Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

lysiny v kůži

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

lysiny v kůži

Příspěvekod bestie » 14 črc 2014 10:50

Zdravím, mám zdravotní a ochočovací dotaz. Asi před 3 týdny jsem přivezla dvě potkanky ze zverimexu. Obě už překonaly rýmu, ale jedna začíná mít čím dál víc holých míst po těle (teď asi 5). Jsou to dobře ohraničené lysiny bez známek strupů a v místech, kde se tvoří další, se srst nadzvedává. Máte s tím někdo zkušenosti? Má to jen jedna, ta dominantnější. Napadlo mě, jestli to nemá vykousané, ale to bych čekala spíš u submisivní holky.
Můj problém navíc je, že se holka nenechá vzít do ruky, zvolila jsem nenásilné ochočování a každý den si je beru k sobě v krabici na pracovní stůl, ale stále jsou nedůvěřivé. Olížou třeba jogurt z prstu a nechají se přitom pohladit, ale žádný jiný kontakt nesnesou, strašně panikaří. Nevím, jak bychom zvládly ošetření u veta nebo potom doma... achjo.
bestie
Růžovka
Růžovka

Re: lysiny v kůži

Příspěvekod Dr.Jenny » 17 črc 2014 09:09

V tom je právě nevýhoda těch zverimexáčků... nikdy nevíš, co si domů doneseš. Případ s vylysáváním miminek jsme tu už měli a nebylo to moc pěkné. Ovšem tahle mimina měla problémy i s motorikou, což tahle nemá. Takže může to být buď genetická, třeba nějaká vada. Ovšem může jít třeba i o plíseň či parazita. Toho veta by to asi chtělo, ale může se stát, že prostě takhle "olezlá" zůstane. Nevím na jakých místech to má, ale někdy potkan "holí" sám sebe stresem. Jinak u veta oni často stuhnou strachy a škrábou se zpátky k tobě nebo do přepravky, kde to znají.

S tím vymazlováním to chce hodně trpělivosti. Nejsou vůbec zvyklí na člověka, ani jejich rodiče a prarodiče. Takže tam není ani ta "ganatická zkušenost" ani osobní. Zkus se mrknout do tématu ochočování. Tam jsme už psali hodně rad...;-)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod odolka » 09 zář 2014 16:49

Ahoj, mám stejný problém moje nejstarší Zuzana má za krkem lysinu a nevím od čeho... nedrbe se parazity ani blechy nemá Bobina lysinu nemá vůbec a bílá taky měla za krkem vyškubáno, ale teď už je to ok jen té nejstarší to zůstalo, myslíte, že se třeba s bílou popraly, ale tím, že je Zuzex už stará, že jí chlupy už nedorostou?
odolka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Donnie » 02 zář 2015 19:32

Ahoj, moje Annie taky začala mít lysiny na zádíčkách ale bez žádných stroupků, ranek nebo čehokoliv. Nikdy jsem ji neviděla se tam nějak extra škrábat, tak jsem jí vzala k veterinářce. Udělala jí stěr z kůže, že tam žádní paraziti ani plísně nejsou, že je to spíš endokrinního původu( Annie má ještě tu nevýhodu, že při porodu prodělala mrtvičku a veterinářka říkala, že může mít málo vitamínů právě kvůli tomu. Píchla jí pod kůži směs vitamínů, dala mi vitamínové kapičky do vody, doporučila podestýlku a změnu granulí. Po 2 týdnech nebylo po lysinkách ani stopy a to Annie není nejmladší. Tak zkus nějaké vitamíny :)
Donnie
Růžovka
Růžovka

Zpět na Kožní problémy