Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Bílé lupy

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

Bílé lupy

Příspěvekod Hirošimka » 03 kvě 2013 17:11

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat co dělat s lupy v srsti. Mám dvě roční potkanky a nedávno jsem jim objevila v srsti takové bílé lupy. Mají je hlavně na bříše a na zádech a podestýlku mají hobliny. Předtím měly Asan. Je možné, že by to bylo z té podestýlky ?? U veterináře jsem byla a tam jim dali jenom něco proti parazitům. Nevím co s tím a koupat se mi je nechce.
Hirošimka
Růžovka
Růžovka

Re: Bílé lupy

Příspěvekod potkanomil » 03 kvě 2013 17:20

a tak kdyz ti veterinar dal neco proti parazitum tak to muzou byt treba vajicka ktere tam nakladl naky parazit.fak me jinak nic nenapada.ale jakto ze ti veterinar nerekl co to je???to by mel vedet.kdyz uz jsi tam sla.ale hlavni je aby to pomohlo.drzim palce :)
Felinko máme te rádi <3
potkanomil
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Moje potkanka Klaudie a Abbie. Za duhovým mostem :Felinka,Jessinka a Amanda.

Příspěvekod Hirošimka » 03 kvě 2013 17:30

No právě ta veterinářka se pokusila odebrat vzorek, a dala ho pod mikroskop. Potom mi oznámila, že se jí nic nepodařilo odebrat, a že mi pro jistotu dá biomectin, a že kdyby se drbaly, tak že mám přijít za týden znova :( Takže mi neřekla co to je, ale podle mě to opravdu nejsou paraziti, protože holky se ani moc nedrbou...Zkusím jim dát znovu Asan a třeba to zmizí ;)
Hirošimka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Hirošimka » 03 kvě 2013 17:41

Ale jestli s tím máte někdo zkušenosti, tak prosím pište :) Budu ráda za každou radu.
Hirošimka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 03 kvě 2013 19:47

můžou to být jak vajíčka parazitů, tak možná i kousky z pilin....to asi opravdu zjistíš jen tím, že vyměníš na chvíli tu podestýlku...:-)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Zpět na Kožní problémy