Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Astmatický záchvat u alergika

Vrkání, pískání, pčíkání, zápal plic, nachlazení atd.

Astmatický záchvat u alergika

Příspěvekod Cayro » 02 kvě 2011 18:15

Založila jsem nové téma, přestože je tu astma i alergie, ale ani v jednom se o tom druhém nepíše...
Mám takový problém... Čikíšek odmala trpí na respirační onemocnění, ale jako alergik se nikdy neprojevoval. Žádné pčíkání a nic. Asi před 14 dny mne najednou v noci probudilo, jak divně dýchal. Doslova nemohl popadnout dech. Takže jsem ho drapla, nosila, dokonce, protože jsem se bála, že něco vdechnul, jsem ho "protřepala" hlavou dolu... nic. Ale přitom normálně chtěl běhat po posteli. Když jsem ho pustila, chvilinku šmejdil a postupně se uklidnil a také dýchání se zlepšovalo. Napadlo mne, že to zní jako alergické dýchání, které měl vloni Geky, takže jsem prostě myšákovi šoupla tři kapky Zyrtecu. Asi za dvě minutky byl klid.
Nesuďte mne, že jsem neběžela na pohotovost - byly 2 ráno, jediná noční pohotovost přes 3/4 města a já nemám auto. Ráno byl myšík naprosto v pohodě, nicméně jsem zavolala kamarádce veterinářce a popsala, co se stalo. Řekla, že to byl zcela regulérní astmatický záchvat u alergika, že pokud je v pohodě a dýchá normálně, abych dávala myšáčkovi tak 3 dny po dvou kapkách Zyrteku a raději moc nevětrala kvůli alergenům. A že je toho teď u zvířátek docela dost a že se preventivně nedá moc dělat, spíš hlídat a při příznacích dávat kapky. Udělala jsem všechno, dokonce na noc dávám Vincentku do aromalampy a myšáček je v pohodě. Jen mne zaráží, že od té doby dělá jednu věc - běhá třeba po posteli nebo po zemi, šmejdí, provokuje Gekyho, ale najednou si lehne a leží naprosto v klidu. Nedýchá nijak nezvykle, nic... A zase za chvilinku začne třeba zase blbnout. Jako kdyby si potřeboval odpočinout nebo nabrat dech.. Navíc, když jsme byli teď na víkend u mé mamky, bylo to výraznější - podotýkám, v celém bytě se kouří... Sice se snažím kluky dávat mimo, ale nedá se.... Včera večer byl ještě hodně "unavený", ale dneska je to už lepší. Může to být nějaký následek nebo to nějak souviset? Setkali jste se někdo s něčím takovým?
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Re: Astmatický záchvat u alergika

Příspěvekod chesterfield » 02 kvě 2011 18:20

JFe to přirozena reakce instiktivně si nabere dech, znám to od sebe, než bych se zadýchala, tak zvolním. Jinak děláš vše co jde, vincentka je výborná. Holt teď na jaře alergici trpí...
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Cayro » 02 kvě 2011 18:31

Ches, díky. Jsem ráda, že to není nic jiného, i když mne to moc netěší. Kamarádka mi dokonceporadila, že pokud mám někoho, kdo trpí astmatem a má "foukátko" - tedy náhradní - a půjčil by mi ho, tak pokud by se to znovu stalo a já si toho nevšimla včas, tak myšáčkovi trošinkou fouknout u nosu....
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod chesterfield » 02 kvě 2011 18:47

no já foukačku mám, ale netroufla bych si v žádném případě ji použít na potkánka, jsou to většiínou dryáky a předávkováním si dýchání úplně odrovnáš. Nedoporučovala bych to zkoušet. ten Zyrtec pokud jej máš v kapkách postačí.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 02 kvě 2011 22:47

Cyar, mě Ronča chytal záchvaty často. Nevím jestli to bylo to samý, ale taky se nemohl nadechnout, takový jako vdechování zevnitř. Vždycky se na chvíli zastavil, prodělal záchvat a byl v pohodě. Nikdy mě nenapadlo, že by to mohl být astmatický záchvat, vždycky jsem to nazývala jeho alergickým záchvatem. Teď ale "ťuk ťuk" už asi měsíc ani pčíknutí.
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Cayro » 03 kvě 2011 11:14

Čiki právě žádné jiné projevy alergie nikdy neměl. Až tohle a trvalo to skoro půl hodiny. Proto mne to docela vyděsilo. Ale jinak to vypadalo přesně jak popisuješ. Akorát, že se mu to stalo v noci,možnái ve spánku....
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 03 kvě 2011 13:30

Ronovi se to stávalo přes den i v noci, občas tím probudil mě a nebo sám sebe. Jeden čas to měl několikrát za den a už toho byl chudák nešťastnej, vincentka mu ale vždycky ulevila.
A jak je Čikíškovi teď?
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Cayro » 03 kvě 2011 14:35

Krom té únavy je v pohodě. Akorát jsem zase pro jistotu začala dávat pravidelně kapičky 2x denně.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 03 kvě 2011 16:12

Držím palce, aby mu to pomohlo a nic mu už nebylo.

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa

Příspěvekod Cayro » 03 kvě 2011 18:15

Děkuji. No, po dnešní dávce kapiček už byl čilejší, tak to snad zabere.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Zpět na Problémy s dýchacími cestami