Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Dusící se potkan - akutní případy

Vrkání, pískání, pčíkání, zápal plic, nachlazení atd.

Re: Poomooc !!!

Příspěvekod chesterfield » 17 srp 2011 17:51

nevím jestli je to ještě aktuální ale tady popis chvatu:

Ten manévr se dělá tak: jednou rukou chytneme za ocásek těsně u zadku, druhou za předníma packama, rozmáchneme se nad hlavou, prudce máchneme potkanem tlamou napřed směrem k zemi a stejně prudce zabrzdíme. Hlavně pozor na okolí, aby to neskončilo tím fláknutím o stůl.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Re: Potkan se dusí - co mám dělat? Akutní

Příspěvekod Tkanička » 19 srp 2011 13:28

Děkuji za odpovědi, už je to dobré. Dušení to asi nebylo, spíše si myslím že se pořádně zapšikala !! Je totiž nachlazená ze zverimexu. Rychle jsem to zpravila teplým mlíčkem s medem. Můžete to zkusit když budou potkánci nemocní. Moc jí to pomohlo. Ostatně, né nadarmo se říká že med je přírodní antibiotikum. Mám ale ještě dotaz. Jaké je vhodnéantibiotikum na pčikání ?
Tkanička
Růžovka
Růžovka
Potkani: Agátka (14.8 - 11.9) - bohužel za duhovým mostem .. ale i tak moje nejmilovanější stvořeníčko .. :( chybíš mi myško .. :'(

Mikky (?.8. - ... - zlatíčko které mě drží a dělá mě šťastnou po tom, co Agátka umřela :(

Příspěvekod Kimik » 19 srp 2011 13:32

Antibiotikum ti předepíše veterinář, ten bude nejlíp vědět, které mu pomůže. Sama ani nemáš možnost mu nějaké koupit, všechny jsou na předpis.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Hayam » 19 srp 2011 13:32

Na pšíkání antibiotikum neexistuje, je virového původu a viry atb nezabije, jen potkanovi zbytečně oslabí imunitu a nemoc se pak nepěkně rozvíjí. Pomáhá až na vrkání, které je způsobeno pustošením bakterií.
S medem mám dobré zkušenosti, ale mléko zhušťuje hlen a tak se mu pak mohou dýchací cesty spíš snáz ucpat :roll:
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod nevi » 19 srp 2011 20:08

Před mlékem důsledně varuju, opravdu to není pověra :roll: hlavně to není přirozená potrava pro odstaveného potkana. Lepší by bylo dát jí občas líznout medu a koupit třeba sirup imunoglukan nebo dobrý je čaj Imunostim. Ale pro jistotu ji nech prohlédnout u dobrého (!!!) veterináře.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Re: Dusící se potkan - pomoc

Příspěvekod luccicu » 27 srp 2011 19:14

Tak to ste dopadli ještě dobře, dneska sem dala potkani holčičce malý kus těstoviny který voněl po uzenym. Nevim jestli to do sebe chtěla jenom rychle nasoukat. Ale koukam že mi leží natažená v pilinách tak jí vytáhnu ven, plná tlama slin a hlenu. Zakláněla hlavu, nebo se uplně hrbila do oblouku. Tak sem si vzala stříkačku a zkoušela do ní natáhnout všechno co měla, jenomže sem se dostala jenom do tlamy. Pak sem zkoušela to z ní vyklepat a nic.Volala sem doktorce a ta ať jí dám napít vody s trochou oleje a když bude třeba ať volám. Ale nic nepomáhalo, ta doktorka už za 15 minut měla končit tak už mi nebrala ani telefon. Tak sem donutila druhýho doktora který neměl službu, aby tam přijel aspon on. Cestou jenom ležela na boku, s přivřenýma očima a už ani neměla snahu si nějak pomoct. Tak sem jí furt nutila k pohybu, vyndavala jí všechno co šlo. No vypadala že už tam asi ani nedojedem. Nepravidelně dejchala. Tak jí doktorka uspala, udělala rentgen a řekla že to asi vdechla ať počítáme spíš že to nepřežije. Dostala kapačku, doktor mi asi za hodinu volal, že to z ní dostali, že se zrovna probouzí ale že si jí radši ještě dva dny nechají na pozorování. Jenom nechápu jak se to mohlo stát, vždyť přece hlodají, velkej nerozkousanej kus by se jí tam neměl dostat, je jí sedm měsíců a uplně zdravá. Doufám že jí už bude fajn
luccicu
Růžovka
Růžovka
Potkani: Adunka, Bublina

Příspěvekod chesterfield » 27 srp 2011 19:56

no to je síla, doufám, že bude v pořádku, a jak ji to vyndali, řezem, nebo tlamičkou neviš?
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod luccicu » 27 srp 2011 21:14

Ne ne, jenom řekl že to z ní dostali, kdyby ji operovali tak by mi to doufam řekl. Já ji cestou domů už obrečela když mi řekla že to asi nedá. Její spolubydlící Bublinka se jí snažila taky pomoct když se tu dusila, pořád jí lezla do tlamičky. A teď tu ťapká a furt jí hledá brouček... Tak tu spolu pořád na ní myslíme, jak se asi má. V pondělí si ji pojedu vzít domů, tak se s veterinarem musim pobavit jak je možny že 8 mesíční myš málem zabila těstovina. Až budu mit nějaky info tak dam vědět jak to všechno dopadlo..
luccicu
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Haslerka » 27 srp 2011 21:16

kamarádka také málem přišla o potkanku kvůli těstovině - konkrétně špagetě. I u lidí se někdy stane, že se zadusí jídlem, takže holt ani potkani nejsou vyjimka.
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod chesterfield » 27 srp 2011 22:02

no pravda, ale nějak si to člově neuvědomuje.

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod Tkanička » 29 srp 2011 15:05

Dobrá dobrá .. ale antibiotikum bych sehnat mohla .. mám sestru doktorku ... mohla by mi to předepsat .. ale radši zajdu k odborníkovi .. !! :D
Tkanička
Růžovka
Růžovka
Potkani: Agátka (14.8 - 11.9) - bohužel za duhovým mostem .. ale i tak moje nejmilovanější stvořeníčko .. :( chybíš mi myško .. :'(

Mikky (?.8. - ... - zlatíčko které mě drží a dělá mě šťastnou po tom, co Agátka umřela :(

Příspěvekod womi » 29 srp 2011 15:59

Tkaničko :roll: A jak uděláš dávkování? nehledě na tom, lidská doktorka ti nemůže předepsat veterinární léky. Navíc pokud jen pšíká, tak nepotřebuješ ATB, stačí čaj s kapkou medu, imunoglukan nebo jitrocelový sirup.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod luccicu » 29 srp 2011 16:53

Tak sme si dneska dopoledne Adunku vyzvedla, vypadala tak... přichcíple no, ale veterinář řekl že už jí nic neni, že asi nic teda nesežrala že jí dal kapsičku a nechtěla. Přišla mi i dehydrovaná. Prý to měla v jícnu a v Trachei, tak se jim to podařilo "vycucnout" trubičkou na moč. Mela pry docela stesti protoze chybel maly kousek a uz by to neslo vyndat. Muselo by se to prý zastrčit dále do plýce, tim by ji vyřadil z provozu a zustala by jí jenom jedna. Tak dostala pribiňáčka a banán na energii a chuť a už snad spokojeně odpočívá v hamaku se ségrou. Ještě pojedeme příští týden na kontrolu. Ani to nebylo tak strasne drahy, spoustu veci mi nepocital jako samotny zakrok, nebo nocleh. Jenom léky - infuzi atd.. tak to vyslo asi na 1500,- cekala sem to horsi. Byli sme v Kolíně, doktor moc milej,sám prý chová potkany a i mi pripada že věděl co dělá. Na rozdíl od druhe doktorky která spíš jenom hádala a tipovala, a stejne si musela na samotnej zákrok zavolat toho doktora. Pak se mě ptal čím ji krmim, a že ty těstoviny nejsou tak nutnou složkou a ať je radši vynechám, že občas nedělají dobrotu, asi jak sou kluzké..
luccicu
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 29 srp 2011 17:01

tka to je prima, že už je OK, a doktor co rozumí potkanům je k nezaplacení. Jestli si to ještě tam nedala dej jej do seznamu veterinářů, myslím že v Kolině tam žádnej není.

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod Tkanička » 22 zář 2011 12:50

Může .. má tam známého .. a dávkuje se to podle váhy .. :D ale holky se z toho nějak vylízali ..
Tkanička
Růžovka
Růžovka

PředchozíDalší

Zpět na Problémy s dýchacími cestami