Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Srdeční vada

Vrkání, pískání, pčíkání, zápal plic, nachlazení atd.

Srdeční vada

Příspěvekod Cayro » 02 čer 2010 06:15

Včera jsem navečer běžela s Patýskem na veterinu, Patýsek zrychleně dýchal a hodně mu bušilo srdíčko. Bohužel nám byla diagnostikovaná srdeční vada a vyšší tlak. Takže jsme dostali léky na srdce a na tlak. Bohužel, nevím, jaké léky to jsou, paní doktorka mi to samozřejmě řekla, ale mně zůstalo v hlavě jen to, že Patýsek na tom není dobře a v jeho věku se už nic moc dělat nedá, jen léky.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Re: Srdeční vada

Příspěvekod womi » 02 čer 2010 06:19

Cayro, na srdce sye dává enap tuším. Nemůžeš si vyžádat fakturu? JInak věřím, že prášky zaberou a patýska nebude nic trápit. Každopádně se vetky zeptej, jestli se můžou ty léky kombinovat s tím nurofenem a ostatním, co už mu sem tam dáváš
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Cayro » 02 čer 2010 07:38

Womi, tu fakturu jsem i dostala, jenže jsem jí nechala ležet na stole v ordinaci. Veškeré léky jsme prokonzultovaly, co mohu a co ne, byla jsem tam s myšákama hodinu, dokonce mi i napsala Zyrtec pro Gekýška...
Já taky doufám, že to zvládne. Teď už je to v podstatě na něm, jestli bude chtít ...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod eva.jingle » 02 čer 2010 13:44

Cayro náš Edík má také srdeční vadu-zvětšené srdce.Bere Enap,no,někdy je to lepší,někdy je mu hůř..občas je zježený a rychle dýchá a jindy je čilý a veselý.Oproti tomu jak byl dřív,zhubnul.Doktorka mi říkala,že "srdcaři" prostě hubnou,s tím že nic moc nenadělám.Neměl by být ve vytopené místnosti,lepší chladnější prostředí.
Držím Vám palce.
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Cayro » 02 čer 2010 15:53

Evi, už jsem si všimla, že je mu lépe, když otevřu okno a je chladněji. Snažím se, abych mu co nejvíc přizpůsobila prostředí, problém je trochu v tom, že v pokoji jsou i kluci a Gekýšek je alergik, takže otevřené okno znamená pyly a kýchání a Čikíšek je náchylný k nastydnutí... Ale snažím se mu to ulehčit, co to jde...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod cajane » 20 bře 2012 18:45

myslím že můj potkánek má podobný problém,ale ještě jsem s tím nikde nebyla.vydává občas takový chrochtavý zvuky..
můžu se zeptat jak to vypadá po finanční stránce?vim že by ty léky měl nadosmrti,jenomže bohužel my studenti nekrademe a já nemám vůbec představu co to obnáší...
cajane
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Pepinie » 20 bře 2012 21:12

tak my taky máme vadu srdíčka u Vendouška a léky zatím nedostáváme žádné...ale u nás je to vrozené, takže kdo ví...akorát teda léčíme přidruženou infekci dýchacích cest...
ale léků bych se u potkánků nebála, ty ceny nejsou nijak závratné...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod Chodec » 19 úno 2013 11:57

Mohla bych se zeptat-jestli si ještě pamatujete, jak dlouho myšák se srdeční vadou bral léky a jestli mu pořád zabíraly? Nám byla vada stanovaná teď v neděli-srdce má prý tendenci se zvětšovat a utlačuje plíce. Máme kombinaci léků na srdce (vetmedin) a plíce (furosemid). Myšák se o hodně zlepšil a vypadá v rámci možností skutečně dobře. Je mu teprve 14 měsíců...doktorka nechtěla říct nějakou přesnou prognózu, ale prý by mohl žít ještě "v řádu měsíců"...jak to bylo u vás?
Chodec
Růžovka
Růžovka
Potkani: Lukáš a Tomáš

Příspěvekod Elfsin » 20 úno 2013 08:20

Patýsek žil ještě 14 dnů, pak zemřel na kompletní selhání organismu :cry:
Elfsin
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Chodec » 18 bře 2013 06:49

Tak náš pan Myšák prohrál svůj boj včera, asi 6 týdnů po prvních příznacích. 5 týdnů jsme věděli, co to je a byl na lécích (vetmedin na srdce a furon na odvodnění plic), prvních asi 14 dní se lepšil a žil skoro stejně jako dřív, až na výrazné (ale tiché) dýchání. Pak ale začal míň jíst (poslední tři dny nejedl skoro vůbec), zhubnul z cca 800 na 600 g, slábnul a dýchal už i nahlas. Včera jsme ho po dohodě s veterinářkou nechali uspat. Ale krásné dva až tři týdny života mu léky dopřály.
Chodec
Růžovka
Růžovka
Potkani: Lukáš a Tomáš

Příspěvekod chesterfield » 21 bře 2013 08:40

Sbohem Myšáku
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Zpět na Problémy s dýchacími cestami