Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Vši a všenky

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

Vši a všenky

Příspěvekod Lamia » 17 zář 2014 16:59

Dobrý deň , mám taký problém..Nikde som odpoveď na túto otázku nenašla a rada by som sa dozvedela čo najviac názorov na danú vec.. Doniesla som si potkaníka zo zverimexu ... Nelutujem to , je naozaj dokonalý ..Až na to že sme si doniesli vši .. BioKill mám už kúpený , čo robiť s potkanmi som sa tu dočítala.. Lenže mám neuveritelný strach že tie vši dostanem respektíve že som ich dostala..je to možné ? Od kedy som ich spozorovala svrbí ma celý človek .. prosíííím vie mi niekto povedať či je to prenosné na človeka ?? zbláznim sa z toho :D
Lamia
Růžovka
Růžovka

Re: Vši a všenky

Příspěvekod chrumkalilli » 03 úno 2015 16:53

Zdravim,
v piatok sme si domov priniesli malu potkanicku (nasa prva) narodena vraj 6.1.015 ma tera necele 4 tyzdne) od chovatelky (nie z chov. stanice), bol to vytuzeny darcek pre dceru, ktora sa s nou stale mazli.
Dnes sme jej nasli v srsti cca 3ks nejakeho parazita, asi vsi, nevieme a hlavne sa bojime aby nechytili nieco deti.
Mam pocit ze ich m stale viac a viac :(
Podstielku pouzivame asan pet a krmivo versele laga rat natur.
Asi si to priniesla z povodnej podtielky mali tam podstielku hobliny.
Je mozne jej dat nejake antiparazitika aj ked je taka mala-mlada?
Boli sme u veterinara a tam povedali ze mame cakat kym nebude mat aspon 6 tyzdnov, ale bojim sa aby sa jej to nezhorsilo....no a iny lekar cez mail odisal, zesa daju dat antipar. Aj na taku malu, tak teraz neviem....jeden tak druhy tak :(
Vopred pekne dakujem za pomoc
chrumkalilli
Růžovka
Růžovka

Re: Vši a všenky

Příspěvekod apajaa » 10 črc 2015 13:43

Zdravim,
dnes jsem v pronajtem dome, kde bydlela pani se 4 kockama, nasla blechy. Pro potkanky (nasla jsem jim nejaky cerny tecky v kozichu, je to jako od blech,i kdyby je nemeli tak pro jistotu) jsem koupila kapku (http://www.jollyes.co.uk/beaphar-anti-p ... imals.html?) a snad to pomuze je to proti roztocum, vsim, blecham, klistatum a i proti skrkavkam. Nevim jestli se neco takoveho prodava i Cr :-/
apajaa
Růžovka
Růžovka

Zpět na Kožní problémy