Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

pčíkání

Vrkání, pískání, pčíkání, zápal plic, nachlazení atd.

pčíkání

Příspěvekod hlupacka » 20 črc 2011 17:53

můj potkan si jednou za cas jakoby pčíkne, ale jen jednou, nevíte co to muze zpusobovat? vsimla jsem si toho vcera vecer
hlupacka
Růžovka
Růžovka

Re: pčíkání

Příspěvekod Kimik » 20 črc 2011 19:23

Ty taky občas pšíkneš, ne? Něco se mu dostane do nosu nebo ho něco podráždí, to je normální ;)
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Bantree » 06 srp 2011 12:42

Je sice hezké, že si někdo myslí, že je pšikání normální. Je normální, pokud je to jednou za čas, ale když se pšikání opakuje častěji, radši bych kontaktovala veterináře. Mně se stalo něco obdobného. Zakoupila jsem si potkana, ten ale po přívozu domů začal pšikat. Taky jsem si myslela, že je to normální, třeba že se mu do nosu dostal kus vodičky nebo tak, ale když se to zintenzivňovalo, pšikání se zhoršovalo, potkánek byl osláblý, kontaktovala jsem naší skvělou veterinářku. Ta řekla, že je to dědičné nebo se to k němu dostalo již v prodejně. Doporučila léčit heřmánkovým čajem. Potkánek však důvodem pšikání po týdnu zahynul. Doporučuji pšikavého jedince oddělit od zbytku party, aby vám nevyhynul celý chov.
Bantree
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 06 srp 2011 12:46

A změnit veterinářku :dozey: jakmile potkan začne pšíkat hodně, heřmánkový čaj nepomůže, chce to minimálně jitrocelový sirup, čaj na chřipku a nachlazení, průduškovej čaj s kapkou medu a tak. A ve chvíli, kdy se to během dvou dní nelepší, je potřeba navštívit odborníka, jestli nebudou potřeba antibiotika. Ale jestliže potkan občas pšíkne, tak není nutné to hrotit.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Zpět na Problémy s dýchacími cestami