Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Pneumonie - zápal plic

Vrkání, pískání, pčíkání, zápal plic, nachlazení atd.

Re: Pneumonie - zápal plic

Příspěvekod Haslerka » 07 led 2012 22:33

Taky bohužel ted bojujem, dnes ve 3 ráno se mi začal dusit Usáma...naštěstí mám vždy nějaká atb doma, už vypada o něco lépe...ale včera na tom byl zle, dejchal s otevřenu tlamkou :/
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Christie » 08 led 2012 11:02

Držím palečky, ať to zvládne!!
Christie
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 17 led 2012 08:12

I u nás zřejmě řádí, v noci jsme museli na vet s Many Mamutem, vypadá to na začínající zápal plic.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Lupání při dýchání, je nahrbená

Příspěvekod Maniaque » 01 črc 2014 10:34

Zdravím. Nevím, kam tento příspěvek zařadit, doufám, že se k němu někdo dostane.

Před dvěma týdny se mojí Květě objevilo pod tlamou něco jako otok. Byla to ale spíš kůže, na omak prázdná a nijak ji to nebolelo. Veterinářka nám řekla, že to vypadá na zánět, Květa dostala antibiotika a za dva dny zase. Potom jsme si všimli, že se jí to sestěhovalo na hrudník. Opět jen prázdná kůže. Ale pořád byla dobrá. Jedla, běhala, dělala kraviny, jako vždycky.
Před třemi dny se to ale zhoršilo. Květa jako by přes noc zestárla o deset let. Rapidně se já zhoršila srst, v obličeji vypadá jako starý člověk. Špatně dýchá, při dýchání to v ní zvláštně lupe. Má nateklé zadní nohy. Je nahrbená. Pořád žere a má chuť běhat, ale okamžitě se unaví. Ale podle mě ani nespí.
Byli jsme s ní opět u Veterinářky. Ta nám řekla, že to bude srdce nebo plíce. Ale že už se nic moc nedá nejspíš dělat, protože Květa má dva roky a to je prý věk s největší úmrtností. Květa včera dostala další antibiotika a teď čekáme, co to s ní udělá. Pokud se to nezlepší, uvažujeme (celá rodina) o injekci, nechceme nechat ji trápit.

Zajímal by mě váš názor, díky moc.
Obrázek Obrázek Obrázek
Maniaque
Růžovka
Růžovka
Potkani: Andělka a Květa (*červenec 2012)
Helga (*léto 2011 - † 10. březen 2012)

Příspěvekod Kimik » 01 črc 2014 10:40

Připadá mi to jako zápal plic, takže jsem témata sloučila. Pročti si to tady, určitě najdeš nějaké zkušenosti ostatních.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Maniaque » 01 črc 2014 10:48

Pročetl jsem a nevypadá to jako to, co popisují ostatní u zánětu plic. Ztěžka dýchá, lupe to v ní, ale žádné chrčení ani bublání se neozývá. Do toho ty otoky a visící kůže, špatná srst.
Obrázek Obrázek Obrázek
Maniaque
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 01 črc 2014 11:11

Tak si zkus pročíst i další témata, o problémech se srdcem tam taky něco je, ale když neví ani veterinářka, tak ti bohužel takhle na dálku asi moc neporadíme :( .
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Maniaque » 01 črc 2014 11:53

Zkusil jsem trošku googlit a vypadá to jako Dilatační kardiomyopatie, popsaná u onemocnění srdce tady na té stránce http://www.wilda.unas.cz/nemoci-ostatni.php Za chvilku s tím pojedu k doktorce a uvidíme.
Obrázek Obrázek Obrázek
Maniaque
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod rionka » 04 zář 2014 02:46

Tak nám onemocněla moje nejstarší láska, potkanka 2,5r.(aktuálně žije ve velké kleci se 6 dalšíma holkama, z toho dva týdny nově jedna čerstvá mimi ze zveráku)... od včerejška se zahrabává, schovává v podestýlce/skartovačce, trhá hlavou a vydává podivné škytavě vrkavé zvuky. Při bližším prozkoumání zjišťuji, že necuká ani tak hlavou, ale spíš boky ve snaze se nadechnout, a při bližším poslechu se z jejích plic ozývá něco jako pískání. Hrubý odhad - asi zápal plic / dolních cest dýchacích, tzv. vrkání / či možná bronchitida, tedy ucpání dýchacích cest. U čumáčku a očička je trochu porfyrin; prskání nevýrazné, kryska je spíše klidnější, ale znatelně nasraná, chce být sama. Jídlo a pití ji zajímá, ale má problém zkoordinovat ho s dýcháním atd. Napájím ji stříkačkou, to už známe. Problém se objevil víceméně ze dne na den... Nemyslím si, že by nástup nějak výrazně ovlivnila teplota v místnosti ani příchod malé ze zverimexu - možná minoritní vliv, neznámé bakterie apod; nicméně to hlavní oslabení muselo příjít odjinud. Bohužel už je stará a ztrácí odolnost, i když dosud neměla zdravotní problém ani žádný nádor. Ráno jdeme k veterinářce, budu vědět víc.
:(
rionka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Jadwiga (†2013), Chelsie (†2014), Bleskomyš, Zrzečka, Skořička, Qwerty, Meriela, Quintina a nejmenší Amazonka von Zverimex :-)

Příspěvekod chesterfield » 04 zář 2014 07:53

držíme myšutce palce
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod rionka » 04 zář 2014 19:27

děkuju.

bohužel nic nenadělám - nástup nemoci i odchod ze světa byly strašně rychlé. je mi to šíleně líto, ale asi je to tak lepší, netrápila se dlouho.
Chtěla jsem tu lidi potěšit, jak jsme vyléčili krysku... tak nic :(

Byli jsme na veterině, na RTG, našli jí krom zánětu plic i šelest na srdci. dostali jsme Enroxil a že ji máme pozorovat následující tři dny, jak reaguje a pak případně nasadit diuretika (Furosemid). dostala ve 12h první dávku atb do tlamičky a v tramvaji se pokoušela vylézt z přepravky, protože byla strašně zvědavá, co se venku děje.

Po 17. hod si na mě sama vylezla a ležela mi na ruce a na rameně. Byly jsme spolu pár hodin v posteli, neměla zájem se napít, prostě se mnou chtěla jen být. Pak jsem relativně náhle uslyšela, jak se povaha jejího dechu změnila, začalo to výrazně víc lupat a bublat a během pár minut začala dýchat výrazně pomaleji. Pak najednou párkrát zalapala po dechu a přestala... Konec. Byly jí dva roky, 6 měsíců a 3 dny.
rionka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Jadwiga (†2013), Chelsie (†2014), Bleskomyš, Zrzečka, Skořička, Qwerty, Meriela, Quintina a nejmenší Amazonka von Zverimex :-)

Příspěvekod Vorva » 04 zář 2014 19:39

To je mi líto :(
Je po dešti, a kosové si štěstím pletou noty...
Vorva
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod chesterfield » 04 zář 2014 20:27

sbohem myško...

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod rionka » 04 zář 2014 21:02

děkuju vám... čekají tam na ni už kamarádky, bude to dobrý.
rionka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Eva » 04 zář 2014 21:33

Stastnou cestu mysutko :cry: . Alespon , ze to bylo celkem rychle a navic krasny vek :) .
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal ...
Antoine de Saint-Exupéry
Eva
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Athos, Porthos, Aramis, Yonášek, Jim Beam, Tobiáš, Anýzek, Damiánek, Luciánek, Bonifácek, Truhlík, Guttalax

Odešly za Duhový most :,-(
3.2.2015 Dali
5.5.2015 Khalia
1.7.2015. Harmonica
21.9.2015 Kulíšek
Barnabášek
Prašivka

PředchozíDalší

Zpět na Problémy s dýchacími cestami