som im olizovať sa kým ako tak nepreschli..predsa len každá takáto látka by im určite nerobila dobre. Šampón som ešte neskúšala, ale ten by asi mohol byť tiež fajn..myslím, že ten sprej je taký najagresívnejší.
Nugátka Daenerys Kosťa Freya Prašivka Centaurea Wolffia
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SydBeetlejuiceGraveEuphoriaBansheeSiouxsieEllisterPoisonMoonDorian GrayFuzzinkaCorallinaŠpliechotkaEvangelineBeautyDamonMaabLabariFidoBaruškaHalloweenDarylAndromedaVan DráculJazzOrionis
Dyfflin
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nugátka
Daenerys
Kosťa
Freya
Prašivka
Centaurea Rat´s Dream
Wolffia Rat´s Dream
----------------
Navždy v mojom srdci: Syd, Beetlejuice, Grave, Euphoria, Ellister, Siouxsie, Banshee, Poison, Moon, Dorian Gray, Fuzzinka, Corallina, Špliechotka, Evangeline, Beauty, Damon, Maab, Labari, Fido, Baruška, Halloween, Daryl, Andromeda, Van Drácul, Jazz, Orionis.. chýbate mi :(

Příspěvekod Wolfka » 13 kvě 2013 23:00

Já mám doma ArpalitNeo ve speji a zatím žádné problémy nebyly. Dokonce, když jednou přijeli sourozenci z tábora s hlamavi plnými vší, tak dostali arplait i oni. Oba dva i všech 7 potkanů neměli problémy. jen to chtělo pohlídat, aby se nečistili a neolízali si arpalit.
Obrázek
Wolfka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Bloodwing, Moe, Marley, Dukino, Mordecai,Brick, Jackie

Příspěvekod Vell » 12 čer 2013 22:08

tak jsem právě zjistila, že má Filip všenky :dozey:
naštěstí tu mám ten Arpalit neo.. tak ozkouším
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod chesterfield » 13 čer 2013 07:51

no my máme pro změnu svrabíka

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod Vell » 13 čer 2013 22:57

po jaký době vám po tom arpalitu poodpadali breberky? většina breberkoidní populace nám zmizela, ale při důkladným prohlídnutí ještě sem tam něco naleznu
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

PředchozíDalší

Zpět na Kožní problémy