Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Vrkání

Vrkání, pískání, pčíkání, zápal plic, nachlazení atd.

Re: Vrkání

Příspěvekod Miko-chi » 17 srp 2012 09:40

Ještě jsem jí to nedávala,měla včera jen injekci,ano dostala jsem jen jednu s jehlou která jde sundat,a dávat jí to násilím mám v plánu až to nebude chtít třeba s přesnídávkou nebo jogurtem.
Messinka a Mikinka <3 (čertík a andílek)
Miko-chi
Skákavka
Skákavka
Potkani: Messinka a Mikinka <333

Příspěvekod Vell » 17 srp 2012 10:03

my jsme dycky dostávali atb natažený v každý stříkačce na den zvlášť.. museli jsme dávat násilím, protože to byli takový ty strašně smradlavý a hnusný atb, takže by to nesežrali, ať bych to strčila do čehokoliv :roll:
nejhorší s tím jídlem je, že nikdy nevíš jestli ti to sní a dostat to do sebe prostě musí
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod Miko-chi » 17 srp 2012 10:16

No většinou mi jogurty přesnídávky atd z misky nejí,takže jí to musím dávat na prst a slíže to,no jsem zvědavá,máme Baytrill a ten fakt zapáchá a navíc je moc hořkej.Jak to nebude jíst tak bude muset přijít násilí :( Ale musí se bobek vyléčit
Miko-chi
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod petra » 17 srp 2012 10:30

Já dám vždy Gedžitce na lžičku trochu toho echinaceovýho sirupu, do toho kápnu ty atb a vždy to spapá a chce ještě :) Ale já mám nějaký dětský, s příchutí višně, hodně aromatický, takže to skoro ani nepozná.
Čím více miluješ zvířata, tím více jsi člověkem
petra
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Gedžitka, Bibianka,Andělka
Za duhovým mostem: Albínka, Zoe

Příspěvekod Miko-chi » 17 srp 2012 10:31

Já mámjen jitrocelový sirup,ale jak říkám ze lžičky nebo z misky nechce,jenom z prstu,takže se těším no :D
Miko-chi
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Miko-chi » 17 srp 2012 13:01

Tak 1."krmení" atb máme za sebou.Smíchala jsem jí to s přesnídávkou,a jak říkám musela jsem jí to dávat na prst jinak by to nesnědla,trošičku té přesnídávky nechala :x ale aspoň něco popapkala :loveit: Snad se nám brzy uzdraví :loveit: :loveit:
Miko-chi
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod chesterfield » 17 srp 2012 19:16

držíme tlapky - zdraví hlavně Vřeténko, který bojuje se zápalem plic.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod petra » 17 srp 2012 19:23

Držím vašim miláčkům palečky a moje holky ocásky i tlapičky :luck: Gedžitka už se mi z toho, díky bohu, dostala (ťuk ťuk), takže ostatním myškám vzkazuje: Buďte silní jako já a rychle se z toho dostaňte, ať jste zase zdraví čiperky! Protože je to fakt fajn, zrovna tady běhám a kradu mamince kapesníčky - lepší, než ležet v pelíšku a léčit se, ne? :rose:
Čím více miluješ zvířata, tím více jsi člověkem
petra
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Gedžitka, Bibianka,Andělka
Za duhovým mostem: Albínka, Zoe

Příspěvekod Vell » 17 srp 2012 20:29

Vřeténko, posíláme hodně sil a ozdravné probrání kožíšku. A pořádně papkej ten dobrý pribináček!

Krišpínek a Kviček
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod chesterfield » 18 srp 2012 07:12

Děkuji za všechna přání - dělám co můžu. Vřeténko
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod Wysch » 03 led 2013 03:55

Wysch píše:
Ta moje malá půlroční je taky rexík, ruská stříbrná (nebo jaká vlastně, mění barvy jak chameleon), úplně stejný příznaky. Podivně jí hrká / bublá / vrže v tlamičce / nosu. Jsem už trochu zoufalej, co by to mohlo bejt, páč jsme vyzkoušeli ATB, kortiko a stejnak nic, naopak se příznaky ještě trochu zhoršily (plus přestala pobíhat, spíš polehávat, málo jedla)...

Po půl roce takovej malej update, snad někomu třeba i pomůže.

Bohužel moje Kemirka je v tuhle chvíli v zoufalém stavu, cca před měsícem se nám vrátilo těžké vrkání a bublání a vrzání, už není zticha ani pět minut.

Bohužel jsme dostali mrtvičku, která tak objevila další možnost vrkání.
Centrum dýchání je bohužel v mozku a pokud má potkánek nádorek přímo tam, ovlivňuje to celé jeho dýchání. Pro takový nádor bohužel mluví právě mrtvička, která zprvu nemusí být ani znatelná (potkánek se dá rychle do kupy a funguje dál), ale nakonec se vystupňuje v těžkou mrtvici, kdy se potkan natáhne na bok a klepe pacičkama.
Takový nádor je možno mít od narození a rexíci, jak jsem tu už říkal, jsou na nádorky víc náchylnější.

Takže pokud vám potkánek vrká, sledujte i jeho motoriku, pokud uvidíte nějakou změnu v jeho chování, nezabírají ATB ani žádné kortiko, existuje i malá šance, že se jedná o nádor v hlavičce.
My jsme to bohužel takhle schytali, holčině je 13 měsíců a bohužel je to s ní horší a horší.

Žije jinak ve skupině tří potkanic, o žádnou infekci se nikdy nejednalo a ve výsledku je jediná nemocná.
Snad někomu takováhle moje zkušenost i někdy v budoucnu pomůže.
Není to moc hezkej pohled, když vám potkan dostane mrtvici a jediný, co v danou chvíli můžete dělat, je jej držet a hladit a čekat, až se z toho dostane, pokud vůbec.

P.S. Z CHS jsem mimochodem obdržel dobrej tip, že problémy s motorikou (horší pohyb, padání apod.) a dýcháním můžou být i důsledkem nějakého úrazu.
Wysch
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod deWinter » 05 led 2013 13:25

Ahoj, vím, že už to tu bylo hodněkrát, ale ráda bych to měla uceleně u sebe. Mám doma asi 14 dní potkána ze zverimexu. Ze začátku jenom kýchal, což bylo jak jsem se dočetla normální. Ale teď se k tomu přidalo vrkání a asi kašel. Vypadá to, jako by lapal po dechu a tak jako kňučí, brumlá si a občas píská. Teď začal i trochu bláznivěji lítat po kleci. Začala jsem mu dávat echinaceový sirup a čajík. Teď je víkend a nejlepší veterinář u nás má otevřeno až v pondělí. Myslíte, že můžu počkat ty 2 dny nebo teď běžet k jinýmu? Elík žere normálně, a když nemá tyto stavy tak se i chová normálně. Už si docela zvykl a začíná být zvědavý.
deWinter
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 08 led 2013 00:35

čtu to až teď - jak pokračujete? Byla si u veta, nebo se to zklidnilo?

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod CraftyRat » 31 bře 2013 23:00

Zdravim, mam take podobny dotaz jako tady uz jedna slecna. Jedna ma potkani holka uz druhy den vrka. Je to takove zvlastni,jen obcas prave. Treba kdyz si hraje s druhou myskou,proste jen chvilicku a pak zase delsi dobu nic.Ale dnes zacla i trochu pcikat,takze asi to nejake nachlazeni bude. Snad nic vazneho,mate nejak vysledovane co by to mohlo byt? Po svatcich v utery planuju navstevu veta,snad to neni pozde:(.
CraftyRat
Růžovka
Růžovka
Potkani: NYMERIA (nar. 28.1. 2013) dumbo, husky

ANAMIRTA - CHS Pavor Nocturnus (nar. 16.2. 2013) fawn, dumbo fuzz

Příspěvekod nets » 08 dub 2013 16:19

Já to tu neměl číst :( Jdu dneska na veterinu s Joy (cca dvouletá slečna) a podle toho, co jsem tu četl, tak veškeré příznaky odpovídají nějakému útvaru na mozku. Vrkání, prskání, kašlání...slabost v předních končetinách a vůbec horší motorika :cry:...nooo držte palce...
Kód: Vybrat vše
Installing Chumtalky_3_0_noarch.rpm
[1/6] Osí.......OK
[2/6] Ofí......./dev/rainbow_bridge
[3/6] Ciri....../dev/rainbow_bridge
[4/6] Marge.....OK
[5/6] Gola......OK
[6/6] Imbusína..OK
nets
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Chumtalky: Ofí, Osí, Elis, Ciri, Marge

--------------------------
Za duhovým mostem : Negí (Ella Negra), Joy (Joy Ta druhá), Vari (Varadera), Šedi, MicroNegí

PředchozíDalší

Zpět na Problémy s dýchacími cestami