Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

modré skvrny na kůži

Od svrabu, přes plísně, flíčky na kůži atd.

modré skvrny na kůži

Příspěvekod jarjoh » 19 dub 2013 20:35

Mám doma dvě potkaní holky. Jednu jsme teď léčili antibiotiky na zánět plic. Máme je odděleně. Před týdnem jsem přestala dávat atb. Reaguje dobře..dýchání je v pořádku. Když se nám dusila, tak jsme jeli k doktorce a ta jí píchla do hřbetu injekci a tak za týden se jí tam objevil strup a kolem něj po dalším týdnu modrá skvrna. Modra skvrna na kůži se objevila i u ucha a u druhého jí začaly vypadávat chlupy. Doktorka nám dala šampon na plísně. Modrá skvrna zmizela a strup byl lepší i to holé místo se zpravilo. Ale Sherrynka to hrozně špatně snášela - tekl jí hodně porfyrin z nosu a byla celá vyděšená. Takže jsem s koupání přestala. Ale včera jsem jí prohlížela a našla jsem jí na kůži další a mnohem větší skvrny - má je skoro po celých zádech. Tak jsme jeli dnes k doktorce a ta nám řekla, že opravdu neví, co by to mohlo být a že s tím nikdy nesetkala. Řekla nám akorát, že jí tedy máme zkusit koupat dál a když tak by pak seškrab kůže poslala na histologii. Skvrny jsou modro-fialové a nebolí jí.
Nevíte někdo co by to mohlo být? Nesetkal jste se s tím někdy někdo u svého potkana? Děkuji za odpovědi..už jsem zoufalá. Je to moje malá chudinka. Dva měsíce brala atb a teď je ještě ke všemu modrá místo růžový. :(
jarjoh
Růžovka
Růžovka

Re: modré skvrny na kůži

Příspěvekod chesterfield » 22 dub 2013 23:49

pošli foto, je to zvláštní podle popisu se to takto nepozná
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod jarjoh » 25 dub 2013 10:07

To ani vyfotit nejde..Moje holčička má černou srst. A když jí jedu proti chlupům, tak je to teprve vidět. Teď už je z toho jeden modrý flek - od půlky zad směrem k hlavě.
jarjoh
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod mery » 20 úno 2014 22:38

Jak to dopadlo s těma skvrnama ? Mám taky dvě potkaní holčičiky a u jedne z nich se objevily okolo hlavy stroupky a modra skvrna..
mery
Růžovka
Růžovka

Zpět na Kožní problémy