Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Alergie

Vrkání, pískání, pčíkání, zápal plic, nachlazení atd.

Re: Alergie

Příspěvekod Domča » 14 lis 2010 14:21

Právě proto že tam mají domeček, nelezou do hamáků.
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ŠPEKOUNI:
Loras Tyrell Womi's Rats - rex, béžová
Dusty LMG Rattery - dumbo, americká modrá
Aquino LMG Rattery - dumbo, coffee hooded
Mr. Hankey - černá, solid

NUDLIČKY:
Dracona od Pekelného strážce - dumbo, černá
Sharon - aguti, dumbo
Sheila - ?? :-D

Příspěvekod Cookie » 14 lis 2010 21:10

takže, když ho dám pryč, tak tam polezou? tomu nevěřím. Cookina i někdy spí venku (dole)..
,,Nikdo se mě neptal, jestli se chci narodit, tak mi neříkej, jak mám žít."

ObrázekObrázek ~ Cookie *17.8. 2010
Cookie
Skákavka
Skákavka
Potkani: Za duhovým mostem čekají:
Pepinka (2,5 roku)
Cookie
Bonny

miluji vás
Chovatelská stanice: Sch-Potkaní Packy

Příspěvekod nikushka » 15 lis 2010 13:56

domeček bych jim nebrala, zvlášť pokud je tam maličká.. potřebuje pocit bezpečí, což v otevřené hamace není, i když tam má kamarádku.. když jsem měla myšánky malý, tak jsem v kleci neměla nic než domečky a různé schovávačky, postupem času jsem vybavení klece změnila na různé hamáčky a podobně... nejlepší volbou je domeček plastový (hodně potkanářů si vychvalují tenhle: http://www.akva-exo.cz/detail/pro-hloda ... tove/5524/ (ale s tím zkušenosti nemám, i když jsem o něm už uvažovala....) my máme tenhle : http://nd01.jxs.cz/679/354/3e66f6af21_24273072_o2.jpg )
co se týče podestýlky tak piliny vidím jako nejhorší volbu pro potkánky... my to řešíme tak, že na dně klece jsou noviny a podestýlka jen v záchodku, kupujeme bezprašné, ale i některé bezprašné mi připadají, že hodně práší... nejlepší, co jsme zatím vyzkoušeli je takový "průhledný" kočkolit- jen je teda hodně drahý..:(
jinak u malé: zvýšená sekrece porfyrinu znamená, že je potkánek nemocný, nebo že na něj něco leze.. něco jako u lidí sopel.. :D rozhodně doporučuji navštívit veta...i kdyby veterinář řekl, že to nic není tak bych tam zašla ;o) právě bojujeme s myšánkem s celkem těžkým nachlazením, o kterém jsme si dlouho mysleli že to je alergie... máme antibiotika skoro měsíc.. :(
nikushka
Skákavka
Skákavka
Potkani: Lesinka
Fler Sankari
Korálie z podkroví (*14.2.2010)
ICQ Sankari (*17.2.2010)
Oscar (*listopad/prosinec 2007+24.2.2010)

Příspěvekod Domča » 15 lis 2010 15:59

Všichni mě doporučovaly domeček nedávat, takže asi tak. Jasně do domečku se může schovat, do hamáku ne, a to je právěže ten bod toho ochočování, kdy si prostě chtě nechtě musí zvyknout na tvůj hlas a na tvojí osobu, a když bude furt zalezlá v domečku tak se tě bude bát snad ještě víc :smi:
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ŠPEKOUNI:
Loras Tyrell Womi's Rats - rex, béžová
Dusty LMG Rattery - dumbo, americká modrá
Aquino LMG Rattery - dumbo, coffee hooded
Mr. Hankey - černá, solid

NUDLIČKY:
Dracona od Pekelného strážce - dumbo, černá
Sharon - aguti, dumbo
Sheila - ?? :-D

Příspěvekod nikushka » 15 lis 2010 16:18

ano, je to možné... já jsem s ochočováním neměla problém, ale je fakt, že kdykoli jsem byla doma, tak jsem je měla v rukávu... ale to co jsi psala je pravda ;o) jde hodně i o potkánka... :o)
nikushka
Skákavka
Skákavka
Fler Sankari
ICQ Sankari (*17.2.2010)

Příspěvekod nikushka » 15 lis 2010 16:23

jejda.... ten smajlík na konci.. namám ráda automatické smajlíky.. má to být takhle.. : o )
nikushka
Skákavka
Skákavka
Fler Sankari
ICQ Sankari (*17.2.2010)

Příspěvekod Cookie » 15 lis 2010 22:10

Díky moc za odpověd :) jinak co to je sekrece porfyinu ...??? Já jako nevim, jestli to je rýma nebo alergie, ale jakoby "pufe"
,,Nikdo se mě neptal, jestli se chci narodit, tak mi neříkej, jak mám žít."

ObrázekObrázek ~ Cookie *17.8. 2010
Cookie
Skákavka
Skákavka
Potkani: Za duhovým mostem čekají:
Pepinka (2,5 roku)
Cookie
Bonny

miluji vás
Chovatelská stanice: Sch-Potkaní Packy

Příspěvekod andria » 19 pro 2010 14:03

Myslíte, že je možné, aby potkani byli alergický na podestýlku Asan? Mám 3 potkani z toho 2 se střídají s vrkáním. Normálně jí a všechno v pohodě, ale já každé dva měsíce lítám na veterinu vždy jednoho vyléčíme a začne vrkat ten druhý a tak stále dokola. Normálně při tom žerou, běhají a všechno. Ale nějak se mi nezdá, aby měli stále po sobě zápal plic. Teď mi zase vrká Emetek, tak možná zkusím počkat a vyměnit podestýlku, jestli se to nezlepší.
andria
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod maracuja » 19 pro 2010 14:11

asan by měl být nealergení podestýlka :smi:
maracuja
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Kaliope of Algernon
Qili od LMG Rattery
Quella Ze Svahu
Za duhovým mostem: Kaliope of Algernon, Qili od LMG Rattery, Quella Ze Svahu, Edna of Algernon, Chrida Z Niflheimu a Beruška

Potkaní alergie

Příspěvekod Silverstar » 13 srp 2012 09:27

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo máte zkušenost s alergií u potkánka? Dále by mě zajímalo jak případné vyšetření alergie probíhá a kde jste na něm byli? Děkuji :roll:

Sloučeno. Krysa Vasilisa
Silverstar
Růžovka
Růžovka
Potkani: Za duhovým mostem...
Cherry 9.5.2010 - 21.12.2011

Předchozí

Zpět na Problémy s dýchacími cestami