Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

mokvající ocásek, nebo co to je ...

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

Re: mokvající ocásek, nebo co to je ...

Příspěvekod womi » 23 kvě 2014 10:24

Ivomec NEPÍCHAT!!!!!
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod chesterfield » 23 kvě 2014 11:13

pardon :oops: ano pravda, jednu dobu se totiž i píchal, já si to neuvědomila
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod womi » 23 kvě 2014 12:42

Stronghold bych koupila tak jako tak, klidně u jiného veta, bez potkana, prostě říct, že chci Stronghold pro koťata. A doma máznout všechny myši(to jedno balení vydrží minimálně na 5 potkanů), vydezinfikovat klec, jak psala chester. Podestýlku bych v tuhle chvíli dávala nějakou typu kapesníčky, podložka pro mimina, prostě co nejvíc sterilní a měnila bych každý den. heřmánkové koupele (respektive omývat hadříkem namočeným v odvaru) - to možná nepomůže, ale trošku to uleví. Nebo tou betadinou, ta i dezinfikuje.

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya

Příspěvekod Dr.Jenny » 23 kvě 2014 21:26

Kolafa není uplně levný, ale na druhou stranu mi zvířata vždy vyléčil a je rozumný... Jestli tohle nepomáhá, tak bych už veterináře změnila. A svrab se takhle rozhodně u potkanů projevuje...to ti potvrdí každý potkanář... ;)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod AndyStar » 29 kvě 2014 19:57

Tak jsme byli u jiného veterináře (Veterinární ústav ve Vratislavicích) Vet kouknul a řekl že seškrab není nutný, že je to svrab ... Tak jsem vyfasovali Stronghold za 500,- Říkal, že se to do 4 dnů zlepší, teď jsou to 2 dny a zatím se to spíš jen zhoršuje ... Ocas líže pořád, už je to jednolitá rána kolem celého ocasu až do půlky plus má dva menší boláky na té druhé půlce a nevím jak jí v tom zabránit aniž bych jí dávala límec.. Máte zkušenost s nějakou fixací potkana aby se neotočil? Někde jsem koukala, že se mu obvazem stáhne jakoby hrudník a kolem předních nožiček aby se neotočil, ale z toho se mi vyvlíkla.. :D Možná si to jen namlouvám, ale za ty dva dny mi přijde aktivnější, ale je možný, že jen tolik chci aby se jí udělalo líp, že se mi to jen zdá.
AndyStar
Růžovka
Růžovka
Potkani: Rozárka, Miláček, Terezka
Beruška R.I.P.

Příspěvekod Dr.Jenny » 29 kvě 2014 20:57

v tomhle případě bych řekla, že to bude chtít víc jak dva dny...:-)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod womi » 29 kvě 2014 21:13

ano, tady bych taky čekala pomalejší zlepšení. Doufám, že jste si aspoň ten stronghold na myšku nekápli celý

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod AndyStar » 30 kvě 2014 13:14

Dostali jsme 0,25 ml takže na 2,5 kg zvířete. Myšky máme dvě, dostali jsme k tomu jehlu a stříkačku a rozdělila jsem jim to napůl. :) Počítám s pomalejším uzdravením než dva dny, ale mám pocit, že naši vyšilují víc než já :D
AndyStar
Růžovka
Růžovka
Beruška R.I.P.

Příspěvekod AndyStar » 14 zář 2014 18:58

Tak se po delší pauze hlásím znovu, ocásek nás pořád trápí :( nyní už je celý zmokvalý, bez šupin, pouze slabá vrstva kůže takže jsou vidět žíly :( na dotek je bolestivý a navíc ho začala stáčet dokola a nejde otočit na druhou stranu :( uz jsem z toho zoufalá a nevím co s tím, Rozárka je sama v jiné kleci, protoze s ostatními byt nemůže (kdyz je dam dohromady tak jí ten ocásek poskrábou do krve :( ) prý jsou to nemocná játra, koupili jsme jí ostropestrec (semínka) tak to jí, ale nepomáhá to :( strupy má taky na tele porad. Nikde ani na zahraničních webech jsem nenašla nic co by tomu bylo podobné. Mám strach aby ji ten ocas nakonec nemuseli vzit :( mám o ní hroznej strach... Vyzkoušela bych cokoli aby jí to pomohlo, ale zatím je vse bez výsledku :( nejprve dostávala injekce na podporu funkce jater a na vyčištění organismu pak jsme dostali nejaky prášek a to je směs několika veci tusim ze tam jsou mořský rasy vitaminy atd to taky nepomohlo a nyní uz ji nemuzu ani opláchnout ten ocas protoze jakmile slyší týct vodu tak zacne plakat utíkat počůrá me a okamžitě dostane prujem :(
AndyStar
Růžovka
Růžovka
Beruška R.I.P.

Příspěvekod chesterfield » 14 zář 2014 21:00

já bych už dávno byla pro radikální odstranění ocásku. Myška bez ocásku umí velice dobře fungovat, nebude mít nikde žádný zdroj bolesti, vzala bych ji na amputaci. Nebyla by první bylo tady už několik amputací

dej si do hledání amputace ocásku, pročti si to
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Předchozí

Zpět na Kožní problémy