Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Rýma a kýchání (především u právě přinesených potkanů)

Vrkání, pískání, pčíkání, zápal plic, nachlazení atd.

Re: Rýma a kýchání (především u právě přinesených potkanů)

Příspěvekod dpos01 » 21 lis 2011 20:00

Ahojky,
někde se říkalo ,že se dá dát ptkánkovy kapky Nasivi.
Mně ,ale paní vet napsala na toto toto=

Co se týče Nasivinu, účinnou látkou je Oxymetazolin, nejedná se o antibiotikum a tato látka se u zvířat nepoužívá. Také zde hrozí nebezpečí vdechnutí kapek a následně ložiskového zánětu plic při aplikaci tohoto typu kapek do nozder.

Tak nevím :?
dpos01
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Buterflis Esi,Buterflis Eruwen, ButerflisEnigma
ti co už nejsou=Kiki, Áda, Fifi, Čiperka, Bezinka

Příspěvekod Vi3Ci5 » 12 úno 2012 18:57

Prosim mam potkana je nemocni a ma asy rymu potrebuju pomoc dela divne zvuky a kycha mam ji dat nejake leky nebo jit kveteryne a kdyz leky pls poradte jaky :)
Vi3Ci5
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: vici222

Příspěvekod Zzuzka612 » 12 úno 2012 19:19

zajdi s ním na veterinu :up:
Zuzka a její zvěřinec.
Zzuzka612
Superpotkan
Superpotkan

Pšíkání=ztřeštěný pohyb .. Echinacea-Jitrocel.. DALSI RADY ?

Příspěvekod Oskarek-a » 17 kvě 2012 22:00

[color=#BF0080]Slouceno -Kimik[/color]

Ahoj , mame doma noveho clena , malou potkani holcicku - 3 mesice?? mame ji ze zverimexu , o zviratka se tam staraji dobre a od mala je mazli tudiz jsem tuto volbu hned nezamitla.
Nicmene po par dnech doma zacala psikat , predpokladam ze mou nevedomosti a nosenim ji vsude s sebou jsem prispela zrejme k nachlazeni ??? Nema zadne vytoky z nosiku , papá vsechno ...pije dostatecne, podestylku jsem zrusila misto hoblin davam papirove uterky+ natrhane ubrousky aby mohla hrabosit,prozatim mam akvarium nahore s pletivovym vikem,+ zaveseny hamak .. akvarko ji uklizim i 2x denne aby mela stale cisto , ... ted druhy den ji misto vody davam caj s jitrocelovym sirupem a par kapek echinac. Koupila jsem terarijni zarovku tak ze ji pritapim 24h/denne, aby mela stale teplicko - doma mame chladneji.Pšíka nekolikrat za den kazda faze 5-10psiknuti u toho si pacickama mne nosanek. Navic se parkrat stane ze z niceho nic zjancene beha a poskakuje po akvarku , pripada mi to spi jako nervozne z toho psikani , ale nejsem si jista .. zda to neni projev neceho jineho.
Cetka jsem tady toho mnoho , co slo jsem udelala ale budu rada za kazdou dalsi radu nebo zkusenost.
Oskarek-a
Růžovka
Růžovka

Re: Pšíkání=ztřeštěný pohyb .. Echinacea-Jitrocel.. DALSI RA

Příspěvekod l.margarita » 17 kvě 2012 22:31

Asi nebudu objektivní. Ale s mojí zkušeností se zverimexovejma bych šla na veterinu a sledovala každé sebemenší zhoršení.
l.margarita
Skákavka
Skákavka
Potkani: Marge, Arwen, Abi

Příspěvekod Kimik » 18 kvě 2012 07:23

O pšíkání u nově přinesených potkanů se toho tady už psalo hodně, není třeba zakládat nové téma. Myslím, že to není tvoje chyba, zverimexáci na to hodně trpí. Sirup může pomoci, ale kdyby se to zhoršovalo, šup na veterinu.
Jinak to "zjančené běhání" nesouvisí s pšíkáním, takhle se projevují všechna potkaní mláďata, je to radost ze života, přebytek energie, prostě se musí vyvztekat. A na to potřebují potkaního kamaráda, plánuješ pro ni kamarádku?
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Oskarek-a » 18 kvě 2012 15:57

Omlouvam se za to nove tema vcera jsem sem prisla jako nova tak se ucim :) , prave ze hopsa tak jako kdyz do ni pichas spendlikem-blby prirovnani , ale nic jinyho me nenapadlo, a prave u psikani, a ona uskakuje tak jakoby nevrle, .... Po prichodu domu nepsikala, ale chodila jsem s ni ven... ach jo....
Oskarek-a
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 19 kvě 2012 19:59

malí potkánci mívají "raplíka" jsou pak k nezastavení a skáčou jako blešky, ale samotné je to rychle přestane bavit, když nemají rovnocenného partnera na tyhle blbinky. Kamárádka je opravdu vhodná
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Oskarek-a » 20 kvě 2012 17:38

Aha tak dekuji, vcera tady semnou hopsala na gauci,a byla jak motorova myska, hraly jsme si tahaly se o hracku, taky na schovku , to bych neverila jak ji to bude bavit... byla sranda, jeste trosku prska , ale pevne doufam ze lecba zacne zabirat.
Oskarek-a
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Oskarek-a » 20 kvě 2012 18:51

Kimik píše:O pšíkání u nově přinesených potkanů se toho tady už psalo hodně, není třeba zakládat nové téma. Myslím, že to není tvoje chyba, zverimexáci na to hodně trpí. Sirup může pomoci, ale kdyby se to zhoršovalo, šup na veterinu.
Jinak to "zjančené běhání" nesouvisí s pšíkáním, takhle se projevují všechna potkaní mláďata, je to radost ze života, přebytek energie, prostě se musí vyvztekat. A na to potřebují potkaního kamaráda, plánuješ pro ni kamarádku?

Jeste prosim kdo jste podaval jitrocelovy sirup a ty echinac.kapky, jakou davku jste davali?? jak dlouho??
pred chvilkou jsem rikala ze uz to je lepsi a najednou psika jak diva -trosku jakoby chrastive rikala jsem si ze ten sirup je na uvolnovani tech dychacich cest tak mozna trosku odkuckava...snad.. jinak jine zhorseni nepozoruji.
vcera konzultace s vetem: Atb ne! zatim jeste aspon tyden pockat - pokud se samozrejme stav nejak nezhorsi. nic zasadniho jsem se tedy nedozvedela. Jen rikal ze u hlodavcu je to dost slozite s tou lecbou.
Oskarek-a
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod CZpavinka » 21 kvě 2012 06:11

já toho sirupu dávala pár kapek na malou lžičku nebo jsem to dávala do napaječky ředěné vodou tak aby to bylo hodně světlounký až téměř neviditelný že tam něco bylo.

Jinak si zde ověř, jestli má veterinář zkušenosti s léčením potkánků a opravdu to nepodceň. Je jasné, že každé léčení s sebou nese úskalí, ale říct, že je to obtížné a nechat ji svému osudu taky není nejlepší obrázek o vetovi.
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Příspěvekod Oskarek-a » 21 kvě 2012 21:01

taky jsem si rikala, necham ji jeste asi 3 dny na medicince a uvidim , nezhorsuje se , spinka klidne dycha taky klidne, psika sice porad ale zda se mi ze mnohem casteji pokud je v akvarku,..... podestylku nemam davam papirove uterky ...uklizim 2x denne. tak nevim jestli to je nahoda ze tam porad psika nebo ji vadi ty uterky, ale jsou bez vune ty obyc. mela jsem hobliny a to se mi zdalo hruby na ty pacinky,...
Oskarek-a
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod VOTA » 22 kvě 2012 06:16

jen hádam, ale není to tím že v akvarku je vyssí vlhkost? :smi: ( že by to třeba bylo zapařené.. ale na míru by asi mela vliv velikost akvarka tak pocet).. i kdyz , myslím že jsem četla ze je sama, takze pokud akvarko není nejak malý tak by se zase nemelo nejak rychle zaparovat ne?
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Holky: Casey, Joe Jared Jane, Johny, Sebastien, Alex, Daisy, Stormy, Black Cherry, Kessy, Amy, Shira, Yuki
Kluci: Hei, Ricky, Crash, Ash, Ikuto, Yoru, Ichiru, Gray, Stiles, Shadow, Sinister, Seth
Chovatelská stanice: -

Příspěvekod Oskarek-a » 22 kvě 2012 20:44

to jsem taky myslela,ale je docela velky a nahore otevreny,nezaparuje se. Ale v utery jdu pro druhy mimi tak stejne uz budem stavet klec. Tak uvidim.
Oskarek-a
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod l.margarita » 22 kvě 2012 22:02

Oskarek-a píše:to jsem taky myslela,ale je docela velky a nahore otevreny,nezaparuje se. Ale v utery jdu pro druhy mimi tak stejne uz budem stavet klec. Tak uvidim.

Jsem ráda že nakonec vyšla kamarádka :up:
Věř nebudeš litovat! :smi:
l.margarita
Skákavka
Skákavka
Potkani: Marge, Arwen, Abi

PředchozíDalší

Zpět na Problémy s dýchacími cestami