Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Alergie

Vrkání, pískání, pčíkání, zápal plic, nachlazení atd.

Alergie

Příspěvekod seren » 22 říj 2008 00:04

Ahoj,
je možné aby byl potkánek alergický na hrušky?
Mám potkanku asi 4 měsíce starou, dostala jsem ji před měsícem. Všechno bylo v pořádku až najednou zničeho nic dostala záchvat, pčikala a pískala a nebyla schopná popadnout dech ,něco jako astmatický záchvat.. Když jsme šli k vetovi (nebo spíš přesněji když jsem s ní o půlnoci letěla na pohotovost) tak doktor konstatoval že to není viroza ,(měla nízkou teplotku a při viroze by byla zvětšená) . Přes noc se to uklidnilo, a ted po měsíci se to opakuje zase. Jediná souvislost, která mezi těmi záchvaty je je to že jsem jí dala hrušku. Je možné aby záchvaty měla z hrušky?

Docela bych si oddychla kdyyb jo, protože jinak už jsem bezradná, celou noc nespím a poslouchám jestli je v pořádku a to písko-dávení je vážně k nevydržení
čmuky čmuk
Obrázek
seren
Růžovka
Růžovka
Potkani: tak už jsme kompletní- zatím :o)
vůdce gangu Daisy ala Dydynka
mimi příšerka Flíček ala Flíčkomilek, Flíčíček, Příšerka
a Annabel of Moonshine ala Tlusťošek, Zlobidýlko, Mimyšák

za duhovým mostem Ňoumička a Ňufinka

Re: Alergie ?

Příspěvekod chesterfield » 22 říj 2008 06:35

no zcela vyloučit to asi nejde, asi bych hrušky úplně vynechala a snad bude vše OK
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod kofola » 22 říj 2008 06:53

Skus tie hrusky vysadit,vobec jej ich nedavaj a sleduj, co sa bude diat. Alergia na jedlo (alebo na cokolvek ine) sa dost tazko zistuje, ale pokial suvislost medzi zachvatmi bolo podanie hrusky, tak by si to mala mat jednoduche. :)
Drzime myske palceky.
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jordannus Mouseville
Chloramphenicol Womi´s rats
Zajac Iletis

Příspěvekod seren » 22 říj 2008 09:45

Děkuju,
dřív jsem chovala potkyšky a nikdy jsem se nesetkala s tak vážnými problémy.
Teď jsem adoptovala dva zveráčky, jednu holčinu puberťačku- ta má teď ty plicní problémi a miminko které prozměnu mělo střevní virozu a bylo zamořené všenkami. Takže si naplno užívám mateřské povinnosti, nespím a dávám miminům vitamínky a léky. Veterinář mi ohledné toho dávivého-kýchání nebyl schopný říct nic bližšího než že to není viroza.

Setkali jste se někdy se suchým dávivým kašlem?

Nemělo by to by být s podestýlky, dávám už jen noviny a kuchynské ubrousky a na noc zakrývám klec mokrými hadry aby netrpěli suchým vzduchem který v pokoji mám. Nic jeného už mě nenapadá tak jestli jste se setkali z něčím jiným co by to mohlo způsobit , prosím napiště.
čmuky čmuk
Obrázek
seren
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod kofola » 22 říj 2008 11:32

Ono sa o potkanoch hovori, ze nedokazu zvracat (anatomicky na to nie su usposobeni, maju prilis silnu zaklapku na pazeraku), ale mne sa raz stalo, ze Matko davil. Ony to boli zrejme skor hlieny, nie obsah zaludka, ale stalo sa to len raz, trvalo to par sekund a nikdy sa to nezopakovalo.

Nemohla myske ta hruska aj napriklad zabehnut? Vies, aj clovek niekedy ked je velmi pazravo, dostane sa jedlo do hrtana a nie do hltana (cize nie do zaludka, ale do pluc). Vtedy teda aspon ja mavam fakt elegantne davive zachvaty kasla.

Skus jej teda nedavat nic, z coho by si si vsimla, ze by mala nejake problemy a udrzuj ju vo vlhkom a teplom prostredi a uvidis. Noviny su fajn, aj papierove obrusky, ak nie su parfumovane.
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Zajac Iletis

Příspěvekod nevi » 22 říj 2008 11:39

Ano, setkala, u kočky, šlo o astma.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod seren » 22 říj 2008 12:41

Chvilku počkám ,jestli to nepřejde samo (a nemůže za to ta hruška) a jinak zase rychle pocupkám k vetovi, zkusím někoho jiného, kdo by byl ochotnější a ten problém zkusil vyřešit. I když nerada , tak mám taky podezření na astma, tak snad se to zlepší.
čmuky čmuk
Obrázek
seren
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod kofola » 22 říj 2008 18:05

Neboj, aj keby to bola astma, da sa to liecit, resp. tmlit. Drzim palec, snad to myske prejde.
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Zajac Iletis

Příspěvekod seren » 23 říj 2008 03:32

Musím napsat ,že ta malá potvůrka je v pořádku, žádné kýchání ,žádné dávení , takže je to opravdu nakonec alergie na hrušku.
Docela jsem si oddychla, sice jsem tomu vůbec nevěřila a jako každá starostlivá mamina vymýšlela ty nejhorší scénáře, ale hlásím že turbomyš je v pořádku a jako by jí nic nebylo.
Právě mi ukradla naušnici takže všechny funkce včetně kleptománie v pořádku.
Jinak děkuju za podporu, je to docela o nervy když nevíte co těm malošům je a oni vám to neřeknou.
čmuky čmuk
Obrázek
seren
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod kofola » 23 říj 2008 07:00

Tak to je super. :) Nech teda pekne turbomyška ďalej kradne čo uvidí a už nijaké hrušky. :)
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Zajac Iletis

Příspěvekod Cayro » 23 říj 2008 15:56

Kromě hrušek také doporučuji nedávat nashi.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Re: Alergie

Příspěvekod Cayro » 21 dub 2010 07:24

Gekýšek mi začal asi před čtyřmi dny zvláštně pčíkat. Celý den a skoro celou noc je v klidu, ale tak mezi 3 - 6 hodinou ranní velmi usilovně pčíká. Přitom v té době se nic neděje, ani on nevykazuje nijak větší aktivitu nebo tak... Prostě najednou začne pčíkat. Dýchání má dobré, čisté, a i na poslech je jasné, že pčíkání je jakoby z nosíku. Napadla mne alergie, přece jen teď víc otvírám okno a u nás teď všechno kvete, navíc tu zateplují barák, tak všude prach z toho (bohužel to nijak neovlivním)...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Kimik » 21 dub 2010 07:37

Cayro, asi to bude taky potkan alergik. Náš Oskárek to má už několik měsíců, je naprosto zdravej, poslech čistý, ale najednou se zastaví, začne strašně pšíkat, trvá to kratší nebo delší dobu, a pak je zase v pořádku. Vet nejdřív píchal nějaké léky, ale pak jsme se shodli, že to bude asi alergie. Jsem špatná chovatelka, ještě jsem nebyla schopná koupit nějaké ty dětské podložky, abych mu ulevila od pilin, skart taky nemám možnost sehnat, ale dneska se chystá čištění, tak půjdou piliny pryč a uvidíme. Myslím si, že i potkan může mít alergii na pyly nebo podobně, tak snad to nebude u Gekýska nic vážného.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Cayro » 21 dub 2010 08:01

Kimik, právě protože mám s tímhle špatné zkušenosti, kluci jsou od malinka na podložkách a skartu, doma stále uklizeno, ale holt, jak se začala otevírat okna a dovnitř se dostanou nějaké ty pyly a prach z venku, tak je zle... :( . Zatím zkouším kombinaci sirupků do čaje a Zyrtecu kapiček (1 kapka ráno a jedna večer), ale moc to nezabírá, byla jsem na to ostatně i veterinářkou, která také tohle pčíkání odhadla na alergii, upozorněna, že potkani jsou vůči většině antihistaminik "imunní" - tedy že jim sice neuškodí, ale obvykle také nezaberou.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Kimik » 21 dub 2010 08:18

Jo, to nedávno říkali v nějakém pořadu, že na psy nezabírají antihistaminika, že se jim na alergii musí dávat kortikoidy, tak to asi bude platit i u potkánků. Jenom teda že kortikoidy jsou pěkný svinstvo, já bych je pro sebe už nikdy nechtěla a potkanům bych je taky rozhodně nedala. Vet mi taky nic neporadil, tak snad u nás změna podestýlky zabere, máme to už od zimy, takže pyly to nebudou.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Další

Zpět na Problémy s dýchacími cestami