Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Zápal plic, nechtějí jíst...

Vrkání, pískání, pčíkání, zápal plic, nachlazení atd.

Zápal plic, nechtějí jíst...

Příspěvekod dna » 09 zář 2012 16:04

Nedávno jsem tu psala o mém potkánkovi, jsou mu 2 roky a 8 měsíců. Přes měsíc jsme brali antibiotika na zápal plic, potkánkovi se moc neulevilo, tak zkoušíme bez antibiotik, to, že už nejí granulky, to pochopím, asi mu tvrdší strava dělá potíže. Ale nechce mi jíst nic jiného kromě piškotů, které jsou namočené v biolapsu, což mi dal veterinář. Občas sní špagetu nebo kousek dropsíku. Momentálně je takový zvláštní, pořád jenom visí na kleci a kouše mi do tkaniček, přehryznul mi látku, kde držel hamak. Jakoby by mu to vadilo, ale visí u toho a je zakousnutej do tý tkaničky a takhle se nehne dokud na něj nezavolám. V životě mi nic nerozkousal :D Na rentgenu sice nějaký ten nález byl, ale momentálně ten veterinář, kam chodím má dovolenou a ten jeho kolega by mi potkany nejradši vždycky utratil, a jiný tady v okolí jsou ještě horší. Neexistuje něco, co by potkanovi dodalo ještě chuť k jídlu, jako nějaká kaše nebo tak něco? Dávám mu echinaceu a občas slabší čaj na průdušky.

V podstatě mám problém i s jeho mladším kamarádem, jsou mu 2 roky a 1 měsíc, oba si protrpěli to samé. Ale ten aspoň něco sní, ale granule taky nechce, vyzkoušela jsem tolik druhů, ale kromě piškotů a občasnejch dobrot, co mu dám, tak nic jiného než to, nechce.
Co jim dát, aby měli chuť k jídlu, biolaps je sice na to, ale už fakt nevím, co jim dát. Živit je jen piškotama, dropsíkama a občas některý z nich sní něco jiného, fakt nevím, doma takových pytlů granulek a nic :( Nabízím jím všechno, ovoce, zeleninu, maso, jenom si k tomu čuchnou a nechtějí to.
Jinak s tím zápalem plic, občas mi ten mladší začne zase vrkat, po tom starším mi zbyla antiobiotika, oba mají zhruba stejnou váhu, myslíte, že bych mu mohla podávat menší část toho prášku, co jsem dávala tomu staršímu? je to ronaxan, dávala jsem staršímu 1/8 dvakrát denně.

Děkuju za rady
dna
Růžovka
Růžovka
Potkani: Tříska (2005-2007), Babsinka (2008-2010), Pacey (2010-2012), Jessie (2010-2013), současný Itchy a Lister (oba nar. 2013)

Zpět na Problémy s dýchacími cestami