Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Potkan 2roky 7měsíců a zápal plic :(

Vrkání, pískání, pčíkání, zápal plic, nachlazení atd.

Potkan 2roky 7měsíců a zápal plic :(

Příspěvekod dna » 26 črc 2012 22:04

Zdravím, mám potkánka klučinu 2 roky 7 měsíců, momentálně už týden léčíme na zápal plic enroxilem, dneska jsem byla s ním u veterináře, protože mi přestal jíst, granule už nejí asi tak dva týdny, minulý týden ještě jedl přesnídávku, piškotky i ovoce. Dnes už jen občas zobne kousek sýru, piškotku a dropsík. Nic do něj nenacpu. Prášky jsem podávala rozdrcené v sirupu s echinaceou, ale asi ho to omrzelo a už mi nechce nic spolknout. Stříkačkou jsem to do něj cpala poprvý a byl to boj. Většinou to vyplivnul. Za týden zhubnul hrozně moc, vůbec nevím, co dělat. Jak to do něj nacpat, injekčně by to asi bylo lepší a rychlejší, před dvěma týdny jsem píchala injekce o půl roku mladšímu potkánkovi a zabraly do tří dnů skvělě. Nyní ten starší už má další antibiotika, tentokrát , jak enroxil, tak i ronaxan, do toho jsem dostala Bio Laps protexin, ale nechce mi to spolknout, u veterináře to šlo v pohodě, ale já to do něj za boha nemůžu dostat. Dělal i rentgen, levá plíce čistá, jen pravá je trošku zaneřáděná, může to být i nádor, ale to uvidíme, jak zabere léčba. Kdyby nezabralo, doporučoval mi ho uspinkat :(((( Jenže je aktivní, mohl by to zvládnout, jen jak mu zvýšit chuť k jídlu, aby měl sílu bojovat s tou nemocí. Poraďte nějaké finty co a jak, už jsem zoufalá. Je to jeden z těch nejúžasnějších mazlíků, co jsem měla, na svůj věk aktivní až až, nožičky nezlobí :( jen to vrkání pšikání, možná bublání? Děkuju za veškeré rady, jak na stařičkého potkánka, co nechce nic :(
dna
Růžovka
Růžovka
Potkani: Tříska (2005-2007), Babsinka (2008-2010), Pacey (2010-2012), Jessie (2010-2013), současný Itchy a Lister (oba nar. 2013)

Re: Potkan 2roky 7měsíců a zápal plic :(

Příspěvekod maruska.al » 26 črc 2012 22:15

Na chut k jidlu nam nekolikrat pomohlo pichnuti b komplexu u veterinare...Jinak na dodani sil potkankovi,kterej ma problemy s jidlem a vahou je dobra pasta Calopet-je sice draha,ale hodne kaloricka a jsou v ni potrebne ziviny.Drzim palecky,at se mysak uzdravi!
maruska.al
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Josefínka, Tonička (alias Consuela Al Gabal) a Otylka (alias Empathy Al Gabal)

Za duhovým mostem čekají: Klárka, Ludvička, Svjatoslávek, Sergejíček, Leošek, Béďa a Chopinek

Zpět na Problémy s dýchacími cestami