Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Vrkání

Vrkání, pískání, pčíkání, zápal plic, nachlazení atd.

Vrkání

Příspěvekod chesterfield » 13 zář 2007 07:46

Jelikož jsem tohle téma přímo nenašla dovoluji si zalořit samostatné. S vrkáním jsem se setkala poprvé u Popelky a tam jsem na radu Dr. Mikulcové podávala Echinaceu protože přes hlasité zvuky nic na plicích neměla. Za deset dnů bylo vše zase OK,
Nyní ovšem mám doma malý traktorek. Špagetka která prodělala zápal plic a bla léčená AT. Zatím nevím jakým, vrká opravdu jako motorek. Nemá jinka žádné potíže až na to, že málo jí, protože je asi zmlsaná. Podávám Echinaceu, Teplé mléko s medem a kachním dutkem evt máslem přip. olivovým olejem. Chystámse na inhalaci - mám vymyšlený na tampon dát Echinaceu a vložit do trychtířku - občas dát čuchnout. Také dnes koupím vincentku. Ovšem už ji říkam simulantko, protože nejvíc a nejhlasitěji vrká když chce ven z klece :roll: A třeba v nové situaci, nebo když je vzrušena. ale pižrádle a při potyčkách s holkama nic enní slyšet - a to určitě nepřestane dýchat. Takže nevím. Gwen psala, že je upovídaná, ale je to opravdu na průduškách nebo tam někde. K vetovi zatím nepůjdu, nerada bych hned znovu dala AT. Jak jsem tady pozorvla prosblémy, tak zřejmě je to dlouhodobá záležitost. Jenom mi nejde do hlavy, že opravdu jsou situaci když nevrkne. Máte s tím někdo zkušenosti. Třeba hlasitě vrká a jenom leží, Pak jde papat a ticho. Pak na ní promluvím ááá už jede.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Re: Vrkání

Příspěvekod eva.jingle » 13 zář 2007 07:55

No sory že se ti sem zase motám,ale tohle má moje Světluš,taky po záp.plic ještě v některých situacích vrká,tak jsem jí vzala na poslech,ale dok.řekla že tam nic nemá...a nevypadá to že by to měla při zátěži,někdy jen tak,někdy vůbec...to jsem ti moc neporadila...odstřelte mě...
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Kimik » 13 zář 2007 08:33

Náš staroušek Bongo taky začal zničehonic vrkat, ale doktor mu nic nenašel. Tu Echinaceu zkusím, můžu použít takové ty kapky, co používám pro sebe? Používám je už dlouho a nikdy mě nenapadlo, že by se hodila i pro potkany.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod myjka » 13 zář 2007 08:37

Ja mam tu velku flasticku.. Vzdy im ho rozriedim do napajacky. Mne baby doktor prezeral ale hovoril ze pokial iba prskaju nebude ich stopkat liekmi ze postaci echinacea. Ono to bude podla mnatou zmenou pocasia ze vsetko prska v okoli :)
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Příspěvekod Kimik » 13 zář 2007 09:03

A pijou to? Moji kluci jsou totiž trošku rozmazlený, takhle čajík s medem, to jo, ale ta Echinacea je vážně dost hnusná a hořká, někdy mám co dělat, abych přemluvila sebe ji vypít, natož potkany. Jak moc ji musím rozředit?
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod myjka » 13 zář 2007 09:16

hmm? a aku mas tu echinaceu? moje sa za nou idu zabit aka je sladucka vzdy je rada okolo napajacky :) upozornujem ze ja mam echinaceovy SIRUP a ty asi hovoris o nejakych kvapkach :) ten sirup stoji v lekarni cca 50kc.
myjka
černá ofce
černá ofce

Příspěvekod Kimik » 13 zář 2007 14:19

Tak už mám ten sirup, a ještě mě potěšilo, jak je levný. Ty hořký kapky stojí přes 80 Kč! Ještě jednou díky za tip.

Ještě mě napadlo, nemůže být to vrkání způsobeno psychikou? Bongo si totiž v poslední době prožil velké trápení, byl sesazen z vedoucího postavení a jeho přemožitel ho potom všemožně psychicky týral, pořád ho honil, nepouštěl k misce a podobně. Chudáček Bongo dost zhubl a nemohl se s tím vyrovnat. Teď už bydlí jinde, zase vypadá v pohodě, ale zase mu začalo to vrkání. Já jako astmatik mu rozumím, když se rozčílím, tak se mi taky začne špatně dýchat. Třeba to bude něco podobného? A ta změna počasí mu taky nepřilepší.
Kimik
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod chesterfield » 13 zář 2007 14:40

No právě, jsem také astmatik a podezření že to bude mít podobný systém, mám také. Když spí tak vrká jenom občas nebo vůbec. Takže prostě psyhcosomatický úkaz u potkana :lol:
Jo taen sirup dávám barbarsky rovnou lízat se lžičy, ředit mi to ani nenapadlo, potřebuji mít přehled jestli a kolik si ho vypila. A moc ji chutná.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod nevi » 14 zář 2007 13:50

Lahja vrkala jen v pondělí a pak nic, jen občas jsem viděla u čumáčku trošilinku porfyrinu... no a když jsem dneska jela k léčiteli kvůli té mojí chronické rýmě a vzala ji s sebou, našel v horních dýchacích cestách zánět... a kromě echinaceového sirupu jsou dobré kapky na imunitu od Grešíka, ale jsou hořké a nepůjdou do potkana dostat tak lehko. A taky kousek pelyňku černobýlu (urvete na zahradě) - jestli to potřebuje, sní hh
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Lejdyna » 17 zář 2007 09:11

obcasne vrknuti zvlaste po spani nejsou u potkana nicim neobvyklym a nemusi to nic znamenat, tak mi to aspon vysvetlili v Brne na VFU kdyz jsem tam kazdou chvili litala, ze nam potkanek vrka. Take u starsich jedincu to muze byt "starecke" povrkavani, ktere nemusi nic znamenat. Proste starecek-chrchlon, pokud nemaji nic na plicich obvykle nic nepomuze. U klasicke rymy je pak nez polykaci ATB lepsi kapky do nosu, treba Gentamicyn - to je take ATB, ale mistni, vetsinou to po parkrat kapnuti tak 3x denne po 3 dny zabere a odzni.

Mimochodem v tomto prechodnem obdobi nam taky bylo doporuceno podavani detskeho caje proti nachlazeni, hodne naredeny do barvy slabe svetle zlute, osladit trochou glukopuru
Lejdyna
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod nevi » 17 zář 2007 12:30

Lahja vrkala v pondělí asi půl hodiny a pak až včera v neděli - a Mikulcová jí taky něco našla, horní cesty, dostala na týden Baytril a možná ho bude brát ještě týden... ale jinak byla bez příznaků, měla výtok z nosu, ale průhledný a všimla jsem si toho až když jsem jí včera prohlížela čenich..
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod eva.jingle » 22 zář 2007 14:46

my jsme dnes dostali pro Dumču na vrkání a záchvaty kýchání(na plicích podle poslechu nic nemá)tabletky ATUSSIN-rozčtvrtit-ráno a večer čtvrtku..nepoužívali jste to někdo?
Jinak zkouším teď pro změnu dávat Mateřídouškový sirup s vit.C
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Nefertity » 13 pro 2007 18:52

Prostě nevím, jestli ty zvuky, co vydává občas Ofinka jsou špatný, nebo už jsem paranoidní (sestra je neslyší). Každopádně si myslím, že ta echinacea nemůže uškodit. Doma máme kapky, ale ty jsem se dočetla, že jsou hořké.. Takže mám spíš dokoupit i ten sirup? A mohl by mi někdo mohl poradit ředění a měla bych je nechat v napáječce celý den?
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod myjka » 13 pro 2007 19:00

Ja davam sirupu od oka a maju to tam cely den.. Plus davam caj na nachlazeni.
myjka
černá ofce
černá ofce

Příspěvekod Nefertity » 15 pro 2007 11:54

A kolik přibližně toho sirupu? Nemám vůbec představu - kávovou lžičku? Momentálně máme 50ml napáječku. Čaj dávám jednou denně lipový do misky a nechávám jim ho, dokud není studenej.
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Další

Zpět na Problémy s dýchacími cestami