Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Viróza

Vrkání, pískání, pčíkání, zápal plic, nachlazení atd.

Viróza

Příspěvekod zuzuzik » 19 pro 2009 19:11

Jsme treti tyden na atb (kvůli komplikované kastraci), která dnes dobíráme. Před dvěma dny začal potkan pískat tak, že je slyšet dva metry od klece:-( Šupajdila jsem k veterináři, který ho poslechnul, zjistil že má plíce čisté a že je to pravděpodobně viróza. Pořád se to zhoršuje, vůbec nemůže dýchat, porfin všude...dostává vitamin c a echinaceovej sirup. Máte nějaký osvědčený recept na tuhle diagnózu? Ty zvuky a vůbec jak je zbědovanej mě drásá:-(
zuzuzik
Růžovka
Růžovka
Potkani: Kecík

Re: Viróza

Příspěvekod nevi » 20 pro 2009 00:35

Jitrocelový sirup spíš než echinaceový, teplý čaj a med do něj. Osvědšil se mi Průduškový čaj od Grešíka, potkanům to i chutná...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Erunis » 21 pro 2009 22:43

co třeba Mülerův sirup - s jitrocelem a vitamínem c při na kašli a nachlazení? pčíkáme od čtvrtka kdy sem si potkánka přivezla nastyd po cestě tak sme dostali dvě dávky antibjotik v injekci a zejtra deme pro další mohlo by to pomoct? akorát sem mu to teda nakápla do vody on do ní před chvílí vlez i tlapama ale nenapil se a jen si je čistil :( tak uvidim no.. teda po pravdě já bych to do sebe taky nenacpala :D
Erunis
Růžovka
Růžovka
Potkani: Kaulík :)

Příspěvekod Cayro » 22 pro 2009 08:57

Erunis, lepší je sirup dát do čaje a do napaječky, potkyškům to fakt chutná. A ti mí mlsalové milují sirup i na lžičce. Jinak bych doporučila spíš sirup bez céčka, dá se sehnat, mám ho.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Erunis » 22 pro 2009 12:45

nj když on šel do lékárny táta tak co se měla dělat :D ale čajík zkusim z napáječky zatim pít neumí
Erunis
Růžovka
Růžovka
Potkani: Kaulík :)

Příspěvekod Cayro » 22 pro 2009 12:54

Neboj, dej mu tam ovocný čajík se sirupem a uvidíš, jak rychle se to naučí :lol: ... nejlepší je kuličková (hlavně takhle na noc :roflcry: ), ideální je tahle:
http://www.eod.cz/chovatelske-potreby/h ... 75-ml.html
Dává se zvenku klece, do klece čouhá jen to pítko a objímku přiděláš na klec nastálo a je to... Na čajíčky stačí tahle malá.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod zuzuzik » 23 pro 2009 20:07

ja sirup vzdycky naredim vodou jedna ku jednej a necham v tom rozmocit piskot. Cajicek s nim nechce a samotnej taky ne...ale piskotova kase...mnam! Jinak nam to pomohlo, porad je trochu mimo, ale uz se z nej nelinou tak strasny zvuky.
zuzuzik
Růžovka
Růžovka
Potkani: Kecík

Příspěvekod CZpavinka » 03 úno 2011 17:07

chci se tak spíš preventivně zeptat, jestli je možné, aby potkánek chytl chřipku od člověka? Začíná jak známo epidemie a okolo nás se to motá a tak nevím, co dělat s potkánkama, kybych byla nemocná :( abych jim nějak neublížila, jestli na ně třeba nešahat atd. vím, že kočka to chytit může tak se docela bojím :?
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Příspěvekod Hayam » 03 úno 2011 17:20

Myslím, že chřipku nijak moc nechytají, ale z vlastních zkušeností, když na to chytneš nějakou bakteriální infekci, třeba zápal průdušek, nebo tak, to chytají rádi a často. Preventivně mýt si ruce určitě neublíží a můžeš jím zatím dát do napáječky buď echinaceový sirup, nebo imunoglukan. Oboje seženeš v lékárně. Jinak ten imunoglukan je pak dobré dávat třeba měsíc dva, ať se to vyplatí ;)
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod Haslerka » 02 bře 2011 23:55

pravá chřipka je druhově specifická a v podstatě není možné ji na své zvíře přenést, takže u té se bát nemusíš. Některé banálnější virozy ale mohou na potkánka přeskočit.
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Viróza nebo je to něco horšího?

Příspěvekod ko4kaM » 25 črc 2011 17:16

prosím o radu, názor... Holky mi začaly minulý týden pčíkat (dost často),nejdřív velký a malá se přidala. Ale nevrkaly, nechrochtaly, nic takovýho. Zkoušela jsem přes víkend dávat echynaceovej sirup, ale byl jaksi na prd, tak jsem ho dneska nahradila jitrocelovým a vzala jsem je radši k vetovi poslechnout. Cestou tam se rozvrkaly (do dneška nevrkaly). Prý to není nic hroznýho, ale už měly "hrubší" průdušky podle poslechu. Prý jsem přišla včas, akorát se tam začalo něco dít. Píchl všem 3 ATB, ale nevím název (na účtence je napsaná "vlnovka" a já jsem si to z krabičky nestihla zapamatovat v tom zmatku, ale vím, že Beadryl ani Marbocil to nebylo, začínalo to na "A" s tím, že by to mělo působit 4 dny a řekl nám, že v pátek, pokud se nezlepší, tak máme přijít na připíchnutí. Půjdem tam tak i tak, protože podle mě jsou 4 dny moc málo, ne? A kolik můžu dávat toho jitrocelovýho sirupu? Dávám do 320ml napáječky jednu lžičku a dnes ráno jsem každé dala trošku napít sirupu ze stríkačky, děsně jim to chutnalo, ale nechci je předávkovat. Můžu jim ho dávat takhle ještě bokem když ho mají v napáječce? Jinak se holky tváří, že jim nic není, nejsou naježený ani nijak podrážeděný, v koutku rozhodně nesedí, řádí stále jak morová rána, mazlí se a spinkaj stále stejně dle svého rytmu jako vždy. Prostě se nemocně netváří. Myslíte, že to fakt není nic hroznýho jak říkal vet a že to bude v pohodě? Byla jsem klidná když "pouze" pčíkaly, ale jakmile jsem zaslechla to vrkání, tak se bojim, aby to nedopadlo nějak špatně :(
Člověk se stává navždy zodpovědný za to, co k sobě připoutal... Antoine de Saint- Exupéry
ko4kaM
Skákavka
Skákavka
Potkani: Jůlina, Lumpína

Vzpomínáme: Frodo, Čaký, Mikita-Myš, Krtek, Mortyša

Zpět na Problémy s dýchacími cestami