Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Kýchání, kašlání, problémy s motorikou, neustálé škrábání se

Vrkání, pískání, pčíkání, zápal plic, nachlazení atd.

Re: Kýchání, kašlání, problémy s motorikou, neustálé škrábán

Příspěvekod loreley » 16 bře 2013 11:08

Já jsem nemohla... Asi je to ode mě sobecké, ale nemůžu ji nechat jen tak utratit a nemůžu vzít Chibi sestru... :( Rapidně se to den ode dne zhoršuje, ale večer jsem ji ještě na chvíli zkusila pustit ven a ona se snažila chodit po pokoji, skákat a lézt na věci, což ji samozřejmě bez pomoci nešlo, ale viděla jsem na ni, že chtěla, chtěla i žrát, tak jsem ji pomohla a napapala se z ruky, dávala jsem i vodičku z ruky, tak se trochu i napila, protože nejsem schopna říct, jestli pije z napaječky, ale přišlo mi, že když se nažrala, byla trochu lepší.. I naši se shodli, že bych ji měla nechat dožít a postarat se o ni do poslední chvíle...
Ta já nevím holky, co byste dělali na mém místě... Nechci ať se trápí, ale nejsem schopna to poznat. Ale je mi prostě líto rozhodnout takhle rychle, zpět se to vzít nedá.
Before I die I wanna hear the scream of butterfly...
loreley
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Amy (*říjen 2011 - +25.3.2013)
Chibi (*říjen 2011 - únor 2014)
Queeny (*10.3.2013)
Nina (*14.3.2013*)

Příspěvekod Vorva » 16 bře 2013 11:20

Tak v tomhle ti nikdo neporadí, myslím, to je rozhodnutí na tobě. Já si tímhle prošla po vánocích, měla jsem Ferdíka, kterej trpěl na otlaky, dělali jsme co jsme mohli (s veterinářem), ale během 14 dní se to tak zhoršilo až si začal sám kousat nohu. Bylo mu 2 a třičtvrtě roku a bylo to těžké rozhodnutí. Byl to můj miláček, hodně na něj vzpomínám, ale myslím si že jsem udělala dobře že jsem ho nechala jít. Hodně jsem to ořvala, ale jak jsem viděla že si tu nožičku snaží ukousnout....
Je po dešti, a kosové si štěstím pletou noty...
Vorva
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Dr.Jenny » 16 bře 2013 13:49

Konečný rozhodnutí je opravdu jenom na tobě... jen ty poznáš, jestli má v oku tu jiskru ještě...
Před měsícem mi takhle odešla myška sama...taky nebyla schopná jíst pevnou stravu, tak jsem jí rozmočila granulky a to baštila díky tomu i pila. Napaječku jsem jí nedávala, jen mističku s vodou. Byla v extra kleci, ale prakticky jsem jí měla jen u sebe v mikině a jednou večer začala špatně dýchat a odešla mi pokojně v náručí...
Před pár lety jsem měla ještě jednu holku, taky v podobnym stavu, ale tu jsem nechala uspat...nejedla už ani krupicovou kaši nebyla schopná, ale hlavně měla hnisavý výtok, a to prý mohla být známka selhávání ledvin. Apatická a vyhublá a byl už nejvyšší čas jí nechat jít. Říkám, je to na tobě a na tvém uvážení.
Nezapomeň jí ale pomáhat s hygienou. Kožíšek jí můžeš protřít navlhčeným hadříkem nebo vatičkou. Když jí malinko promasíruješ zádíčka bude ti vděčná. Genitálie a zadeček vem klidně víc mokrým hadříkem... chce to omývat oči a nos od porfyrinku....všechno jemně...

Moje rada: Jestli chceš dál pokračovat s chovem potkanů, tak doporučuju sežeň Chibi kamrádku už teď...nebude to neúcta k Amy, ale menší rozptýlení pro vás obě, hlavně Chibi by mohla sejít steskem...sama jsem to zažila už několikrát u více zvířat...spousta chovek má teď k odběru krásný a vymazlený miminka...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod loreley » 16 bře 2013 15:03

No, tak ráno jsme byly u doktorky s tím, jestli jí dát injekci nebo ne, doktorka ji prohlédla a řekla, že ještě chce žít, pokud žere, což se vážně snaží, akorát ji to musím přidržovat, protože sama už nemůže. Shodly jsme se na tom, že by ji nic bolet nemělo, křeče nemá, takže bude lepší nechat ji dožít doma se sestřičkou :( Koupila jsem ji děstské přesnídávky s rozemletým hovězím, rýží a mrkvičkou, tak to zblajzla ze lžičky a do pusinky jsem ji stříkačkou dala pár ml vodičky, aby neměla žízeň.. Akorát nechce být u mě, chce být v domečku a odpočívat, takže ven ji tahat nebudu, ať zbytečně nepřihoršuju jejímu stavu. Budu ji teď takhle krmit tak třikrát až pětkrát denně (bohužel musím taky do práce :( ) a uvidíme, snad ji co nejvíc ulevím. Zítra ještě koupím dětský kartáček na zuby a trošku ji pročešu, jinak dupku ji čistí Chibi (všimla jsem si) a obličej ji dneska trošku přetřu, ikdyž pochybuju, že se nechá, ale alespoň se pokusím.

Určitě potkany další chci, akorát se bojím... Chibi se teď hrozně oprskla, koupila bych nejradši dvě malé holčičky, akorát se bojím, aby mi je nezahryzla :( Mamka říkala, že vzhledem k jejímu chování je to pravděpodobné :(
Tak nevím... Holky, není tu někdo z Ostravy, kdo by případně mláďátka měl a pomohl mi se seznamováním? Já nemám žádné zkušenosti, tohle jsou mé první potkanky a ty jsem brala obě z jednoho vrhu, takže byly na sebe zvyklé a hlavně ve stejném věku...Byla bych moc vděčná a klidně se odměním i peněžitě, je mi jedno co bude na oplátku kdo chtít, hlavně chci udělat to nejlepší pro všechny potkanky a bojím se to zkusit sama. Chibi se teď vůbec nenechá vzít z klece a okamžitě kouše, když tam dám ruku a nemám něco dobrého, natož abych ji brala do ruky :( Hrozně se mi vymkla kontrole, pořád lítám kolem Amy a Chibi toho docela zneužívá, ale já se jí nedivím, celý život byla podřízená a teď když má možnost... Vím, že je to moje chyba, ale teď už nemá cenu naříkat, ráda bych s tím něco provedla. Ale klec mám jen pro dvě holky, pro tři by asi byla malá. Je to tahle klec: http://www.spokojenypes.cz/klece-pro-kr ... 2?id=61428
loreley
Malý potkan
Malý potkan
Queeny (*10.3.2013)
Nina (*14.3.2013*)

Příspěvekod Dr.Jenny » 16 bře 2013 16:30

V takovym případě bych asi udělala to samý co ty. Jestli jí Chibi pomáhá tím líp. Rozhodně bys jí ale vztekloušce měla dát jasně najevo, kdo tu je doma šéf a nenechat se okusovat. Nechci to tu rozepisovat, protože do tohohle tématu to nepatří. Jak holky seznámit a jak Chibi sklidnit najdeš jiných sekcích fóra... ti napíšu sz ať tu nespamujeme...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod loreley » 17 bře 2013 18:30

Jinak našla jsem skvělé přesnídávky od Hamánka pro miminka bez konzervantů, lepku a dalších sra...., mají různé ovoce, zeleniny, ale i masová jídla kombinovaná s rýží... Je to super, holkám chutná a hlavně je to něco, u čeho se Amy netrápí a rozkouše to bez problémů :) A za dobré penízky, což je další plus.
loreley
Malý potkan
Malý potkan
Queeny (*10.3.2013)
Nina (*14.3.2013*)

Příspěvekod loreley » 17 bře 2013 22:16

Holky, potřebuju ještě radu: jak dostat do Amy vodu?! Mám ji dávat třikrát denně 3ml ve stříkačce, ale dostat to do ní a neudusit ji nebo neutopit je nadlidský úkol.. Upřímně, jestli se mi přes všechnu snahu podaří do ní vpravit 3ml za celý den tak jsem fakt borec a to ještě polovinu ani nepolkne.. :/ Vůbec nevím jestli pije, podle mě ani moc nemůže, dávám ji pořád dokola rajčata a hroznové víno, což je samo o sobě dost vodnaté, ještě misku trošku proleju vodou a kapku tam nechám, ale samotnou misku s vodou ji tam dát nemůžu, protože se bojím, že by tam spadla hlavičkou a utopila se... :( Tak co dál, zítra koupím broskev, což je taky docela vodnaté, ale nevím, jestli ji to sakra stačí... S tím jídlem to je taky dost nahnuté, dostává kočičí konzervy, rozmočené piškotky, dětské přesnídávky pořád dokola, rýži, těstoviny s vajíčkem, občas se snaží schrupkat nějaké ty granulky co tam má (ve zverimexu mi poradila paní i nějaké měkčí, které by se měly líp kousat), ale i tak je hubená jako lunt... Dochází mi nápady :(
loreley
Malý potkan
Malý potkan
Queeny (*10.3.2013)
Nina (*14.3.2013*)

Příspěvekod Dr.Jenny » 17 bře 2013 22:50

já bych to do ní asi necpala...a nějaká mělká mistička by se doma nenašla?? nebo talířek... jinak bych asi přidávala co nejvíc vody do jídla...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod loreley » 17 bře 2013 23:16

Právě, mají tam talířek pod hrneček na čaj, ten je mělký, tam dávám ovoce a vždycky i trošku vody, takže teoreticky se může trochu napít právě přes to ovoce a zeleninu ve vodě, plus nějaká vodička je i v tom samotném ovoci, no. Ale nevím, jestli jí to stačí, myslíě, že ji tu vodu nemám nutit přes stříkačku? Aspoň trošku by měla, když se začne moc bránit tak ji samo sebou nenutím, ale aspoň maličko bych ji asi hydratovat měla.. ne? Co s tím papáním, máš nějaký tip na vodnaté jídlo, které ji můžu dávat často?
loreley
Malý potkan
Malý potkan
Queeny (*10.3.2013)
Nina (*14.3.2013*)

Příspěvekod Dr.Jenny » 17 bře 2013 23:54

já jí rozmočila granule pro potkany, co jsem jim běžně dávala...byla z toho vodnatá kaše, takže měla i vodu....určitě bych to dál praktikovala s tím talířkem s ovocem, to je dobrý... ale myslim, že ty přesnídávky jí taky dělají dobře...
S těma injekcema bych si asi jen rozmyslela, jestli jí to nějak nestresuje...jestli ne, tak asi proč to nezkoušet...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod loreley » 18 bře 2013 12:12

Děkuju za tip na granulky rozmočené ve vodě, ty mají velký úspěch :) No nadšená z té stříkačky není, ale že by vyloženě šílela to se říct nedá, ale taky to do ní netlačím úplně násilím. Ale ty granule jsou fakt dobrý nápad, že mě to taky necvaklo... :)
loreley
Malý potkan
Malý potkan
Queeny (*10.3.2013)
Nina (*14.3.2013*)

Příspěvekod Chodec » 18 bře 2013 14:22

Taky jsme měli do včerejška doma nemocného, co odmítal pít. Stresovat ho ještě stříkačkou vody jsme nechtěli, proto jsme prakticky vše, co byl ochotný sníst, míchali s vodou-jogurt, oblíbené ovoce, kukuřici-vše jsme v misce rozmačkali s vodou, aby při jídle alespoň nějakou vodu do sebe dostal. A vařili jsme hodně řídké kaše. Přejeme pevné nervy v tomhle těžkém rozhodování.
Chodec
Růžovka
Růžovka
Potkani: Lukáš a Tomáš

Příspěvekod loreley » 18 bře 2013 15:32

Je mi líto, že musíš o potkánkovi mluvit v minulém čase.. :( Je to smutné, ale víš, já si pořád myslím, že se snaží, šťastná nebude, když nemůže sama kolikrát vstát, ale vyloženě nešťastná podle mě taky ne, když je venku, tak cupitá a zkoumá co by kde vyvedla. Ale děkuju za tip, taky mě napadlo ji na lžičku krom jídla dávat vodu a promíchat to.... Jen ji ještě dneska budu muset vyčistit tlapku od porfyrinu, to sama asi nezvládá - utře si hlavičku a pak ji to tam zůstane - tak to bude zase boj.... Ale my to zvládnem, jsme holky šikovné a hlavně Amy mi teď bezmezně věří, tak by to nemuselo být tak strašné :)
loreley
Malý potkan
Malý potkan
Queeny (*10.3.2013)
Nina (*14.3.2013*)

Příspěvekod loreley » 21 bře 2013 11:14

Holky, tak mi včera pepinie poradila doktora, který by mi ještě snad mohl pomoct, že prý pomohl už hodně z Ostraváků - p. Košťál. Myslíte, že ji tam ještě mám vzít? Píchat do ní už určitě nic nenechám, ale za prohlídku nic nedám a vezmou mě tam autem, myslíte, že to pro ni nebude zase velký stres a že ji to ještě víc neublíží? Chtěla bych totiž znát názor ještě jednoho doktora, ať mám skutečně jistotu, že jsem udělala maximum.....
loreley
Malý potkan
Malý potkan
Queeny (*10.3.2013)
Nina (*14.3.2013*)

Příspěvekod Dr.Jenny » 21 bře 2013 11:48

já se obávám, že v tomhle stavu už jí nepomůže asi nikdo....ale na druhou stranu za optání nic nedáš :smi:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

PředchozíDalší

Zpět na Problémy s dýchacími cestami