Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Alergie

Vrkání, pískání, pčíkání, zápal plic, nachlazení atd.

Re: Alergie

Příspěvekod womi » 21 dub 2010 12:50

My jsme Remusovi zkoušeli kortikoidy na jeho chronický kašel, antibiotika nepůsobila, ale kortikoidy taky nepomohly. "Naštěstí" je to asi "jen" alergie a není to přenosný na ostatní, Armin je naprosto zdravý. Remus má tenhle problém asi od dvou měsíců. A asi mají nějakou zhoršenou imunitu v rodině, protože Albert začíná mít tenhle kašel taky :?
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod jerryck » 24 kvě 2010 14:16

Mám otázku může být potkan alergický na piliny?
Jirka
jerryck
Růžovka
Růžovka
Potkani: Charlie

Příspěvekod womi » 24 kvě 2010 16:34

může. Zkus vyměnit hobliny za skart nebo kapesníčky,jestli se stav nezlepší
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Cayro » 31 kvě 2010 06:43

U nás přetrvává souboj s alergií. Jaknile je trochu hezky, víc otevírám okna a venku je víc pylů a prachu, Gekýškovi se pčíkání zhorší. Když je ošklivo a prší, je to paradoxně lepší. Takže střídavě dáváme a nedáváme Zyrtec v různých dávkách.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Kimik » 31 kvě 2010 08:20

Cayro, to mě zaujalo, jak a v jakých dávkách mu ten Zyrtec dáváš? A pozoruješ nějaké zlepšení? Našeho Oskárka alergie strašně trápí, už jsem zkusila změny podestýlky i další věci, co se tady radily, ale pšíká někdy příšerně a ráda bych mu pomohla.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Cayro » 31 kvě 2010 09:36

Kimik, dávám různě. Při akutním stavu dávám ráno a večer jednu kapičku, po zlepšení jednu kapičku večer a pak, pokud nepčíká, tak nedávám nic. Poprvé, když jsme začali, to bylo asi 14 dnů 2x denně, pak asi týden 1x denně... Zabírá to a nezabírá. Jako je to po kapičkách rozhodně lepší, někdy přestane třeba i na 14 dní pčíkat, ale aby se z toho úplně dostal, to bohužel ne... Ono je pravda, že jsou myšky na to imunní, takže je to spíš na dočasné potlačení problému. Ale kdo ví, třeba by to u vás zabralo líp. U nás hodně ovlivňuje počasí, jak jsou pyly a prach, tak prostě musíme být na kapičkách. Zase na druhou stranu, ty kapičku mu v podstatě nijak neubližují, takže i dlouhodobé užívání nevadí. A výhoda je, že se dají koupit.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Kimik » 31 kvě 2010 09:39

Tak to jsem ani nevěděla, že existuje Zyrtec v kapkách :shock: Já znám jenom tabletky, tak mi to přišlo divné, jak mu je dáváš. To se budu muset někde pozeptat v lékárně. Díky za tip :up:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod nevi » 31 kvě 2010 17:17

:shock: A podle čeho měníš to dávkování? To jsi mu začala dávat sama???
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Cayro » 01 čer 2010 08:12

Nevi to ne. Ale jak už jsem tu psala, mám kamarádku veterinářku, která mé myšáky zná dokonale, takže mi Gekýška vyšetřila, probraly jsme všechno a usoudily, že to opravdu je alergie a zkusily právě Zyrtec kapky. No a dávkování jsme daly 2x denně jednu kapičku při akutních potížích, při ústupu 1x denně jednu kapičku a pokud je bez potíží, tak nic. A pokud nastoupí akutní stádium, tak začnu znovu.
Samozřejmě to co jsem o kapkách psala beru tak, že se ta možnost prokonzultuje s veterinářem.
Ale bylo mi řečeno, že u antihistaminik tohoto typu hrozí vlastně jen to, že nezaberou, protože potkánci jsou na ně imunní.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Kimik » 01 čer 2010 08:37

A jak jsem koukala na netu, je Zyrtec v kapkách jenom na předpis, ne? Takže se k němu stejně jen tak nedostanu :(
Kimik
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Cayro » 01 čer 2010 10:24

Kimik, já ho viděla v nějaké internetové lékárně i volně. Ale pokud půjdeš s myšáčkem k vetovi, což bys stejně šla, aby ti to buď schválil nebo ne, tak ti i vet může napsat lidské léky na recept.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Cookie » 14 lis 2010 12:47

Ahojky :) mám dotaz. Mám 3 měsíční potkanku Cookie a měsíční (nově příchozí) Bonny. Cookie když přišla měla podestýlku z pilin, začala (jak já říkám pufat) a pak jsem jí koupila piliny (větší, nepráškové) a už moc ,,nepufala" ...a pak jsemse rozhodla, že ji pořídím kukuřičnou drť, přestala pufat skoro. No a už vyrůstala z dřevěného domečku a koupila jsem jí větší (vyrobený ze sena) a to zase trochu začala pufat. Chci se zeptat. Je možné, aby měla alergii? Já si myslím, že to je u potkanů běžné že trochu ,,pufají" a nevadí, když má ten domeček ze ,,sena"?

A mám ještě novou příchozí (ze včerejška) potkanku Bonny, už je v kleci s Cookinkou a nevím, jestli má Bonny alergii či ,,rýmu". Má trošinku výtok z nosu (takový jakoby červený?) a pufe docela dost...co to je? dáse to léčit jak?? dík moc :)
,,Nikdo se mě neptal, jestli se chci narodit, tak mi neříkej, jak mám žít."

ObrázekObrázek ~ Cookie *17.8. 2010
Cookie
Skákavka
Skákavka
Potkani: Za duhovým mostem čekají:
Pepinka (2,5 roku)
Cookie
Bonny

miluji vás
Chovatelská stanice: Sch-Potkaní Packy

Příspěvekod nevi » 14 lis 2010 12:49

Seno je samý prach, takže se ani nedivím, že z toho potkan kýchá...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Domča » 14 lis 2010 12:51

Seno je strašně prašné a většinou z toho pšikají všichni potkani. Já dávám teď na zimu podestýlku skarty se senem, a tohle jim nevadí, ale na dně se zdržují málo. A domeček je blbost, dej jí radši hamáky. Kort když jí ochočuješ tak domeček Ti to značně stíží.
Poslechni si potkanku jestli nevrká, nebo tak, mohla by mít zápal plic. Ale jednou Ti doporučím, co platí stopro - veterinář :)
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ŠPEKOUNI:
Loras Tyrell Womi's Rats - rex, béžová
Dusty LMG Rattery - dumbo, americká modrá
Aquino LMG Rattery - dumbo, coffee hooded
Mr. Hankey - černá, solid

NUDLIČKY:
Dracona od Pekelného strážce - dumbo, černá
Sharon - aguti, dumbo
Sheila - ?? :-D

Příspěvekod Cookie » 14 lis 2010 14:04

No jo, hamak v kleci maj, ale Cooka ho moc nemusí..občas tam hupsne, ale nemusí ho a Bonny je malý škvrně...moc po kleci neleze..
,,Nikdo se mě neptal, jestli se chci narodit, tak mi neříkej, jak mám žít."

ObrázekObrázek ~ Cookie *17.8. 2010
Cookie
Skákavka
Skákavka
Potkani: Za duhovým mostem čekají:
Pepinka (2,5 roku)
Cookie
Bonny

miluji vás
Chovatelská stanice: Sch-Potkaní Packy

PředchozíDalší