Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Kýchání, kašlání, problémy s motorikou, neustálé škrábání se

Vrkání, pískání, pčíkání, zápal plic, nachlazení atd.

Re: Kýchání, kašlání, problémy s motorikou, neustálé škrábán

Příspěvekod loreley » 21 bře 2013 12:10

Myslíš teda, že bych to měla zkusti a že ji tou cestou a opětovnou prohlídku neublížím ještě víc?
Before I die I wanna hear the scream of butterfly...
loreley
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Amy (*říjen 2011 - +25.3.2013)
Chibi (*říjen 2011 - únor 2014)
Queeny (*10.3.2013)
Nina (*14.3.2013*)

Příspěvekod Dr.Jenny » 21 bře 2013 19:32

tak vyloženě jí to asi neublíží, ale říkám...nesmíš být zklamaná, když ti řekne, že už s tím nic moc nenadělá.....což si myslim, že ti s velkou pravděpodobností řekne....
kdyby to byl člověk, tak leží na interně třeba a zkoumaj jí všim možnym (RTG, sono, NMR), dělaj krevní rozbory a kdo ví co všechno....ale tohle moc u potkanů nejde....
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Vell » 21 bře 2013 19:40

já bych do toho šla.. i když je možný, že s tím nic nenadělá.. jinak bych furt přemýšlela "co kdyby"
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod loreley » 21 bře 2013 20:48

Tak jsme dneska byly u pana Košťála a bylo to fakt o něčem jiném. Je vidět, že pan doktor potkanům rozumí, všechno mi hezky vysvětlil a uklidnil mě, že Amy je na tom dobře, že je stabilizovaná, že s největší pravděpodobností je to mrtvička a že stav, v jakém je, ji už nejspíš zůstane. Taky souhlasil s léčbou, kterou nám poskytly paní doktorky u pana Nytry s tím, že opravdu udělaly maximum. Ale jsem ráda, že jsem tam šla, cítím se líp když vím, že je to opravdu podle dvou doktorů ještě dobrý stav a že opravdu netrpí a nevypadá na umření.... :))
loreley
Malý potkan
Malý potkan
Queeny (*10.3.2013)
Nina (*14.3.2013*)

Příspěvekod chesterfield » 21 bře 2013 20:51

udělala jsi to rozumně - posíláme myšutce hojivé pusinky
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Dr.Jenny » 21 bře 2013 21:27

nám takhle po mrtvici žila myška ještě rok a půl ;)
jinak jsem nechtěla říct ať tam nechodíš, jen že si nesmíš dělat velký naděje, ale tohle dopadlo dobře...:-) tak to jsem sama moc ráda... :up:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod loreley » 25 bře 2013 20:58

Amušce se včera v noci hrozně přitížilo, už se nemohla pomalu ani plazit, byla jednou stranou pořád vybulená, padala na zádíčka a nemohla se otočit zpátky. Když se chtěla nažrat, tak se v tom celá vyválela :( Papat ale chtěla pořád, jen už ji to vůbec nešlo.... Jely jsme na veterinu, jeden doktor nám po telefonu řekl, že by ji ještě zkusil dát kortikoidy, jenže ten byl až na druhém konci města a já měla co dělat, abych v té zimě překecala někoho na to, aby nás odvezl k Nytrovi. Tam doktorka řekla, že vypadá hrozně, že ji sice kortikoidy dát může, ale že už je to opravdu jen prodlužování o pár dnů a že mě nechce k ničemu tlačit, ale být to její zvíře, nebo zvíře u nich v útulku, už by ji tam všichni nechali uspat. Vyloženě prý netrpěla, ale ta psychika asi byla už dost pochroumaná, nemohla se fakt skoro hýbat, ležela jen na boku a koukala... Tak jsem ji nechala uspat :cry: Vůbec nevím, jestli jsem udělala správně, přemýšlela jsem tam o tom snad hodinu, jenže když jsem pak viděla, že už i na veterině usla (a normálně se drala vždycky pryč), tak jsem si řekla, že ji ač netrpí nemůžu nechat takhle přežívat, to už přeci nebyl život... Snad jsem udělala správně, pořád si říkám co kdyby se zítra zase spravila, co když to bylo jen jednorázové a spravila by se jako posledně po kortikoidech... Ale chtěla jsem ji dopřát aspoň trošku důstojný odchod, navíc posledních 14dní měla úplně jiný pohled než kdy dřív... Cítím se fakt hrozně. Bojím se, že jsem se rozhodla špatně a že tu s námi ještě mohla nějaký čas pobýt.....
loreley
Malý potkan
Malý potkan
Queeny (*10.3.2013)
Nina (*14.3.2013*)

Příspěvekod chesterfield » 25 bře 2013 21:04

Lory - bylo to jediné správné rozhodnutí, myšutka je Ti vděčná, žes ji nechala důstojně odejít, usnula a už dovádí s ostaníma, povídá jim jak skvělou měla kamošku člověčici. Tak jak to popisuješ se to už opravdu zlepšit nedalo a kdyby tak možná na chvilku, dva tři dny. Nene, udělala si poslední službu lásky a bylo to správné.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod Vorva » 25 bře 2013 21:19

Jo tohle rozhodování jestli už je čas, dá člověku opravdu zabrat, úplně ti rozumím, ale udělala si správné rozhodnutí.
Je po dešti, a kosové si štěstím pletou noty...
Vorva
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Dr.Jenny » 25 bře 2013 22:49

Lori ze zkušenosti ti můžu říct, že už by se nezlepšila....ani kortikoidy by jí nepomohly, ty nejsou vyloženě lék na nějakou nemoc, ale spíš "povzbuzovák" a myslim, že v jejím stavu už by jí to stejně o moc víc nevzpružilo a jestli tak na den, dva a pak by to bylo ještě horší a dlouhodobě je podávat nejde, protože by pak její tělo přestalo vyrábět vlastí kortikosteroidy....je to složitý, nebudu to víc rozepisovat....
Každopádně jsi udělala všechno co šlo, milovala jsi jí a pomáhala jí opravdu do poslední chvilky.... je to ošklivý rozhodování, ale tímhle jsi jí ušetřila pomalýho selhávání orgánů a bolesti.... udělala jsi dobře. Teď to bude moc smutný, ale drž se... časem to přebolí a bude zase dobře.... posíláme pozdravy Chibince :empathy:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod loreley » 26 bře 2013 07:44

Všem moc děkuju, hlavně za to, že jste mě ujistili, že jsem se rozhodla opravdu včas... Protože to vědomí, že jsem o něčem takovém musela rozhodnout já a že tedy zodpovědnost, plynoucí z tohoto činu je tedy jen a jen na mě, je asi to nejhorší... To pitomé co kdyby... Na druhou stranu nechávat sobecky Amy takhle přežívat jen proto, že nemám sílu na to ji pomoct, to by opravdu nebyl ten správný důkaz lásky k ní... Tak snad to ty poslední vteřiny vycítila.
loreley
Malý potkan
Malý potkan
Queeny (*10.3.2013)
Nina (*14.3.2013*)

Příspěvekod chesterfield » 26 bře 2013 07:58

určitě jsem si jista, že ano

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod Pechy » 08 led 2014 13:00

moc se bojím stejnýho rozhodnutí po přečtení posledních 2 stránek.... :(
web: www.wozembouch.cz
email: wozembouch1@seznam.cz
tel.: +420 608 866 268
Pechy
Růžovka
Růžovka
Potkani: Charlie Pechančíková

Příspěvekod loreley » 19 úno 2014 20:17

Pechy, jak jsi dopadla? Snad lépe než tenkrát my...
loreley
Malý potkan
Malý potkan
Queeny (*10.3.2013)
Nina (*14.3.2013*)

Předchozí

Zpět na Problémy s dýchacími cestami