Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Všenky

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

Re: Všenky

Příspěvekod chesterfield » 21 říj 2013 20:32

OT - zabreberkování a odbreberkování jsou nádherné termíny! :up:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Trezzka » 21 říj 2013 21:13

Dr.Jenny;
Já si to myslela, že na lidi nejdou, ale jak seřekne "vši" nebo "všenky" začnu se drbat jako prašivá.
Dobře, koupím to u veterináře, myslíte, že si pro to mohu zajet i bez holek? Nechci je ještě ke všemu stresovat cestou k veterinářovi, který by jim ještě nakonec píchl nějakou injekci, kterou vůbec nepotřebují a není k nim šetrná jak jsem zde četla!
Za jak dlouho tak všenky zmizí vystříhávala jsem holkám "hnidy" který šli a broučků jsem moc nenašla tak 1-2 ale je mi jich chudinek líto jak se pořád drbou, zejtra zajedu pro stronghold. Děkuji moc :)
Trezzka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Trezzka » 22 říj 2013 13:38

Dobrý den,
chtěla jsem se ještě zeptat máme doma difussil nebo jak se to píše a dnes mi veterinářka dala pro potkyše pude s názvem BOLFO je napsáno, že je to pro kočky a pejsky, ale ona mi to dala na holky.
Nechtěla mi dát Stroghard nebo jak se to píše, protože holky jsou malinký a mají jen 50-60g. Tak co z toho je lepší použít?
Prosím o rychlou odpověď. D9íky :roll: :dozey:
Trezzka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 23 říj 2013 06:01

Stronghold je taky pro koťata... tohle osobně neznám, ale vet mi taky nedal vždycky stronghold a myšky to odbreberkovalo (pro Chestr :-D), tak když dodržíš dávkování, co ti řekla, tak by to jít mělo....50-60g to je fakt malinko. Dokrmuj je mléčnýma výrobkama a nějakou kvalitní kočičí konzervičkou třeba...:-)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Trezzka » 23 říj 2013 10:08

Včéra dostali kapsičku whiskas a měi radost, já je pořád něčím krmím, mam je ze zverimexu a byli fakt plně pidi, takže teď mám radost, jelikož na té jedné cejtím jak už mi "tloustne" má takový malinký nacpaný bříško vždycky :)
Da druhá už přibrala taky, ale stále je menší než ta první, každopádně já jim dávam vše možné takže holky určitě hlady nestrádají :) Hold jsou ještě malinkatý.
Posypala jsem je včéra tím pudrem, vmasírovala do kůže tak uvidíme zda to zabere. Klec jsem vysavovala všechno co šlo, jsem vysavovala tak snad se těch potvor zbavíme :)
Trezzka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod 59lea89 » 19 pro 2013 08:54

Ahojte, liecila som 4-tyzdnove potkaniatko strongholdom pre maciatka a steniatka. Mala vsenky, ked som si ju doniesla domov :roll: Po 2 dnoch uz nema tie parazity, len este par vajicok po tele. Chcem sa spytat: to jej mozem zo srsti odstrihnut, alebo to odpadne? A kedy si myslite, ze by bolo bezpecne ju zacat zoznamovat s ostatnymi?
59lea89
Skákavka
Skákavka
Potkani: Almira, Violetka, Ivy a Quensy

Příspěvekod Dyfflin » 22 led 2014 15:20

Baby dá sa nejako zbaviť čisto len hníd? Leia má hnidy na zadnej polke chrbta a nikde inde..Luna je úplne čistá..a Leia okrem toho je tiež čistá..len by som nerada aby sa vyliahli :smi: Najradšej by som jej to vyholila :twisted:
Nugátka Daenerys Kosťa Freya Prašivka Centaurea Wolffia
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SydBeetlejuiceGraveEuphoriaBansheeSiouxsieEllisterPoisonMoonDorian GrayFuzzinkaCorallinaŠpliechotkaEvangelineBeautyDamonMaabLabariFidoBaruškaHalloweenDarylAndromedaVan DráculJazzOrionis
Dyfflin
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nugátka
Daenerys
Kosťa
Freya
Prašivka
Centaurea Rat´s Dream
Wolffia Rat´s Dream
----------------
Navždy v mojom srdci: Syd, Beetlejuice, Grave, Euphoria, Ellister, Siouxsie, Banshee, Poison, Moon, Dorian Gray, Fuzzinka, Corallina, Špliechotka, Evangeline, Beauty, Damon, Maab, Labari, Fido, Baruška, Halloween, Daryl, Andromeda, Van Drácul, Jazz, Orionis.. chýbate mi :(

Příspěvekod Dr.Jenny » 22 led 2014 20:54

antiparazitikem asi jedině...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Dyfflin » 22 led 2014 22:16

No ako to mi je jasné, keby mala dospelé jedince čo nemá..a dala som jej takú antiparazitnú penu čo mám doma nato, ale na hnidy to je prd platné..preto som sa pýtala či náááhodou, aj keď pochybujem...fakt ma napadá len tú časť vyholiť a nadobro sa toho zbaviť..
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SydBeetlejuiceGraveEuphoriaBansheeSiouxsieEllisterPoisonMoonDorian GrayFuzzinkaCorallinaŠpliechotkaEvangelineBeautyDamonMaabLabariFidoBaruškaHalloweenDarylAndromedaVan DráculJazzOrionis
Dyfflin
Superpotkan
Superpotkan
Daenerys
Kosťa
Freya
Prašivka
Centaurea Rat´s Dream
Wolffia Rat´s Dream
----------------
Navždy v mojom srdci: Syd, Beetlejuice, Grave, Euphoria, Ellister, Siouxsie, Banshee, Poison, Moon, Dorian Gray, Fuzzinka, Corallina, Špliechotka, Evangeline, Beauty, Damon, Maab, Labari, Fido, Baruška, Halloween, Daryl, Andromeda, Van Drácul, Jazz, Orionis.. chýbate mi :(

Příspěvekod Dr.Jenny » 22 led 2014 23:37

nevim no..my se toho vždycky zbavili i s dospělýma breberkama najednou... :smi:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Dyfflin » 23 led 2014 11:32

Ja som to už jednoducho vyriešila... :twisted: vystrihala som jej to..držala statočne zlatíčko..neni vyholená, len má preč tie hnidy. ;) Ono by to inak nezliezlo a nebudem čakať kým sa z toho vyliahne niečo aby som to mohla ísť likvidovať..
Dyfflin
Superpotkan
Superpotkan
Daenerys
Kosťa
Freya
Prašivka
Centaurea Rat´s Dream
Wolffia Rat´s Dream
----------------

Příspěvekod prašivka » 07 dub 2014 12:19

Ahoj, koupila jsem si klec "z druhé ruky", mám ji už doma a když sem jí skládala, všimla jsem si dvou breberek, co si po ní jen tak lozily...podle popisu i dřívějšího využítí klece by to teoreticky mohly být všenky, potkánka si mám vyzvednout za týden, ale nechci ho přinýst do zavšivený klece..někde sem četla, že bez hostitele moc dlouho nepřežijou..? Mám to něčím dezinfikovat? Nebo jen tak nechat, že umřou? Mám to v docela malým bytě a jakýkoli vší přemnožení by tady bylo asi dost nepříjemný.. :( sem z toho smutná, poraďte...
prašivka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 07 dub 2014 12:33

Jestli jsou to opravdu všenky nebo něco jim podobného (i když se mi to moc nezdá, že by přežily na kleci), tak bude stačit klec pořádně vydrbat, někdo meje třeba Savem, já používám Biokill, pak důkladně opláchnout horkou vodou, nechat uschnout (třeba i na sluníčku, ať se potvory spálej) a nemaj šanci přežít. Ale mohl to být i nějaký jiný hmyz, takže se neboj, nic strašného to nebude.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod chesterfield » 07 dub 2014 14:43

tak si u nás dědci pořídili podnájemníky a to rovnou dvě rasy - Všenky a svrab k tomu - bezva. Prokapu Ivomecem.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod prašivka » 07 dub 2014 18:11

Dostala jsem k tomu nějaký piliny a zbytek sena..tak možná se to doneslo v tom, nevím... Díky, vyzkouším ten biokill, byla jsem se na to dnes podívat ve zverimexu.;)
prašivka
Růžovka
Růžovka

PředchozíDalší

Zpět na Kožní problémy